Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash
Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to mówią "Bą żowi" ;)

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla tych, którzy lubią i czują piękno gitary elektrycznej w mistrzowskich rękach :-) Poczujcie tę melodię, harmonię i feeling. To jest jak zegarkowe Grande Complication B)

 

Mogłbyś podać mi kilka innych fajnych ballad w stylu Marty'ego? Podaj kilku fajnych gitarzystów, którzy tworzą takie utwory. Spodobał mi się ten styl ;) Pozdrawiam.


Ulubione marki: 1.IWC 2.Breitling 3. Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Soyka - Play it again. Bardzo fajny utwór.

http://sledzik1.wrzu...a_play_it_again

 

W ogóle polecam całą płytę, jest b. dobra...

2602.jpg

Edytowane przez michu

Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś podać mi kilka innych fajnych ballad w stylu Marty'ego? Podaj kilku fajnych gitarzystów, którzy tworzą takie utwory. Spodobał mi się ten styl :) Pozdrawiam.

Ha! Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którym podoba się taki styl muzyczny. W ogóle gra gitarowa wychodzi z mody. Solówki gitarowe wychodzą z mody.... Ciężko podrobić Marty Friedmana. Ma swój styl, który rozpoznaję z kilometra. Te specyficzne wibrata i zmiany tempa... Marty jest ceniony za kompozycję, feeling, sposób artykuowania każdego dźwięku. Nie gra niepotrzebnych dźwięków. Idzie na jakość, nie na ilość. Gdybym miał wymienić kilku gitarzystów grających podobnie, to byliby to:

Brian May z Queen, Slash z Guns n'Roses, Jason Becker (grający dawno temu z Martym w Cacophony), John Petrucci z Dream Theater, Rhandy Roads i później Zakk Wylde z zespołu Ozzy'ego Osbourna.

 

Dodam, że Marty od 1991 grał w Megadeth z Davem Mustainem :) Marty polubił Japonię i Japończyków. Ten kraj wywarł na nim ogromny wpływ na styl gry i ogólną wrażliwość muzyczną.

 

Przepiękny album Marty Friedmana to "Introduction" z 1994 roku. Najbardziej podoba mi się utwór "Arrival" i "Be".

 

P.S. Przeczytałem Twoją listę! Nadajemy na tych samych falach! Iron Maiden i Metallika to moja klasyka. Byłem na kilku koncertach tych zespołów. Miód mailna! :)

 

P.P.S. Up the Irons!

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gitarzystów, mój ulubiony to James Burton - grał z Elvisem...

Edytowane przez michu

Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosin Abasi

niezły "szarpidrut" ;)

___________________________________________________

 

Ja chciałbym polecić troszeczkę wesołej muzyczki,

 

Richard Bona - bardzo utalentowany basista, wspólne

wsytępy z Patem Metheny itd:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7_1kzFHNDRA

 

Edytowane przez rusoholik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mój kumpel jest fanem R. Bona, często męczy mnie jego kawałkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskie drogi w wykonaniu Pata:

 

 

swoja droga jest to piekny utwor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polskie drogi w wykonaniu Pata:

...

swoja droga jest to piekny utwor.

Byłem z żoną na jego koncercie we Wrocławiu w Hali Stulecia w zeszłym roku! Przepiękne chwile ;) Jeden z moich idoli muzycznych!

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwala mnie: Pat Metheny - Orchestrion

 

geniusz.

Podpisuję się od tym, co napisałeś ;)

 

Mój znajomy, były szef muzyczny pewnego znanego i cenionego radia przeprowadził z Patem kilka wywiadów. Opowiedział mi kilka różnych historii.

 

Oto jedna z nich:

 

1) Parę lat temu przed projektem "Orchestrion" gdy grywał z prawdziwymi ludźmi, a nie bezdusznymi maszynami :D próba trwała już nieprzerwanie szóstą godzinę. Nagle podczas jakiejś pauzy jeden z muzyków rzekł "Pat, gramy już 6 godzin, a nie było przerwy". Pat na to "Acha....... To wy zróbcie sobie przerwę, a ja jeszcze sobie pogram" :lol:

 

2) Na próbie muzycy grają, grają i nagle wrzeszczy Pat: "Kto śmiał zagrać fis??!?!?!?" ;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którym podoba się taki styl muzyczny. W ogóle gra gitarowa wychodzi z mody. Solówki gitarowe wychodzą z mody.... Ciężko podrobić Marty Friedmana. Ma swój styl, który rozpoznaję z kilometra. Te specyficzne wibrata i zmiany tempa... Marty jest ceniony za kompozycję, feeling, sposób artykuowania każdego dźwięku. Nie gra niepotrzebnych dźwięków. Idzie na jakość, nie na ilość. Gdybym miał wymienić kilku gitarzystów grających podobnie, to byliby to:

Brian May z Queen, Slash z Guns n'Roses, Jason Becker (grający dawno temu z Martym w Cacophony), John Petrucci z Dream Theater, Rhandy Roads i później Zakk Wylde z zespołu Ozzy'ego Osbourna.

 

Dodam, że Marty od 1991 grał w Megadeth z Davem Mustainem :) Marty polubił Japonię i Japończyków. Ten kraj wywarł na nim ogromny wpływ na styl gry i ogólną wrażliwość muzyczną.

 

Przepiękny album Marty Friedmana to "Introduction" z 1994 roku. Najbardziej podoba mi się utwór "Arrival" i "Be".

 

P.S. Przeczytałem Twoją listę! Nadajemy na tych samych falach! Iron Maiden i Metallika to moja klasyka. Byłem na kilku koncertach tych zespołów. Miód mailna! :)

 

P.P.S. Up the Irons!

 

 

Dzięki, z przyjemnością posłucham wszystkich gitarzystów :lol: Marty ma koncert w Pradze, jeżeli nie uda mi się pojechać na Iron Maiden 10 czerwca, pewnie pojadę do Pragi ;) Przesłuchałem już płytę Loudspeaker, następna w kolejce jest podana przez Ciebie. Szkoda, że większość ludzi w dzisiejsztch czasach słucha jednosezonowej komercji. Nie wiedzą czym jest muzka :D

 

UP THE IRONS!! :D

 

EDIT/

Szkoda, że Jason ma tę chorobę ;)

Edytowane przez malarz84

Ulubione marki: 1.IWC 2.Breitling 3. Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalnie...piękne

 

Witam,

tak to piękny, choć smutny początek >>> i równie piękny i smutny Starless na pożegnanie "prawdziwego", magicznego King Crimson.

Pzdr.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5C8v99kV1jY&feature=player_detailpage

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.