Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zer0

Które werki głośno tykają?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podpytać kolegów, czy wiecie, które werki głośno cykają, np tak jak Mołnia 3602/3603? Bo to piękna muzyka i przy poszukiwaniach kolejnego zegarka taka informacja na pewno (przynajmniej mi) się przyda.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem podpytać kolegów, czy wiecie, które werki głośno cykają, np tak jak Mołnia 3602/3603? Bo to piękna muzyka i przy poszukiwaniach kolejnego zegarka taka informacja na pewno (przynajmniej mi) się przyda.

 

 

 

Miałem kiedyś jednokamieniowca strasznie głośno tykał ale nie wiem co to był za werk, niby swiss !

Wiem tez że najgłośniejszym zegarkiem z jakim miałem do czynienia był to... a właściwie była omega MARINE CHRONOMETER cal.1516

Wierzcie mi nie spotkałem głośniejszego zegarka, i to nie było tykanie tylko CYKANIE heh e prawie tak głośno jak zegarki kwarcowe na ścianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W mojej niegdyś Adriatice - Unitas 6497 - głośno i przyjemnie. Ostatnio słuchałem go w kieszonce Longinesa...miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem podpytać kolegów, czy wiecie, które werki głośno cykają, np tak jak Mołnia 3602/3603? Bo to piękna muzyka i przy poszukiwaniach kolejnego zegarka taka informacja na pewno (przynajmniej mi) się przyda.

 

Generalnie głośniej tykają te które maja mniejsza częstotliwość oscylacji balansu. Czyli raczej te bardziej wiekowe, albo te które przejęły licencje od starych kieszonek, tak jak np. Mołnia 3602/3603 od Corteberta. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgłośniejsze są te mechanizmy które na kotwicy mają piny zamiast kamieni (czyli buksiaki i prawie buksiaki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna zależność:

 

im bardziej szkieletowany werk tym głośniejszy, i potwierdzam że Unitas - zwłaszcza 18,000 v/h - tyka głośno i wyraźnie :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaś takiego ingersolla starego z wychwytem kołkowym. Też cykocze odlotowo


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara Doxa Antimagnetique pracuje głośno i wyraziście.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi :) dla mnie to jeden z wyznaczników piękna zegarka, może nie najważniejszy, ale bardzo miło się tego słucha, takie uspokajające :)

Zegarków na Unitasie jest chyba spory wybór, trzeba będzie się czymś zainteresować.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgłośniejszy mój zegarek to gazomierz Sicury 17j. - słychać go w cichym pokoju z dwóch metrów :) Głośno też cyka Revue Thommen Cricket na werku AS. Zastanawiam się przy okazji , czy np. większa wodoszczelność / masywniejsza koperta nie wyciszają mechanizmu...


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdziwiłbyś się też jak głośno tyka niewielki Peseux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare starty 17j (mechanizm rozwojowy od pabiedy tyle, że z zabezpieczeniem antywstrząsowym) potrafią klamotać podobnie jak mołnia - np. mój tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.