Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Nowy Konkurs WIEDZY na temat niezegarkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaproponować nowy konkurs - tym razem wiedzy o... poczcie polskiej z której każdy albo korzystał albo robi to nadal . NAGRODĄ JEST DOWOLNA KLAMRA STALOWA SATYNOWANA W ROZMIARZE OD 20 DO 50 MM NA ŚRUBKĘ LUB TELESKOP WYKONANA NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE PRZEZ MOJĄ SKROMNĄ osobę W CIĄGU TYGODNIA OD PODANIA POPRAWNYCH ODPOWIEDZI( niektore rozmiary lub rodzaje mam na składzie ) . Pytania juz były na forum w innym temacie , jako że dzial typowo nie zegarkowy - więc i pytania z innej beczki .

1.Który urząd pocztowy i w jakich latach przyjmował przesyłki na loty Zeppelinem do Ameryki Południowej pomimo iż miał prawo przyjmowac wyłącznie przesyłki adresowane do urzędów pocztowych na terenie Polski i dlaczego w ogóle je przyjmował ? Oraz prosze wymienic daty minimum 20 lotów plus wysokosć opłat oraz dwie fotki - poglądowe takich przesyłek ( pytanie podchwytliwe - większe Urzędy Pocztowe - mialy prawo przyjmowac takie przesyłki , ale jeden który przyjmował - nie miał takiego prawa .)

2. Wystarczy podac wymiary w mm. formularzy poczty gołębiej stosowane na terenie naszego kraju - byly trzy rodzaje .foto wszystkich trzech rodzai - koniecznie !

3.Prosze wymienić dwa sekretniki wydane przez Międzysojusznicze Komisje Plebiscytowe - były tylko dwa .Foto również koniecznie- obu !

Fotografie mogą pochodzić z dowolnego zródła - ksiązki , publikacje etc. mogą być skany itp.

Wygrywa Osoba która pierwsza umiesci poprawne odpowiedzi na zadane pytania koniecznie wraz z fotografiami !

Wielokrotnie słyszałem ze podobno w necie jest wszystko :) życzę powodzenia i cierpliwie oczekuje poprawnych odpowiedzi .

Zachęcam do udziału w konkursie w ramach rozrywki i odetchnięcia od zegarków . Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie .

Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny Konkurs bedzie o grzybkach , to nie moja wina ze dział - niezegarkowy , rozmawiać na rózne tematy chcą prawie wszyscy , ale żeby odpowiedzieć na trzy pytania - to juz nie bardzo ? :)

dla przypomnienia wkleję pogladową fotke nagrody

 

To nie są trudne pytania ! Powaznie .

Konkursy zegarkowe w innych działach - ten jest OT czyli wszystko poza zegarkami w zasadzie :) .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad
To nie są trudne pytania ! Powaznie .

No pewnie, że nie :)

Trudne pytanie to na przykład:

- Dlaczego jak ja wysyłam komuś pasek priorytetem to przesyłka idzie 1 dzień, a jak ktoś mi wysyła to zawsze 2 dni :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszku. Obiecuję że rano postaram się dać odpowiedzi. Nie mogłeś zapytać o teorię i ery wielkiego wybuchu? To już byś miał odpowiedź. Z pamięci.

Edit: Sam napisałeś> odpowiedzi są podobno<

Właśnie na to podobno trafilem i leżę


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Staruszku. Obiecuję że rano postaram się dać odpowiedz.....

 

taaaa ani wiki ani google....nic o tym nie wiedzą - podpucha jakaś :)

 

Po mojemu odpowiedź brzmi:

Ad1) .....robił to oddział w Wąchocku

AD2) .....jedyne foty jakie są - to są tajne i mają je spadkobiercy Kloss'a - na mikrofilmach ukrytych pod deklem JLC.

AD3) .....j.w.

 

Poproszę 50mm - bo to boska klamra.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tym netem to nie wiem nigdy tam takich rzeczy nie szukałem - napisałem przekornie , gdyz wielokrotnie czytałem ze jesli czegoś nie ma w sieci - to - to coś nie istnieje , a w tym wypadku to oficjalne informacje ogólnie dostępne - wiec nie powinno być problemu .

Zarówno poczta gołębia jak i Międzysojusznicze Komisje Plebiscytowe , ze nie wspomnę o lotach Zeppelinem - te hasła są w sieci - więc nie mozna powiedzieć ze nie ma !

