Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LUKASZOWSKI

ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od dlurzszego czasu przymierzam sie do zakupu rolexa, decyzja padla na model sea dweller.

 

post-27026-0-81145800-1331234057.jpg

post-27026-0-80507900-1331234058.jpg

post-27026-0-77090400-1331234059.jpg

 

 

 

Na samym paczatku zdecydowany bylem na submarinera, ale stwierdzilem ze jest ich zbyt wiele na rynku(nie chodzi mi o

rynek polski) i odszedlem od tego

pomyslu. Chcialem aby choc troche sie róznil od od pozostałych nurków :).

Poza tym podoba mi sie jego wzornictwo i ponad czasowy wyglad, na pierwszy rzut oka nie rózni sie od submarinera, dopiero po dluzszym zastanowieniu.

Na przyklad grubsza koperta, brak lupki no i wyrzsza klasa wodoszczelnosci.

Teraz mam pytanie co sadzicie na temat werków w tym konkretnym modelu?? Czy jakosc i wykonanie mechanizmów jest adekwatna do ceny??(która nie jest przeciez niska).

Nastepne pytanie, jaka jest róznica w mechanizmach seadwellerów tych które byly produkowane w latach 70-tych i 80-tych z tymi które byly produkowane do nie dawna(np tych na zdjeciach)????

Z gory dzieki za wszekie odpowiedzi na ten temat.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nie ma nikogo kto móglby podac szczególowe informacje na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawde nie ma nikogo kto móglby podac szczególowe informacje na ten temat?

 

Wiesz - weekend, naprawdę niezła pogoda...


Neln, ezn was nith mit wine, doch ez im glich waere (...)

Gotfryd ze Strasburga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetny zegarek,ale myślę,że submariner jest przyjemniejszy w użytkowaniu.Zegarek jest dość masywny i wysoki,nie wspomnę o za***istym zapięciu z regulacją co 1/2 mm,mnie się on b.podoba mimo ,że nie jest tak uniwersalny jak submariner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzolem to pod uwage, jest zdecydowanie bardziej masywny, ale nowy sea dweller deepsea jest jeszcze wiekszy, dla mnie juz zdecydowanie za duzy.

W dalszym ciagu czekam na informacje na temat mechanizmow sea dwellera prezentowanego na zdjeciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzolem to pod uwage, jest zdecydowanie bardziej masywny, ale nowy sea dweller deepsea jest jeszcze wiekszy, dla mnie juz zdecydowanie za duzy.

W dalszym ciagu czekam na informacje na temat mechanizmow sea dwellera prezentowanego na zdjeciach.

 

 

Jest masywniejszy ale bardzo dobrze leży na ręce ;) I nie jest znów aż tak duży. Swego czasu sądziłem że będzie raczej zbyt mały jak dla mnie.

Dziś mogę powiedzieć że wymiarowo jest dla mnie idealny. To prawda że jest wyższy ale przynajmniej widać że to rasowy diver

Co do mechanizmu to mogę powiedzieć że przez miesiąc zrobił +1 s, dla porównania G-shock G 2300 w tym czasie zrobił + 10 s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to in-house Rolexa kaliber 3135- jeden z bardziej niezawodnych i wytrzymałych na całym rynku. Przez wielu uważany za jeden z najlepszych werków w historii zegarmistrzostwa, cięzko coś w nim zkrytykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=34828 juz spieszę z informacją - temat poruszany wielokrotnie - wyszukiwarka się kłania , ale po co szukac lepiej zadać pytanie po raz nasty i jeszcze popędzać Kolegow z odpowiedzią

W dalszym ciagu czekam na informacje na temat mechanizmow sea dwellera prezentowanego na zdjeciach.

Pytania tego typu pojwaiaja sie dziesiatki i setki razy na tym forum a przecież można najpierw zapoznac się z tym co juz bylo i z regulaminem.

Nie jest to nic osobistego - jedynie przyklad - jak najszybciej uzyskac odpowiedz na swoje pytanie - ponaglając :blink: , ech .....


