Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Recommended Posts

Dla mnie najlepsze PF to The Piper at the Gates of Dawn. Później daleko nic i TDSOTM.

ChronoDB (aplikacja dla twoich zegarków): Windows, macOS, Android

Do końca wakacji już bliżej niż dalej, więc pora przypomnieć końcowo-wakacyjny evergreen ;)

i nieco ;) inna piosenka, która pochodzi z albumu wydanego równo 25 lat temu - 16 sierpnia 1989 r.

https://www.youtube.com/watch?v=xNtO91LJ_f0

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Aktualnie na talerzu Desire.

rad0A04Dbobdylan2Ddesire.jpg

Omega Vintage, Zenith Vintage, Hamilton Khaki Field, Sea-Gull Seamaster, Atlantic Art Deco, Seiko 5

Jeśli chodzi o Kate Bush, to zdecydowanie polecam jej sztandarowe dzieło - czyli album "Hounds of Love". Na pewno jest bardziej popowy niż "The Kick Inside", ale ciężko znaleźć na nim słaby punkt. Pamiętajmy, że to Kate Bush pierwsza wykonała "Running up that hill", które później z powodzeniem zostało przypomniane przez Placebo. To właśnie ten utwór otwiera album:

Mniej znanymi, ale wartymi polecenia utworami z tej płyty są "Under Ice" płynnie przechodzący w "Waking the Witch" - całkiem inny klimat niż "Running up that Hill".

Jeśli chodzi o Kate Bush, to zdecydowanie polecam jej sztandarowe dzieło - czyli album "Hounds of Love". Na pewno jest bardziej popowy niż "The Kick Inside", ale ciężko znaleźć na nim słaby punkt. Pamiętajmy, że to Kate Bush pierwsza wykonała "Running up that hill", które później z powodzeniem zostało przypomniane przez Placebo. To właśnie ten utwór otwiera album:

Mniej znanymi, ale wartymi polecenia utworami z tej płyty są "Under Ice" płynnie przechodzący w "Waking the Witch" - całkiem inny klimat niż "Running up that Hill".

Ja lubię jej piosenkę z Peterem Gabrielem - Don't give up oraz utwór "Wichrowe Wzgórza "

A nie sądzicie, że Kate była Lady Gagą lat 80 - tych ?

Krystian "KriSu"

Nie licząc twórczości wielkich kompozytorów King Crimson jest dla mnie muzycznym Olimpem.

Z drugiej strony uwielbiam Nirvanę, która z wirtuozerią i wyrafinowaniem kompozycji wiele wspólnego nie miała.

Ładunek emocjonalny - coś czego nie da się zmierzyć.

Edited by Stierlitz

:) z takim nickiem musisz być w zgodzie z linią naszej kingcrimsonowej partii :)

To fakt mój nick nie jest przypadkowy:)

a tak na na marginesie to słucham teraz dużo the mars volta i mastodona (zwłaszcza crack the skye) i zadziwiające jest jak tam wiele odniesień do patentów granych przez KC, zakładam ze wielu fanów ww zespołów nie zdaje sobie sprawy że takie połamańce grał ktoś już dużo wcześniej, zresztą ja to miałem z tool

Ja lubię jej piosenkę z Peterem Gabrielem - Don't give up oraz utwór "Wichrowe Wzgórza "

A nie sądzicie, że Kate była Lady Gagą lat 80 - tych ?

Teledysk do "Don't give up" to chyba nawet jakiś oficjalny rekord pobił :) A czy Kate Bush była Lady Gagą lat 80-tych? Nie sądzę. Osobiście do Lady Gagi to porównałbym bardziej Cyndi Lauper niż Kate Bush :)

Ja natomiast przypomniałem sobie o pierwszym albumie The Sisters of Mercy. Płyta trochę chyba niedoceniana, bo wielu fanów zespołu ale także krytyków muzycznych rozpływa się nad drugą płytą ("Floodland").

Warto też przypomnieć jednorazowy "wyskok" lidera The Sisters of Mercy związany z pewnym konfliktem w zespole - czyli projekt Sisterhood:

Utwór "Colours" pierwotnie wyszedł właśnie pod szyldem Sisterhood, ale później występował również na wznowieniach płyt "Siostrzyczek".

Przypomniane... gdyby nie Placebo (których jestem fanką od kilkunastu lat) nie znałabym w ogóle tej piosenki ;) Ale Kate Bush jest wspaniałą piosenkarką ,choć może słowo piosenkarka do niej niezbyt pasuje biorąc pod uwagę współczesne kanony.

Z kolei ja się broniłam nogami i rękami przed Bring Me The Horizon. Nigdy darcie mordy (screamo) mi się nie podobało. Ściągnęłam gdzieś kiedyś ich pierwszy album raz posłuchałam i koniec. Nie podobało mi się. A potem a FB ktoś wrzucił piosenkę "Can you feel my heart" i mi się spodobała, potem znalazłam drugą na moje uszy. Ale to mi wystarczyło. Teraz uszu i oczu nie mogą oderwać od tego darcia ryja :D

Teledysk - https://www.youtube.com/watch?v=QJJYpsA5tv8

Wersja koncertowa - https://www.youtube.com/watch?v=J-jA9KZMW0o