Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Do jazzu moża się przekonać za pośrednictwem acid jazzu - choćby US3 jest ciekawym zespołem ... No i klasyk - pośmiertna płyta Milesa Davisa Doo Boop. Ta ostatnia mnie właśnie do jazzu przekonała.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Herbie Hancock to jest dopiero klasyk :(


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę niech mi ktoś poleci coś w klimacie Depeche Mode, wiem, że nie będzie to łatwe, bo jest to bardzo oryginalna muzyka, ale może coś wymyślicie :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci wymysle Killing Joke :twisted:, nie zawsze bliska tworczosc DM ale warto ich poznac. :twisted:


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rip, zagoglowałem i zainteresowała mnie ta kapelka :( Pasowałoby posłuchać 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko coś w klimacie DM znaleźć, szczególnie jesli to ma być męski wokal...

 

Może Laibach ?? :twisted:

 

Hm, a tak serio... Może Nine Inch Nails? Porcupine Tree ? Jakieś ostatnie produkcje Tiamat? Sisters of Mercy? Brendan Perry (ex Dead Can Dance) ? Morphine? ... ciężko.... każdy z nich jest z innej parafii...

 

Polecałbym też Delerium, trochę inna bajka, ale też bardzo klimatyczna, piękna muzyka.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to właśnie na Ciebie Neuro liczyłem :P Laibach i Nine Inch Nails znam chyba wszystkie płyty, Tiamat "Clouds" bardzo mi się podobał, tych nowych płyt nie słuchałem... Resztę pozycji muszę sprawdzić 8) Rzuć coś jeszcze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

 

Tiamat na ostatniej płytce połynął w znacznie lżejsze klimaty, Clouds to był jeszcze metal, teraz grają takiego rocka a`la gotyckiego.... Może się podobać :(

 

Przypomniało mi się jeszcze Queens of the Stone Age, muzycy dawnego Kyuss, fajny "przestrzenny" rock.

 

Hm.... jak sobie jeszcze coś przypomnę to zapodam... Ostatnio się muzycznie monotematyczny trochę zrobiłem i sporo wyleciało z głowy....


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brujerie też znam :wink:

 

Jak sobie coś przypomnisz to proszę tu napisać 8) Taki właśnie elektro-gotycki-rock :( byłby ok 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rip, zagoglowałem i zainteresowała mnie ta kapelka :( Pasowałoby posłuchać 8)

 

Polecam.

BTW: Killing Joke ma kilka swietnych okladek, np:

 

post-149-0-89538300-1330481063.jpg

 

 

...mocne...


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killing Joke jest bardzo w porządku :(

 

Tessio, jeszcze parę nazw mi wpadło... ale pewnie już znasz.

 

Z lżejszej klasyki - Nick Cave, The Cure, Legendary Pink Dots....

 

No i z tej cięższej - Ministry, Revolting Cocks (polecam ich teledysk "do ya think im sexy" :twisted: ), LARD, Skinny Puppy, Frontline Assembly, Filter, Godflesh, Pitch Shifter....

 

Właśnie sobie słucham Skinny Puppy i czuję się nieco młodszy :P


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Neuro, większość znam, ale trafiły się dwie kapelki, które sobie sprawdzę 8)

 

Wszedłem na forum DM i mam tam skarbnice tytułów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i z tej cięższej - Ministry

 

Przypomniales mi kawalek N.W.O .... aaaa swietny!!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za onet.pl:

 

Mike Patton i seksowna Norah Jones

 

 

 

Po wielu latach oczekiwań ukaże się płyta projektu Peeping Tom, na którego czele stoi Mike Patton. W jego powstaniu wziął udział szereg, w kilku przypadkach dość nieoczekiwanych, gości.Do nagrania materiału były lider Faith No More zaprosił wielu gości, w tym niektórych mocno zaskakujących. Na płycie pojawią się zatem m.in.: Kid Koala, Odd Nosdam, Doseone i Jel z hiphopowego składu Anticon, Dale Crover z Melvins, Massive Attack, Dan "The Automator" Nakamura odpowiedzialny za bity w Gorillaz, beatboxer Rahzel the Godfather of Noyze, DJ Muggs z Cypress Hill, Amon Tobin, Bebel Gilberto, Dub Trio, DJ Disk z Invisibl Skratch Piklz i raper Kool Keith oraz, największa niespodzianka w zestawie, Norah Jones.

 

- To dość wulgarna piosenka - mówi Patton o utworze z Norah. - Zupełnie inna od tego, co do tej pory robiła Norah. Spisała się znakomicie, ale nie będziecie mogli jej rozpoznać. To cholernie seksowny, szalenie napalony i bardzo okrutny utwór.

 

Album ukaże się 29 maja.

 

Ostatnia pozycja w dyskografii Pattona to wydany w kwietniu 2005 roku album "Suspended Animation" formacji FantÓmas, który współtworzą King Buzzo, Trevor Dunn i Dave Lombardo.

 

Będzie dobrze 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma nic tak naprawdę dokładnie w klimacie Depeche Mode!! wszelkie porównywania i poszukiwania zespołów "podobnych" moim skromnym (choć fanatycznym) zdaniem z góry skazane są na niepowowdzenie. na tem właśnie polega fenomen DM. ..ach długo by o tym pisać, lepiej żebym się nie rozpędził bo naśmiecę strasznie, a w końcu to forum zegarkowe :D

baj de łej... wybiera się ktoś do Katowic 14 marca?? może się spotkamy...

REACH OUT AND TOUCH FAITH!! :twisted: :twisted:


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deem pisałem, że ciężko znaleźć coś podobnego do DM, bo klimat mają niepowtarzalny 8)

 

Smieć, bo po to jest ten temat, a może przy okazji ja z tego skorzystam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tessio, a wkręcasz sie dopiero w depeszów czy już jesteś zarażony??


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od których płytek zaczynasz.... jeśli można zapytać. to ważne, bo mozna się "sparzyć" na początku i bedzie klops.

(jestem już zbyt natrętny i wścipski, czy jeszcze nie..?)


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem już chyba wszystkie płytki, nie słuchałem żadnych singli. Najbardziej do gustu przypadł mi "Violator", "Black Celebration", "Music For The Masses" i najnowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Songs of Faith and Devotion - studio i koncert . Inna od innych 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no tak, powszechnie uważana za ich najlepsza płytę. Faktycznie perfekcyjna od pierwszego do ostatniego brzmieniana, a jeśli można się do czegoś przyczepić to do tego, że jest zbyt... rockowa czyli za mało "depeszowska" :D

...i tak też uważa pan Martin Gore 8)


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...akurat tej nie słyszałem, ale to miła perspektywa, zwłaszcza jeśli jest uważana przez wielu za najlepszą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, nie wiedziałem że jest uważana za najlepszą :D Myślałem że Violator (też uwielbiam). W SOFAD właśnie to rockowe brzmienie bardzo mi odpowiada. Mocna płytka i piękna.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOFAD dzieli status "najlepszej" na zmianę z Violator i Ultra, to fakt. ale jakie to ma tak naprawdę dla nas znaczenie. dla mnie osobiście takim wyznacznikiem -za przeproszeniem- "stosunku" do DM jest stosunek do Excitera. Płyta bez tak naprawdę wielkiego przeboju (Freelove się nie obrazi) ale maksymalnie depeszowska, aż do bólu. Nie wiem czy nie moja ulubiona, odpływam przy niej bardzo daleko 8)


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.