Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacek62

Sztuczne oświetlenie przy robieniu zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na forum było świetne opracowanie o robieniu zdjęć zegarków. Był tam też problem sztucznego oświetlenia. Teraz mimo szczerych chęci nie mogę odnaleźć tego tematu. Pytanie mam jedno, jakie lampy należy wykorzystać przy "domowym" robieniu zdjęć zegarkom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam ze zwyklych biurkowych lamp :blink: a w zasadzie najczęściej z jednej biurkowej lampy i domorosłego softboxa, z pudełka i kartek a4. Efekty widać w galerii.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest sporo - halogeny/zewnętrzny flash + parasol/softbox/namiot bezcieniowy. Ale zwykłe żarówki też dają radę, tutaj przykład z namiotem bezcieniowym:

 

stowa01_filtered.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś na forum było świetne opracowanie o robieniu zdjęć zegarków. Był tam też problem sztucznego oświetlenia. Teraz mimo szczerych chęci nie mogę odnaleźć tego tematu.

 

Myślę że chodzi Ci o ten temat: http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?showtopic=7492


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki za rady i za link do tego tematu o którym pisałem. Tu gdzie mieszkam jest już jak w listopadzie w Polsce. Niebawem dzień będzie zaczynał się po 8-mej kończył koło 16-tej a miedzy świtem a zmierzchem będzie raczej szaro. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.