Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Rzeczpospolita sytuacja Swatch Group

Rekomendowane odpowiedzi


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to samo na swissinfo.ch

http://www.swissinfo.ch/eng/news_digest/Sw...11000&ty=nd

Niski spadek sprzedaży - tylko 15% w czasach kryzysu to nieźle - to zapewne wynik posiadania w grupie marek tańszych i bardziej popularnych.

Większy spadek zysku to dowód, że gorzej sprzedawały się marki drogie gdzie marża jest najwyższa.

Ciekawe jakie wyniki będzie miał Richemont. Podejrzewam, że sporo gorsze niż SG.

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszalem dokladnie odwrotnie..ze to wlasnie segment zegarkow najdrozszych sprzedawal sie w tym okresie najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spadek sprzedaży, to nie wiadomo, czy chodzi o vol, czy val.

Należy pamiętać, że frank poszedł mocno w górę, Swatch podniósł ceny i oba te wydarzenia znacząco wpłynęly na przychody.

A to, że zysk spadł bardziej to oczywiste, broniono vol upustami, jak to zazwyczaj bywa.

 

Co do tekstu polskiego - nie kumam, dlaczego SG liczy na spadek tempa pozbywania się zapasów u dystrybutorów, ja liczyłbym na coś zgoła przeciwnego, ale może ja dziwny jestem... :).

 

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tekstu polskiego - nie kumam, dlaczego SG liczy na spadek tempa pozbywania się zapasów u dystrybutorów, ja liczyłbym na coś zgoła przeciwnego, ale może ja dziwny jestem... :).

 

 

Pozdrawiam

Iko

Dokładnie jak zwykle marnemu dziennikarzynie się wszystko pokręciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszalem dokladnie odwrotnie..ze to wlasnie segment zegarkow najdrozszych sprzedawal sie w tym okresie najlepiej...

 

A gdzie słyszałeś? Z tego co wiem, to oficjalnie duże konglomeraty typu SG czy Richemont nie podają wyników sprzedaży poszczególnych marek.

U mnie w rodzinie - czyli w skali mikro - to wygląda jednak tak, że ostatnio zegarek dostała córka - był nim Swatch.

W minionych 12 miesiącach żaden nowy droższy zegarek na moim nadgarstku czy żony się nie pojawił (a szkoda) :)

Wnioskuję jednak (może się mylę), że spada dużo mocniej właśnie sprzedaż zegarków luksusowych.

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wnioskuję jednak (może się mylę), że spada dużo mocniej właśnie sprzedaż zegarków luksusowych.

Pozdrawiam

 

 

raczej się nie mylisz - fragment z lipcowego raport FHS:

 

All the price segments declined in July. The 200-500 francs category held up best with a fall of around 7%. The other ranges fell by more than 20%. Watches costing over 3000 francs (export price) recorded a steeper fall than the others.

Exports to Hong Kong were sharply lower. The fall was still more sustained in the United States, as had been the case in previous months. The main European markets continued to hold up more strongly. Benefiting from a very high comparison base, China rose to sixth place, despite a distinct downturn in July.

 

i wykres:

post-25333-0-55378600-1331239778.jpg

 

+ jeszcze wyniki za okres styczeń - lipiec 09. Uwaga na dane dla Europy wschodniej - sprzedaż ilościowo spadła więcej niż przeciętnie, wartościowo najwięcej z badanych regionów, co oczywiście jest odzwierciedleniem umocnienia się CHF w stosunku do walut krajów Europy wschodniej...post-25333-0-99035100-1331239779.jpg

 

Osobiście nie spodziewam się poprawy wyników w totalu ze względu na "upadek" sprzedaży do USA który na podłoże fundamentalne i będzie trwały. Branża właściwie leci na jednym silniku skłaądającym się z: Włoch, Francji, Niemiec, które to kraje zachowują się dość stabilnie. Kraje arabskie niespodziewanie słabo (Arabia Saudyjska, Emiraty), tylko Katar pozytywnie ale ich mały wolumen nie liczy się. Liderem, tak jak w 2008 jest jednak Hong Kong - tylko na ile pociągnie rynek? Chiny dla porównania dość słabo jak na kraj w którym pokładane są nadzieje na wyciągnięcie świata z recesji (w co osobiście nie wierzę, bo ich państwowy interwencjinizm też się kiedyś skończy fatalnie). Na podsumowanie - patrzcie na Rosję - nowobogaccy dostali w kość i się sprzedaż drastycznie zwija...

 

tabela:

post-25333-0-35695400-1331239781.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.