Jeśli nikt nie odpowie w ciągu 60 dni -to uznaję ze za trudne pytania :) i wkleję pytania ze wspomnianej wcześniej dziedziny - chociaż nie wiem czy będą łatwiejsze :) .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojadł, grzybów się ojadł :) :) :) :)


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z brakiem grzybów pod ręką nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chociaż nie wiem czy będą łatwiejsze :) .

Jaki ma wpływ Zorza Polarna na rozwój pingwinów? :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytania są jednoznaczne i jeszcze raz podkreślam ogólnie dostępne są to oficjalne informacje , wydania Poczty Polskiej !

Klamra fajna ? - mi tez się podoba .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz idę na Pocztę i nie wyjdę dopóki kierownik zmiany nie udzieli mi odpowiedzi, których żądam ! :)

 

Ps. Jak ktoś jest z Gdańska albo Wrocławia to jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji - wstęp 3zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszku. Powalczę z tym jeszcze trochę..

Ale to:

post-2370-0-72115100-1331239306.jpgw430.png

łatwiejsze jest


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję odpowiedź i materiały, do których udało mi się dotrzeć:

Odnośnie poczty sterowcowej: na mocy umów pocztowych z poczty sterowcowej korzystały 43 państwa w tym Polska w latach 1932 ? 1937. Mniemam, że chodzi o Pocztę Gdańską.

30j0g3p.jpg

29egg06.jpg

343jaqt.jpg

34s10rt.jpg

286v2uh.jpg

1q337m.jpg

2iuz4tw.jpg

av0l0o.jpg

2im5q3d.jpg

29neasz.jpg

oktnip.jpg

xoikjd.jpg

ipqjom.jpg

29woosn.jpg

 

W Polsce poczta gołębia organizowana była okolicznościowo podczas imprez: Święto Żołnierza w 1924 r. i 1925 r., Zjazd Legionistów w 1926 r., Międzynarodowy Kongres Lekarzy Wojskowych w 1926 r., Manewry 1925 r. i 1926 r. oraz Zawody Gołębi Pocztowych w 1923 r. Obecnie pocztę gołębią organizują wyłącznie hodowcy gołębi w celach propagandowo-pamiątkowych. Listy i depesze przesyłane gołębiami nazywano pigeongramami. Były one redagowane w zwięzły sposób, pisane drobnym pismem na możliwie jak najcieńszym papierze lub specjalnym formularzu. Pigeongramami były również mikrofotografie listów-depesz przesyłane pocztą gołębią od 14 X 1870 r. z Tours do oblężonego Paryża. Jeden gołąb zabierał do 18 mikro kopii, zawierających łącznie ok. 70 tys. słów.

Filatelistyka

Międzysojusznicza Komisja Rządząca i Plebiscytowa dla okręgu plebiscytowego Warmia i Mazury z siedzibą w Olsztynie wydała w ramach działającej, tzw. poczty plebiscytowej dwa sekretniki, a mianowicie:

- sekretnik o wartości nominalnej 20 Pf wydany 3 IV/VI 1920 r. na niemieckim sekretniku z 1920 r., karton niebieskoszary, format 140 x 90mm, z nadrukiem na znaczku: Plebiscite Olsztyn Allenstein,

- sekretnik o wartości nominalnej 20 Pf wydany w maju 1920 r. na niemieckim sekretniku

z 1920 r., karton niebieskoszary, format 140 x 90 mm, z nadrukiem na znaczku: Commission d?Administration et de Plébiscite Olsztyn Allenstein Traité de Versailles art. 94 et 95.

Filatelistyka

Za diabła nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów formularzy :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek - Ruski. Myślałem, że trzeba będzie nowy konkurs zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszku

Po tym co Ruski zrobił chyba darujesz wymiary??

:)

Jak Pawlak powiedział: Ty się matka nie martw. Ruskie wprawione i raz-dwa skończo


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Brawo , wszystko sie zgadza w zasadzie , choć brakuje fotek formularzy poczty gołębiej - oczywiscie tych oficjalnych ze o wymiarach juz nie wspomnę , umawiamy się tak - prosze podać jakie rubryki znajdowały się na takim formularzu ( krotka rozpiska )- a uznaję ze - wygrywasz konkurs !

Oczywiście chodziło o Port Gdański który w latach 32-33 sporadycznie przyjmował takie przesylki z powodu przeoczenia przepisów.

