Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj możemy podyskutować o naszych preferencjach muzycznych. Jaką muzykę lubicie, czego aktualnie sluchacie, i czyj głos sprawia, że serce mocniej bije. Zapraszam!


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pink Floyd , Kraftwerk, itd

Też bardzo lubię, choć nie znam wielu utworów. Poza tym lubię - to będzie ułamek np. Dilated Peoples, J5, EPMD, Talib Kweli, Common, Alkaholiks, Redman i kupę innych z tego sortu. Poza tym jakiś jazzik, czasami dobre techno( nie tam jakieś wiejskie umc-umc) i z mocniejszych np. Rage Against the Machine, The Doors.....długo by wymieniać.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terror Squad, Sniper, IAM, NTM, Orishas / fajna kubańska nuta / i wiele innych w tym klimacie . Klasyką też nie pogardzę... Doors`ami :( czy... Frankiem Kimono, ten kawałek "Pola Monola" i "King Bruce Lee karate mistrz" wymiata :( :wink: Można by długo wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd - The Dak Side Of The Moon

 

Moja pierwsza plyta..... :roll:

 

Mam tyle plyt, ze nie sposob wszystkiego wymienic.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd piekna rzecz, Wychowałem sie na tej muzyce.

A teraz Bobby McFerrin, Chick Corea, John Coltrain, Herbie Hancock i wiele wiele innych!

i Bach(J.S.) Mozart, Monteverdi, Palestrina, Handel i dużo jeszcze wielkich kompozytorów

Niegradzę piwnicą bod baranami, Zauchą, i najleprzym na świecie kabaretem starszych panów oczywiście!!

pozdrawiam wszystkich wielbicieli "dobrej" muzyki!!


Zdrówka!

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko z zakresu "czarnych rytmow", ostatnio z naciskiem na spokojniesze utwory Eryki Badu, Alicii Keys itp Wiecie - sesja,czas skupienia, trzeba czyms ukoic skolatane nerwy :(

ale cos z serii klasyki rocka albo jakis smooth jazz tez czasem zaogosci na playliscie winampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam wzmacniacz, który jest bezlitosny dla źle nagranych płyt. Dlatego wybieram płyty wydane przez wytwórnie audiofilskie takie jak Naim, Telarc czy Chesky Records. Najczęściej słucham jazzu, klasyki: Miles Davis, John Coltrane, Pat Metheny, George Coleman, Jim Hall, Vernon Reid, Marcus Miller, Cassandra Wilson, Diana Krall, Mark Stern, S.Rachaninoff, V.Horovitz, G.Carmignola itd.. Jeżeli chodzi o rock to Jimi Hendrix, Nirvana, Alice In Chains, Pearl Jam, (czasami) Metallica, Guns N' Roses, Foo Fighters, Marylin Manson itp.. Muzyki rockowej słucham jednak sporadycznie i to bardziej przez sentyment do dawnych czasów. A z ostrzejszych rzeczy to Slayer, Carcass, Napalm Death, Cannibal Corpse, Beherit, Sarcofago, Death, Massacre, Vader, Messiah, Sepultura, Soulfly itp. :twisted:... ale też sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż rock + trochę bluesa jak blues to oczywiścieDŻEM w końcu to kapela z mojego miasta. Pamiętam czasy , kiedy przyszli nad nasze jezioro, napili się piwa, rozłożyli graty i........ zagrali wspaniale, nie było nawet żadnych reklam a ludzie sie zbiegli. Mogłem stać w odległości 2 metrów od śpiewającego Ryśka, a teraz nie można sie do nich dopchać.

Wiecież że organizowany jest u nas coroczny koncert "Ku przestrodze?" fajna sprawa- polecam. No a jeśli chodzi o rock to raczej pojedyncze utwory różnych wykonawców. Np "Dziewczyna o perłowych włosach" OMEGI, więcej słucham tylko ACCEPT, DEEP PURPLE, JUDAS PRIEST i ACpiorunDC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje rekomendacje:

 

- Chris Botti

- Gotan Project

- składanki "essential chill out"

- między nami cafe 3

- Budda and Bonsai

 

Kupcie te płyty a gwarantuję, będzie się wam podobać. Poza tymi na górze lubię:

 

-leftfield

- kubańska muza

- wszystkie budda bary i inne azjatyckie klimaty

- różne bluesy (mam składanki)

- massive attack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i nalepa - absolutnie genialne bluesy. nie wiem dlaczego nie mają światowej sławy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rekomendujemy płyty :?: :), super. Oto moje trzy najważniejsze perły...

