Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yorzo
straight age??? Nie znam, nie słyszałem o takim czymś. Jest straight edge, ale to co innego
wszystkie te wiadomości usłyszałem kiedyś od mojego ciotecznego brata-on w tym siedział a ja słucham nieco innej muzy,co nie znaczy,że w ogóle nic poza metalem mnie nie interesuje.Sorry-tu na pewno jest mój błąd :oops: -słysząc od niego termin: strejt edż (nie widziałem pisowni) przekombinowałem-ale z pewnością chodzi o tą filozofię(no druggs itp.)Z prawosławiem poszukaj-widziałem w jakimś zinie amerykańskich ortodoksów-mnichów na czarno z brodami...-jak będę miał czas,spytam ludzi...a Wyndham Hell,cóż z pewnoscią nie jest straight edge(!!!)ale jest zdrowo odjechany!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorzo

Płyty Wyndham Hell:"Window of souls","south facing ephitaph"-klimaty bardziej metalowe.Ale np.Caress-"psychiatric hospital"-to mieszanka metalu,jazzu i tytułu płyty :lol::lol::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wszelkie tego typu rankingi to jakieś żarty ale ten to już wybitne nieporozumienie :evil:

Guns N' Roses, Van Halen, Deep Purple... he he he, to są jaja :?


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość padre_cornelone

Więc co proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deem nie wiem jakich utworów Ty oczekiwałeś, ale zwróć uwagę, że w wielu rankingach tego typu pojawiają się wymienione utwory. Zresztą nie rozumiem Twojego zdziwienia, bo przekrój jest według mnie udany i obejmuje szerokie ramy czasowe jak i gatunkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, właściwie to nawet nie jestem zdziwiony...

Więc co proponujesz?

nieśmiało proponowałbym unikać tworzenia tego typu rankingów, a nawet unikać ich czytania.

jesli już koniecznie to może prędzej ranking solistów, a nie "solówek".

...a przede wszystkim zaproponowałbym rozróżnienie na gitarzystów "rzemieślników" (świetnych co prawda technicznie ale to wszystko) i prawdziwych artystów. W tym rankingu mamy właśnie takie pomieszanie z poplątaniem. Wg mnie oczywiście...

Bo to trochę jak porównać malarza co ściany maluje z artystą malującym piękne obrazy.


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorzo
...a przede wszystkim zaproponowałbym rozróżnienie na gitarzystów "rzemieślników" (świetnych co prawda technicznie ale to wszystko) i prawdziwych artystów. W tym rankingu mamy właśnie takie pomieszanie z poplątaniem. Wg mnie oczywiście...

Bo to trochę jak porównać malarza co ściany maluje z artystą malującym piękne obrazy.

- inne zdanie ma radio Planet Rock,inne ja,inne Ty.Myślę,że wszyscy wymienieni to artyści,choc nie wszystkich lubię.ale wcale nie musi byc po mojej myśli i wg mnie :lol: Neuro tego nie napisał-on podał źródło,w którym jest napisane:ANKIETA i to rockersów, w ich pewnie ulubionym piśmie(skoro głosowali...) ;propozycja rozróżniania na rzemieślników i artystów jest bardziej krzywdząca i niewymierna,niz ankieta towarzystwa z Planet Rock.Byc może ktoś też się wkurza na Nasze klubowe ankiety,plebiscyty itp. ale to jego zmartwienie :D:D:) Zresztą wielu wielkich artystów (m.in. malarzy) mówiło o sobie,że są rzemieślnikami :wink:...Kinga i setkę innych Panie Neuro!!! :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, każdy ranking jest tendencyjny :)

 

Kiedyś tu był taki wątek "chwila dla audiofila" i tam parę osób wymieniło ulubionych 10 gitarzystów. W mojej 10 z tym rankingiem pokrywał się chyba tylko Hendrix :D

 

Zresztą, ja tam na solówy nie zwracam większej uwagi, raczej na riffy i różne eksperymenty z gitarą, lubię granie wyluzowane, takie w którym emocje są najważniejsze, a umiejętności i doskonałe rzemiosło są tylko narzędziem do tworzenia czegoś nowego. Dlatego lubię Tommy`ego Iommi, Toma Morello, Kerry`ego Kinga z jego rozwajchowanymi solami, czy Johna Frusciante. Generalnie - ludzi którzy z grania zrobili zabawę :D Ale jak ktoś lubi techniczne popisy Steve`a Vai czy Ediego Van Halena to też rozumiem :D Każdy ma swoją bajkę :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą, ja tam na solówy nie zwracam większej uwagi,..., lubię granie wyluzowane, takie w którym emocje są najważniejsze, a umiejętności i doskonałe rzemiosło są tylko narzędziem do tworzenia czegoś nowego.

no właśnie, o to mniej więcej mi chodzi. Zresztą uwazam, że solówka to zawsze tylko dopełnienie kompozycji.

 

p.s. ...a jesli już miałbym wybrać swojego naj naj, to byłby to Jimmy Page. bez wahania. :wink:


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, Page jest wielki :lol: Dwójkę Zeppelinów na kasecie swego czasu zajechałem tak że taśma była miejscami przezroczysta :)

 

Świetny też był koncert sprzed paru lat z Plantem. Fajna dziewczyna tam śpiewała :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chevy'56

To w sumie jakis zarcik... Zeby Jimmi Hendrix nie znalazl sie w pierwszej dziesiatce?! :shock:

 

U mnie teraz skladanka z filmow o Vietnamie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wciąż Kraftwerk. Czekam na płytki Vangelisa i TD z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w sumie jakis zarcik... Zeby Jimmi Hendrix nie znalazl sie w pierwszej dziesiatce?! :shock:

i to bardzo kiepski żarcik


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tapecie ciągle Dream Theater i w zwiazku z tym zastanawiam się gdzie w tym "rankingu" jest Petrucci? Brakuje mi tam również gitarzystów z G4, Yngwie Malmsteena a także wielu, wielu innych.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie na słuchawkach dwie pierwsze - klasyczne już - płyty Napalm Death :shock:

Przepis na muzykę na nich zawartą jest dość prosty. Jeden kolega sypie na perkusję ziemniaki z wiaderka, drugi kolega drze się na tego pierwszego żeby nie sypał, trzeci kolega stroi gitarę i czasem krzyczy na obydwu żeby byli cicho, a czwarty sprawdza czy na basie można grać tylko z jedną założoną struną :lol:

 

Tak powstają arcydzieła 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba na przykład takim You Suffer można się delektować długie godziny - prawdziwie złożony kawałek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, to jedna z najbardziej rozbudowanych kompozycji w historii brytyjskiej muzyki rozrywkowej :lol:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepis na muzykę na nich zawartą jest dość prosty. Jeden kolega sypie na perkusję ziemniaki z wiaderka, drugi kolega drze się na tego pierwszego żeby nie sypał, trzeci kolega stroi gitarę i czasem krzyczy na obydwu żeby byli cicho, a czwarty sprawdza czy na basie można grać tylko z jedną założoną struną :)

 

:lol::D:D

he he, dobre


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-1247-0-56106400-1330524012.jpg

I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5051099762527.jpg

 

Jak się choć trochę odkocham, to skomentuję płytkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość padre_cornelone

Jeżeli lubicie niewymuszonych i dobrych malarzy gitary, bardzo polecam Michaela Schenknera.

 

Swojego czasu grał też z wymienionymi sławami w G.

 

To taki poeta wśród mistrzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.