Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chevy'56
Wczoraj byłem na koncercie Avishai Cohen Trio w ramach festiwalu Jazz na Starówce.

Powiem tyle :shock: :P

 

Rychlo w czas... ale polowalem na ten koncert od bardzo dawna no i jak przyszlo co do czego to tradycyjnie zapomnialem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To współczuję, bo ja nie wiedziałem kto będzie występował, a trafiłem na jeden z najlepszych koncertów w ramach tego festiwalu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a czy ktoś tu oprócz mnie gustuje w lounge, chillout i ambient?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś tu oprócz mnie gustuje w lounge, chillout i ambient?

Ja chyba nie, nawet nie kojarzę co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty :D

 

Ja wciągam praktycznie wszystko co podejdzie pod ucho, większości oczywiście nie pamiętam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to taka anonimowa muza jest trochę. Miło jest czasem posłuchać :D Niekoniecznie samemu :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, ambient niejedno ma imię.... Satyr, Ty powinienieś kojarzyć - "tomhet" z "hvis lyset..." to też ambient w pewnym sensie jest :D :twisted:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chevy'56
a czy ktoś tu oprócz mnie gustuje w lounge, chillout i ambient?

 

Zasadniczo podobaja mi sie piosenki, ktore juz gdzies slyszalem...

 

a tak serio, to czym to sie rozni jedno od drugiego, bo ja to bym wszystko do jednego kotla wrzucil... Jesli chodzi o gustowanie w tych gatunkach - nie przepadam za muzyka elektroniczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w duzym skrócie:

 

Ambient to termin muzyczny - oznacza z grubsza muzyke oparta głównie na przeróznych plamach dźwiękowych, niekoniecznie rytmiczną i niekoniecznie melodyczną. Takie bardziej pejzaże muzyczne :D mogą być przyjemne, mogą być mroczne i nieprzyjemne.

 

chillout - termin szeroki, oznaczający muzykę do zrelaksowania się po prostu. Może to być ambient, może być jakis smooth jaz, acid delikatny, mixy i mutacje powyższych

 

lounge to muzyka przyjemna, do słuchania w knajpach - w sumie jeden pies z chilloutem jak mi się zdaje.

 

generalnie szufladkowanie muzyki jest bez sensu :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie słuchałem Burzuma, nie miałem okazji. Obracałem się w kręgach w których słuchało się Mayhema :twisted:

 

ale kojarzę. w pewnym sensie ambientem można by nazwać kilka utworów Marduka (totalnego zdeklarowanego blakowca), Limbonic Art, Satyricona, Ostatnie Samaele...

 

Dość pojemne pojęcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuro z Satyrem pewnie niejeden kościół mają na sumieniu :shock: :twisted: :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, Tessio, bez takich tu proszę !!! Bo jeszcze jakis palant się znajdzie i potraktuje to poważnie :D

 

Satyr, Mayhem też jest super, mi jakoś te ich "przepychanki" nie rzutowały na gust i chłonąlem wszystko co mi się podobało. Oczywiście mowa o muzyce odfiltrowanej od tej niestrawnej jak dla mnie otoczki :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty, żarty oczywiście, tylko tak mi się z Burzum`em i Mayhem`em skojarzyło, bo chłopaki się lubiały zabawić :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz enty:

 

Pink Floyd - Pulse (dvd)


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś tu oprócz mnie gustuje w lounge, chillout i ambient?

ja gustuje ponadto w wielu innych gatunkach .ostatnio slucham duzo minimalu (glownie z wytworni cocoon svena vatha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, dzielenie na gatunki nie jest fajne alle trochę jednak ułatwia życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chevy'56
Tak, dzielenie na gatunki nie jest fajne alle trochę jednak ułatwia życie.

 

Niby tak, ale dla mnie dzielenie zbyt szczegolowe jest troszke bez sensu, bo w pewnym momencie te granice sa bardzo ruchome, albo niezrozumiale...

 

Ja i tak czesto jak mowie czego slucham to widze taka: :shock: mine rozmowcy, po czym zaczynam znow tlumaczyc na czym to wszystko polega :D Bo o tyle o ile o Reggae, rock'n'rollu (nie mylic z rockiem) troche ludzi slyszalo o tyle o SKA i rockabilly i HC mniej, a o psychobilly to juz w ogole prawie nikt 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszedł im ten singiel. trza to przyznać.

rend, a wódkę z panem Marcinem piłeś? ja miałem okazję :wink:

taki cymes

!!


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowy Vader - Impressions In Blood


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rend

Gratuluje deem.

 

 

Nie. Kiedys bylem zachwycony swietlikami pierwsza poznie slabo pozniej pegaz pozniej i teraz...

 

Nie bylem z tym panem w tej samej czasoprzestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bylem z tym panem w tej samej czasoprzestrzeni.

 

szkoda, myśle... jestem pewien, że znaleźlibyście wspólny język :wink:


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) chłonąlem wszystko co mi się podobało. Oczywiście mowa o muzyce odfiltrowanej od tej niestrawnej jak dla mnie otoczki :)

 

widzę Michał, że mamy podobne gusta muzyczne :D

 

niektórzy nazywają to przekazem, na co zwracałem największą uwagę słuchając muzy (jakiejkolwiek).

MayheM przekazywał taki ładunek energii, emocji, charyzmy i uczuć, swoją muzą że nie mogłem się powstrzymać (zresztą nawet nie chciałem) i nie słuchać jej. jeszcze nie wiedziałem co to i kto to, kiedy pierwszy raz usłyszałem M (bodajże 1994 rok, miałem 14 lat :shock: ), a już działał na mnie jak magnez na szpilki :roll: lgnąłem do niego jak do poduchy :)

to były czasy 8)

 

Neuro z Satyrem pewnie niejeden kościół mają na sumieniu :twisted: :) :wink:

 

aahhaap :twisted:

a co się działo na początku lat 90' w otoczeniu M... :shock:

morderstwa' date=' samobójstwa, przemoc z każdej strony... to była dopiero zabawa :!: :evil:

tak poważnie, to niektórym naprawdę mocno waliło terefere na głowę, i nie jeden kościółek płonął w nocy... na szczęście ograniczało się to do skandynawii, ale...

Tessio, uważaj! bo nieuniknione weźmie Ciebie na cel, i... :twisted: :wink: :)

 

jeszcze jedną kapelką o której należy wspomnieć (nawet zgodnie z myślą przewodnią KMZiZ) to Samael... chłopaki mieli talent :roll:

a teraz robią techno. szkoda... :?

Marduk - Ci to mają w łapkach :!: a ich debiutanckie demo :shock:

niejednemu nie mogło przejść przez gardło.

długo by tu wymieniać, opisywać, wspominać.

no i najważniejsze, chyba tamten okres uzależnienia mam już za sobą. starzeje się :? a myślałem, że to nigdy nie nastąpi... :wink:

 

hail [/color']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj nowy Vader - Impressions In Blood

 

I co dobry? Zastanawiam sie czy aby nie nabyć.

Dzisiaj ponownie Petrucci and Co - Dream Theater na zmiane z Liquid Tension Experiment 8)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.