Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość knowthyself

Proszę o pomoc !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość knowthyself

Witam serdecznie!

 

Proszę Was bardzo o pomoc w doborze zegarka. Jak każdy, chciałbym żeby był w miarę solidnym produktem przy dobrej relacji jakości do ceny. Planuję na ten cel wydać 500zł. Interesuje mnie styl na wpół elegancki w pomieszaniu z codziennym/uniwersalnym.

 

Do niedawna byłem zainteresowany poniższym modelem, ale po przeczytaniu kilku opinii postanowiłem zrezygnować z zakupu produktu marki Antoine Modestine.

 

 

Tak właściwie, chciałbym, żeby ów czasomierz wyglądał bardzo podobnie jak podany wyżej model Technique, bądź ten poniższy, na który mnie niestety nie stać w chwili obecnej.

 

NIE DAJEMY LINKÓW

 

 

Bardzo proszę o fachowy głos w sprawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Przede wszystkim na poczatku powinienes poczytac to forum bo temat zegarka do 500pln byl poruszany x razy. Po drugie nie napisales czy zegarek ma byc kwarcowy czy mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość knowthyself

Najważniejsze żeby był dobry. Dla mnie pojęcie kwarcowy, bądź mechaniczny mówi niewiele. Wiem, że temat zegarków do takiej kwoty był poruszany tutaj wiele razy. Liczę jednak, że ktoś, kto ma rozległą wiedzę na temat zegarków szybko pomoże mi dobrać coś według podobnego wzoru, który przedłożyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

W takiej sytuacji mozna podawac setki przykladow ale to bez sensu. Kwarcowy to znaczy na baterie, dokladny odchyłki w granicach kilku sekund na miesiąc. Mechaniczny/automatyczny mniej dokladny, odchylki w granicach kilka/kilkanascie sekund na dobe ale za to ma dusze. Musisz sie okreslic czy chcesz zegarek dokladny czy mniej dokladny ale za to z sercem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość knowthyself

No to jednak wolałbym dokładność na rzecz duszy, zatem załóżmy, że kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3
post-0-0-01398000-1331236792.png

post-0-0-70185700-1331236784.jpg

post-0-0-08114800-1331236785.png

post-0-0-03333600-1331236786.jpg

post-0-0-40669400-1331236786.png

post-0-0-56330800-1331236791.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ubieram się na pewno ładniej, niż większość moich rówieśników

 

pogratulować skromności

 

Wiem, że temat zegarków do takiej kwoty był poruszany tutaj wiele razy.

 

lenistwa też

 

 

poszukaj sobie kwarcowych chronografów seiko. Google masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na poczatku powiem ze wszelkie Antoine Modestine i inne Charlesy Delon sobie odpusc bo to chinszczyzna.

Moze takie oto Orienty:

Orient CTD0D005B Alarm Chronograph

post-25092-0-01769700-1331236793.jpg post-25092-0-39162200-1331236793.png

ORIENT CTT02006 Chronograph

post-25092-0-29180700-1331236794.jpg post-25092-0-67200200-1331236794.png

 

Lub Timex TIMEX T2G201 PERPETUAL CALENDAR

post-25092-0-52054200-1331236796.jpg post-25092-0-98100700-1331236796.png

 

właśnie też chciałem pokazać tego pierwszego orienta, bardzo przyjemny zegareczek :blink:


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj pozbierac troche wiecej kasy.

W tym przedziale cenowym 200-300 PLN wiecej, robi roznice...

 

a skoro juz ubierasz sie tak super, to co bedziesz swiecil kwarcem za 500zl :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta jasne pozbieraj kase zastaw samochód kup sobie eposa !

Kolega chce kwarca i ma 500 pln to mu doradzcie coś sensownego.

Ja ze swoiej strony polecam seiko chrono jest ich taki wybór że spokojnie znajdziesz coś na naszym rodzimym serwisie aukcyjnym.

Kyle toś gościnnością zapdał że hej :/


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość knowthyself
Sprobuj pozbierac troche wiecej kasy.

W tym przedziale cenowym 200-300 PLN wiecej, robi roznice...

 

a skoro juz ubierasz sie tak super, to co bedziesz swiecil kwarcem za 500zl :blink:

 

 

Czepiłeś się koleś tego ubioru. Nie chciałem żeby ktoś odebrał to, że jakkolwiek się nad kimś wywyższam, czy BOZIUPRZENAJŚWIĘTSZABROŃ czuję się od kogoś lepszy, po prostu praca mnie zmusza do tego żeby nie chodzić jak luj w spodniach z zainstalowaną kupą i bluzą JOŁ 69!!!

 

 

A pozostałym dziękuję za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Po pierwsze, wszyscy nie oblatani w temacie jak słyszą że mechaniki są mniej dokładne to już mają stracha. Jeśli nie sędziujesz w jakiś sprintach na olimpiadach to najprawdopodobniej nie odczujesz tej różnicy.