Przesyłki sterowcem do Ameryki Południowej były oplacane wg. normalnej taryfy pocztowej + doplata za lot . Dodatkowa opłata wynosiła za list lub kartę do wagi 5g do Brazylii : 3 zł , do innych krajów Ameryki Południowej : 3,50 zł. druki do 25g - 1,50 zł , wzglednie 3,40 zł . tylko w kwestii uzupełnienia .

Wymiary specjalnych formularzy poczty gołębiej : 55x90 mm , 160x147,5 mm , 165x60 mm - poza pierwszą pozycją pozostałe dwie były drukowane - proszę podać jakie tabelki znajdowały się na tych formularzach - fotki darujemy sobie - doceniam to co przedstawiłeś .

Może wymienię kilka dat :

1923.08.23. Warszawa - Katowice

1924.08.15. Zegrze - Warszawa ( z okazji Świeta Żołnierza )

1925.08.13 Wysłane z Wielkich Manewrów W.P. w okolicach Lwowa

1925.08.15 Warszawa - Katowice

1926.08.08 Kielce - warszawa

1926.09. 06-07 . Lwów - Warszawa , Lublin - Warszawa z manewrow wojskowych

1927.05.30 Warszawa - Poznań z okazji Międzynarodowego Kongresu Lekarzy Wojskowych .

Pytanie dotyczyło jedynie Poczty Polskiej - więc - nie ma fotek - nie szkodzi , prosze tylko jeszcze o rozpiskę jakie tabelki( rubryki ) znajdowały się na formularzach poczty gołębiej i jesteśmy w domu - to z powodu braku fotografii - dla ułatwienia , pozostałe pytania uznajemy za bardzo dobrze opisane !

PRAWIE - GRATULACJE :D , oczywiście jak nie znajdziesz - to bedę myślał czy uznać pomimo iż prosiłem koniecznie o fotki polskich formularzy .

Tak czy inaczej - na pewno bedzie nagroda - teraz bardziej chodzi o jej wielkość :) , na razie masz małą klamrę - dowolną ale małą , jak podasz rozpiskę formularzy, na jednym z tych rodzai był też numer - to wtedy juz pomijam fotki i uznaję za pełne zwycięstwo konkursu .

 

PS : Jak widać jednak w necie jest prawie wszystko :) .

Dzisiejsza cena blankietu poczty gołębiej po przelocie sięga nawet 6 tys. PLN ( blankiety wojskowe)- oczywiście to tylko orientacyjna wartość - jak wiadomo to kwestie kolekcjonerskie .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Ruski, gratuluję ( tego, że Ci się chciało tego szukać :angry: )

 

Każda moja wizyta na poczcie powoduje u mnie nieodwracalne szkody w mojej psychice, a co dopiero jej historię studiować. Nagroda się należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze poprzestajemy na dotychczasowej wygranej :angry: , pisz jaką klamrę chcesz a najlepiej wklejaj fotkę - max. rozmiar 26 - czyli mała w sumie :) GRATULACJE - jest czego !!! :D .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem tych materiałów dla nagrody. Po prostu lubię wyzwania- niestety brak czasu nie pozwolił mi na znalezienie całości odpowiedzi. Najlepsze jest to, że dzień albo dwa przed ogłoszeniem konkursu zakupiłem od forumowicza dwie klamry- che, che. Chciałbym jednak dokończyć konkurs i poproszę o nie kończenie tej edycji- jeszcze poszperam, może coś znajdę w bibliotece :angry:

PS. Nie wszystko można znaleźć w internecie :D


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wobec tego czekamy :angry: , pozdrawiam serdecznie .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski wyśle teraz Kiwaczka do krokodyla Gieny. Poszperają i jutro staruszku łapiesz za fajlę i robisz klamrę do pasicha.

:angry:

Tak to dla ciebie skończy się. Hahahahaha


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę ze nie możesz zrozumieć jak ktoś moze zrobić coś dla innej osoby bezinteresownie w imię dobrej zabawy i miłego spędzania czasu na forum , nawet mi przez myśl nie przeszło ze mogloby być inaczej . Kolega zasłużył na zwycięstwo w konkursie który jest własnie w tym celu organizowany , podobnie jak poprzedni i jeszcze wcześniejszy i przyszłe również - piszę to ze swiadomością ze może jednak pomimo braku sensu w tym wszystkim - nie jest to az tak trudne do ogarniecia :angry: .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.