 

post-0-0-81127500-1330480871.jpg

Sergei Rachmaninoff

A Window in Time:

Sergei Rachmaninoff performs Bach, Chopin, Mendelssohn,

Paderewski, Schubert, Tchaikovsky, and others

 

post-0-0-38698000-1330480872.jpg

Sergei Rachmaninoff

A Window In Time:

Rachmaninoff

 

post-0-0-48906000-1330480874.jpg

Four Generations Of Miles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood Sweet & Tears

Budgie

James Brown

Metallica

Queen

Wishbone Ash

System of a Down (sąsiedzi lubią :wink: )

The Rolling Stones

U2

The Cranberries

Składanka "I feel good"

Hair - soundtrack

 

I wiele innych w tych klimatach. Pogranicze rocka, bluesa i jazzu. Raczej starocia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko z zakresu "czarnych rytmow", ostatnio z naciskiem na spokojniesze utwory Eryki Badu, Alicii Keys itp Wiecie - sesja,czas skupienia, trzeba czyms ukoic skolatane nerwy :)

ale cos z serii klasyki rocka albo jakis smooth jazz tez czasem zaogosci na playliscie winampa

 

Polecam także z chilloutowych klimatów: India Arie, Angie Stone oraz Cinematic Orchestra i (nieistniejacy już chyba) niesamowity zespół Antipop Consortium.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEUROSIS :twisted: ; DEAD CAN DANCE; MYLENE FARMER; EVERYTHING BUT THE GIRL; MASSIVE ATTACK; DELERIUM.... to te najważniejsze.... :(


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te, co neuro (+ cała dawna 'stajnia' 4AD) + Rammstein, Wagner, Mozart, Hancock, Marilyn Manson i ..................................... dużo innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

ciezki temat. mozna by wymieniac i wymieniac. wiele z tych, ktore juz wymieniliscie, a oprocz tego m.in.: Barry Adamson, Audioslave, Cure, Garbage, Kyuss, Morphine, Queens of the Stone Age, Tool, Perfect Circle, Spiritual Beggars, Us3, Godsmack, Lee Hooker, wiele soundtrackow and many many more. To te, do ktorech najczesciej powracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Perer Gabriel, od 4 zaczeła się moja edukacja muzyczna i do tej pody to dla mnie nr 1.

 

Potem genialne koncerty fortepianowe Keith-a Jarreta i ostatnio coraz częściej Możdżer.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a w piątek w Warszawie w Sali Kongresowej występowała miss Grace Jones. Ja niestety nie byłem i podejrzewam, że nikt z kolegów też, bo pewnie by się pochwalili.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Jacek Kaczmarski a potem długo, długo nic... no i blues (ogólnie) i rock.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz w radiu jazz jest audiofilska audycja na temat kondycjonerów sieciowych. Polecam - warto posłuchać.

 

Radio Jazz, niedziela 21.00-23.00

Warszawa 106.8 MHz

Kraków 101 MHz

Cyfra +

Internet http://radiojazz.pl/

 

Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę wytwórni Asfalt Records:

 

www.asfalt.pl

 

Na której m.in. do ściągnięcia świetne teledyski O.S.T.R. i Fisza oraz mp3.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze z odsłuchowych kawałków:

- jesli coś cięższego i szybszego: Running Wild (Port Royal, Masquerade, War&Peace, a w zasadzie to chyba wszystkie albumy, podoba mi sie klimacik, z tymże większość mam jeszcze na taśmach- w czasach kiedy słuchałem podobnych i cięższych klimatów to ciężko było o płyty CD ;-)), natomiast dobrze nagrana taśma, na rozsądnym "kaseciaku" też potrafi ładnie zagrać), Iron Maiden (wszystkie albumy aż do "The X-factor" (1995), ewentualnie jeszcze składak "Best of the Beast" (1996)), Manowar ("Hail to England" ale to głównie sentyment- mój pierwszy winyl, album chyba z roku 1984), Helloween (wsio, ładne i przyjemne granie). Dla podirytowanych: polecam Bathory (taki black metal, ale albumy typy opowieści- "Blood on Ice", "Hammerhands"-a może head, już nie pamiętam :(), no i jeszcze nie zapominajmy o lekko symfonicznych odmianach- Stratovarius i podobne

 

- niestety nie wiem czemu Jazz mi kompletnie nie podchodzi, ale za to opery, to jest miód :-), do tego od czasu do czasu Joe Cocker, Bułat Okudżawa, różne aranżacje i wariacje na temat tego ostatniego.

 

- klasyka, jakiś chillout (to do robótki, bo jakoś przyjemniej sie pracuje)

 

- w zasadzie, to odsłuchuję co mi wpadnie w rękę (jakieś ambienty, hip-hop, ethno, muza elektroniczna również), z jazzem próbowałem na klasykach gatunku, ale się poddałem- może dobrałem do tego niewłaściwy napój :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.