Po drugie eleganckiemu facetowi nie przystoi nosić kwarców :lol:

Ja zaproponuję na przykład to:

post-0-0-88444300-1331236798.jpg

 

Do kupienia u naszego klubowego kolegi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość knowthyself

Czy kwarcowy czy mechaniczny to dla mnie osobiście sprawa trochę drugoplanowa, ale skoro sugerujecie to i owo to po prostu przypatruję się tym opiniom. Mnie po prostu zależy na tym, żeby nabyć coś solidnego, z niezłą opinią i wydać przy tym niekoniecznie dużo pieniędzy, bo prostu mnie na to nie stać. Więc tym bardziej źle się zareklamowałem jako PIE*DO*ONEGO PI*DUSIA co to patrzy sobie na rączki i cieszy się, jak on to cacy nie wygląda. Proszę o zwyczajne kilka zdań uprzejmości i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kwarcowy czy mechaniczny to dla mnie osobiście sprawa trochę drugoplanowa, ale skoro sugerujecie to i owo to po prostu przypatruję się tym opiniom. Mnie po prostu zależy na tym, żeby nabyć coś solidnego, z niezłą opinią i wydać przy tym niekoniecznie dużo pieniędzy, bo prostu mnie na to nie stać. Więc tym bardziej źle się zareklamowałem jako PIE*DO*ONEGO PI*DUSIA co to patrzy sobie na rączki i cieszy się, jak on to cacy nie wygląda. Proszę o zwyczajne kilka zdań uprzejmości i tyle.

 

spoko, nikt tutaj nikogo nie szufladkuje, a wracajac, to jesli chcesz sobie kupic ZEGAREK to kup mechnika.

Naprawde nie trzeba wydawac kupy kasy na fajnego sikora.

 

Pzdr

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poleciłbym jakiegoś kilkudziesięcioletniego klasycznego szwajcara, który i kolejne kilkadziesiąt spokojnie wytrzyma. Myślę, że po przegrzebaniu Allegro (zwłaszcza w dziale antyki) i konsultacji na forum swojego wyboru, osiągniesz wtedy najlepszy stosunek jakości do ceny, który jak napisałeś jest dla Ciebie najważniejszy. Dokładając kolejne 200 zł przy odrobinie szczęścia zakupisz sikora z 14 lub 18karatową kopertą.

 

... wtedy miałbyś coś zdecydowanie ładniejszego od rówieśników :blink:

 

 

 

ubieram się na pewno ładniej, niż większość moich rówieśników, a to wszystko ze względu na pracę.koszule, jakieś dżinsy + eleganckie trampki, bądź mokasyny
< na moje oko to ubiera się tak 85 % (u mnie na wydziale 100%) twoich rówieśników w Polsce. Przynajmniej tak mi się do dzisiaj wydawało...

[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Zgodnie z zimnym-wiatrem stawiałbym na Adriatice...

 

lub idąc tropem kolegi Election (hmm... Totoro, uwielbiam Miyazakiego) może jakiś Atlantic Worldmaster w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuję coś innego niż Koledzy :blink: . Coś bardziej jak to się mówi fashion skoro piszesz że modnie się ubierasz to zegarki tej marki podobają się młodym i modnym , tu np. Fossil FS4247

 

LINKI

 

do tego drugiego modelu to radziła bym zrobić test nadgarstkowy bo jest naprawdę duży i pomimo że się naprawdę klientom podoba ( mówię to z doświadczenia) to nie każdemu nadgarstkowi on pasuje pomimo mody - im większy tym lepszy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni fossil całkiem całkiem :blink: Ja bym Ci poradził kolego przejść się po sklepach. Idź do apartu popatrz sobie na "modowe" kwarce typu Claude Bernard, czy inne podobne, potem wybierz się do butików Swiss, czy jakoś tak, mają tam Emporio Armani, Fossile i inne tego typu, potem wróć tu i zapytaj który to najlepszy wybór.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość knowthyself

Dzięki Wiola, właśnie chciałem się zapytać co sądzicie o produktach Fossila? To co tu zapodałaś zdecydowanie uderza w mój gust i myślę, że cenowo nie kole w oko :blink:

 

A z tymi apartami, czy nawet aparatami to zdecydowanie temat odpada, nie raz próbowałem coś znaleźć dla siebie, niestety ceny tych, które w miarę przypadały mi do gustu były zbyt wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób inaczej... pochodź po salonach, przymierz, pomacaj i spisz sobie kilka modeli które na żywo naprawdę Ci się spodobały a potem... kup je w internecie (allegro, sklepy internetowe) za o wiele mniejszą cenę :blink:

 

hmm... Totoro, uwielbiam Miyazakiego

 

Cieszę się, że i tutaj są jego fani :lol:


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-23896-0-86460500-1331236896.jpg

post-23896-0-54479100-1331236893.jpg

post-23896-0-72989800-1331236895.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Portugalia to piekny kraj :lol: wszystkie zegarki w takiej kolorystyce od razu kojarza mi sie z IWC :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.