Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Jankowski

Chronos-Art

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no... ten gabinetowy zegar jest niesamowity... Czy autor szacował cenę? Ustawiam się grzecznie w kolejce... Ja będę miał przynajmniej blisko, obejdzie się bez wysyłania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... ten gabinetowy zegar jest niesamowity... Czy autor szacował cenę? Ustawiam się grzecznie w kolejce... Ja będę miał przynajmniej blisko, obejdzie się bez wysyłania :)

 

napisz priv, to się dowiesz :)

 

a tak w ogóle, to zapraszam na jutrzejsze spotkanie, to pomacasz go na żywca

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/15204-spotkanie-podstolika-lodzkiego-8/page__st__300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czeka na Was jeszcze jedna niespodzianka :)

 

 

I gdzie ta niespodzianka? :rolleyes:

 

Na spotkaniu Kolego...

Sam mogę się domyślać, że albo Paweł przygotował dla każdego podarunek w formie "chronos-artowego" zegarka, albo zrobił domek dla swojego turbilona, nad którym będziemy się dzisiaj ślinić w pijackiej atmosferze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i tak naprawdę nie wiem co napisać. Pogratulować? Podziękować? To za mało. Jakbym mógł to uścisnąłbym Panu rękę za to co Pan robi.

 

Tak miło się patrzy jak ktoś ciężką pracą, własnymi rękoma spełnia swoje wizje i pragnienia. Jak zobaczyłem ile trudu jest wkładne w każdy szczegół to momentalnie przypomniały mi się prace mojego Dziadka, który był stolarzem, też robił piękne i niepowtarzalne rzeczy. Bawił się tym, ale dbał o każdy szczegół.

 

Odkładam fundusz na Pański zegarek i zapisuje go na liście priorytetów w zbiorze zegarków, które poprostu muszę mieć.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spotkaniu mogę już wyjawić niespodziankę - jest drugi zegar, który spodobał mi się jeszcze bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to czekamy na zdjęcia tego nowego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to z niecierpliwością :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC_4033.jpg

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przepiękny. Brak mi słów :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam znawców tematu za tę "łyżkę dziegciu" ale dla mnie zegar ma przede wszystkim pokazywać czas a dopiero potem ładnie wyglądać. Ten wg. mnie niezbyt czytelnie pokazuje czas, tarcze nakładają się na siebie. Cztery razy na dobę wskazówka godzinowa jest niewidoczna, znika pod tarczą minutową...


Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać. To jak ze sportowymi super samochodami, na co dzień są niewygodne, mają twarde zawieszenia, ciężko do nich wsiąść i wysiąść, zaparkować też a progi zwalniające do dla nich nie lada wyzwanie, ale za co innego je ludzie kochają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj na targu takie zegary , które przede wszystkim pokazują wyraźnie godzinę . Mają 4 centymetrowe kwarcowe cyfry , zrobiono je z rewelacyjnego chińskiego tworzywa sztucznego . Ciekawe dlaczego nawet przez chwilę nie chciałem żadnego z nich kupić , a w przypadku wyrobów Pawła , szlag mnie trafia że nie mogę sobie na nie pozwolić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery razy na dobę wskazówka godzinowa jest niewidoczna, znika pod tarczą minutową...

Regulator (bo taki to typ zegara) ma za zadanie przede wszystkim pokazywać wyraźnie wskazówkę minutową. Wskazówkę godzinową przenosi się na osobną tarczę, zazwyczaj dużo mniejszą i mniej czytelną, bo jest to po prostu informacja mniej istotna. Kiedyś zorientowano się że ludzie w 99% przypadków zawsze są zorientowani w jakiej są mniej więcej godzinie, natomiast zerkając na zegarek, patrzą w istocie tylko na wskazówkę minutową. Dlatego mnie to tak nie razi. Taki po prostu typ ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_4065.jpg

DSC_4111.jpg

DSC_4124.jpg

DSC_4129.jpg

DSC_4132.jpg


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - jest to zegar gabinetowy, "do obsługi z bliska" i czytelność trójwymiarowego cyferblatu jest wystarczająca. Śliczna tylna płyta.

Nie wiem, czy docierają tutaj wszyscy koledzy "zegarowcy" - może założyłbyś osobny temat w dziale zegary ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy docierają tutaj wszyscy koledzy "zegarowcy" - może założyłbyś osobny temat w dziale zegary ?

 

Gdybys mnie nie pokierowal - nigdy bym Tu nie trafil!

 

Przelecialem 3 lata w 30 min - i to z zapartym tchem - bardzo widac poprawe jakosci, dbalosci o szczegoly oraz perfekcje wykonania.

 

Ja lubie prostote - wiec jak najbardziej - porcelanowa tracza z "indekasami zegarowymi" i prosta piekna polerowana koperta - to moj typ nr 1.

 

Gabinetowy - tarcza swietna, solidnosc, masywnosc ale i lekkosc poprzez wydluzenie proporcji oraz wlasciwe wypelnienie przestrzni.

 

Troche mnie razi ta Manufaktura Lodz, lub Manufacture of Lodz. Nie mam nic do miasta. Jaki jest cel? Czy to promocja miasta, sentyment,duma? Genewa ok, ale Lodz?

 

Bardzo podoba mi sie uproszczone logo Chonos- Art.

 

To na razie tyle - ale bede tu wpadal!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytanilunargablota032.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

tytanilunargablota033.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

tytanilunargablota034.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

tytanilunargablota035.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

tytanilunargablota036.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam i mam nadzieje ze Was nie zanudziłem :)Tarcza z tytanu man bardzo ładny granatowy kolor zdjęcia tego nie oddają słaby ze mnie fotograf :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.