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem świetny zegarek,ale myślę,że submariner jest przyjemniejszy w użytkowaniu.Zegarek jest dość masywny i wysoki,nie wspomnę o za***istym zapięciu z regulacją co 1/2 mm,mnie się on b.podoba mimo ,że nie jest tak uniwersalny jak submariner.

 

obawiam sie ze myslisz o innym zegarku.

sea dweller deep sea ma rewelacyjne zapiecie a kolega pyta o starsza wesje tego zegarka


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......

Teraz mam pytanie co sadzicie na temat werków w tym konkretnym modelu?? Czy jakosc i wykonanie mechanizmów jest adekwatna do ceny??(która nie jest przeciez niska).

Nastepne pytanie, jaka jest róznica w mechanizmach seadwellerów tych które byly produkowane w latach 70-tych i 80-tych z tymi które byly produkowane do nie dawna(np tych na zdjeciach)????

.......

 

Totalny misz-masz w Twoim zapytaniu ....

 

3135 jest instalowny w ostatninch SD od roku 1988 - mechanizm nie do zniszczenia

Zaprezentowany przez Ciebie Comex byl produkowany w latach 1980-1984 z mechanizmem 3035 i zastapil popularny model 1665 z mechanizmem 1575. Ten zaprezentowany przez Ciebie Comex (16660) wyprodukowano w ilosci 150 sztuk - cena z to cos okolo 150 000 PLN wiec o wartosci mechanizmu do ceny raczej nie rozmawiamy - wartosc wylacznie kolekcjonerska.

 

Zeby nie wdawac sie w szczegoly techniczne a tylko ze strony uzytkownika:

 

1575 - najcienszy, brak szybkiej zmiany daty

3035 - wprowadzono szybka zmiane daty, stop sekunde, 42h rezerwy chodu, 28800 wahniec

3135 - shock absorption, najgrubszy, 50h rezerwy chodu, balance bridge no i to juz kawal grubasa ...

 

 

Czy warto???? 16660 to inwestycja, 16600 to maszyna duza i gruba - jak Ci pasuje to dlaczego nie, 1665 - rarytas....


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie w miare konkretna odpowiedz na moje pytania.

Odnosnie tego Comexa(16600) to byl on wyprodukowany troche puzniej (po 1990r), wyczailem go na www.chrono24.com.

I mial on cene ok 7000?, wiec zdecydowanie taniej, byc moze dlatego ze byl sprzedawany w wiekszym nakladzie.

Natomiast Comexy z lat siedemdziesiatych i osiemdziesiatych zeczywiscie osiagaja takie ceny jakie napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I wreszcie w miare konkretna odpowiedz na moje pytania.

Odnosnie tego Comexa(16600) to byl on wyprodukowany troche puzniej (po 1990r), wyczailem go na www.chrono24.com.

I mial on cene ok 7000?, wiec zdecydowanie taniej, byc moze dlatego ze byl sprzedawany w wiekszym nakladzie.

Natomiast Comexy z lat siedemdziesiatych i osiemdziesiatych zeczywiscie osiagaja takie ceny jakie napisales.

 

Sorry, masz racje - z takim napisem na tarczy 16600 byly produkowane pomiedzy 1992 a 1997. Aczkolwiek wyprodukowano ich tylko 200 sztuk.

Te sa tansze a glowna przyczyna byl fakt ze nie uzywano ich do nurkowania ale jako gadzety dla executives :blink:

16660 kosztuje okolo 150k PLN i byl produkowany pomiedzy 1980-1984.

 

Aczkolwiek wracajac do sedna - SD jest fajnym zegarkiem do kolekcji ale malo praktycznym w codziennym uzytkowaniu. IMHO jest zbyt duzy (nie wspomne o DS).

 

Ja bym polecal nowego DJ - jest genialny i jestem nim zauroczony :lol: A jezeli koniecznie nurek to tylko 14060...


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.