Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Władysław

ZEGARKI KIESZONKOWE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość panikuj
Ja czasem noszę. 25 lat.

 

Super :( Jak to robisz? Do jakiego stroju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

43ff9a74f209d.jpg

 

:?: ciekawostka. ale ta forma zupełnie mi nie leży.

 

dziękuję za link. kieszeń w spodniach... chciałbym to kiedys zobaczyc. a może poszukam czegos dla siebie i obejżę w lustrze :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Łukasiński

Witam serdecznie forumowiczów,dawno mnie niebyło (prawie rok).Mam pytanko do Władysława .Posiadam mechanizm coprawda nie kompletny chciałbym coś wiedzieć na jego temat.napisy na nim to :T.Hargreavs Co. Liverpool No 48086. Makers to the Queen & H.R.H the Prince of Wales .Posiadam też kolekcję zegarków kieszonkowych ok 40 całych i kilka kilogramów mechanizmów i części , z których z czasem coś poskładam.Pozdrawiam serdecznie Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nakręciłem pradziadkowego Zenitha. Zobaczymy czy pochodzi dobę i jak z dokładnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek w ciągu 24 godzin pospieszył o mniej niż 1 minutę. Chyba zostanę przy tej marce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

do @grzesiek

Czy twój Zenith jest kieszonkowcem, jeśli tak to pokaż, a jeśli nie to pomyliłeś miejsce.

 

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawienia dla Wszystkich - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie to pomyliłeś miejsce.

Ostro moderujesz w swoim temacie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kieszonkowcem. Niestety nie mam cyfrówki. Ma taką dziwna kopertę, nie ma dekla. By dostać się do mechanizmu trzeba najpierw wyjąć pierścień mocujący szkło, potem szkło i już :) można sie brać za wyciaganie wałka i mechanizmu. Postaram sie zorganizować jakieś fotki. W końcu to ten zegarek przyprowadził mnie na forum.

 

Ostra moderacja to zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Foto, lepszych nie mam.

zenith_001.jpg

Kliknij aby powiększyć.

Na werku numer 3176715. Na koperto-deklu sygnatura Zenitha, kółko z rozgwieżdżonym niebem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostra moderacja to zaleta.

Szkoda tylko że moderatorzy o tym nie pamiętają.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Władysław, może być :?: :roll:

Kaliber chyba 18-28-3-A6, taki:

28734_MX.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

@Grześ

Świetna robota, i extra zdjęcie. A zegarek super, lubię takie bo dziś to rzadkość w takim stanie i wyglądzie. No widzisz jak się Ciebie przyciśnie to się postarasz i o to tu chodzi.

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawienia dla Wszystkich - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka mechanizmu nie moja, ale stan podobny - znaczy IMO idealny. Mój na tym nieostrym zdjęciu od przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

Witam wszystkich i

@Grześ

Teraz mam na warsztacie tego poniżej.

Zegarek: kieszonkowy duży.

THE „EXPRESS” ENGLISH LEVER

J. G. GRAVES SHEFFIELD

post-318-0-81160700-1330496642.jpgpost-318-0-86074200-1330496657.jpgzmianarozmiaru16theexpressengl.jpg

WYKRYTE USTERKI: (po rozbiórce)

1.Regeneracja - konserwacja: rozbiórka, czyszczenie,

usuwanie rdzy z części stalowych, montaż, oliwienie i regulacja chodu.

2.Brak przesuwki, klocka włosa i zatyczki.

3.Brak zawiasa łączącego mechanizm z kopertą.

4.Brak palety rubinowej wejściowej kotwicy.

5.Czyszczenie i polerowanie koperty.

Tyle z wstępnych oględzin zegarka przed naprawą. O ile nie ma innych uszkodzeń, naprawa powinna przebiegać bez problemu.

Dlaczego to piszę? Otóż ważne jest u mnie właściwa ocena uszkodzeń w zegarku, bo na tą informację klient czeka przynosząc zegarek do naprawy. Ktoś z Was zaraz tu zaprotestuje że nie wszystko da się odrazu wykryć i ma rację. Bardzo często podczas montażu i uruchamiania mechanizmu coś niewspółgra ze soba i zegarek nie chce chodzić, i z ty też trzeba się liczyć, ale zawsze należy pamiętać że cena za usługę nie może wzrosnąć bez konsultacji z klientem. Nie może być klient zaskoczony przy odbiorze, słowami: "że zegarek miał dodatkowe uszkodzenia i dłużej zeszła naprawa", i dlatego cena jest wyższa. To jest nie dopuszczalne. Zawsze wcześniej kontaktuję się z klientem jeśli cena ma wzrosnąć i to musi być naprawdę ważny powód. Ale z reguły tego nie robię, naprawiam choćbym miał dołożyć do naprawy swój czas. Ważne dla mnie są wykryte uszkodzenia przy przyjęciu zegarka do naprawy bo to świadczy o wiarygodności, trafnej wycenie dla klienta. Dlatego proszę klienta by podczas przyjęcia uzbroił sie w cierpliwość i poświęcił trochę czasu aż zegarek szybko rozbiorę (istotne mostki) przy mnim i sprawdzę czy nie ma złamań. Dla zegarmistrza nie ma to dużego problemu z szybką oceną stanu mechanizmu. Dziś każdego z nas (idąc gdzie kolwiek) interesuje za co mamy płacić, i zegarmistrz również nie może swoim zachowaniem stwarzać pozory tajemniczości i traktować klienta jak zło konieczne. Bo ten klient np.może być naszym usługodawcą w innej dziedzinie. Ja miałem taki przypadek z klientem który jest informatykiem, a moja rzetelność wtedy, póżniej zaowocowała.

Nie wiem jak inni układają czas pracy z klientem, mój wygląda mniej więcej tak. I dla uściślenia raczej dokładnie tak.

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawienia dla Wszystkich - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim niestety dosyć duży luz ma koronka (razem z wałkiem), wczoraj podczas próby wyciągnięcia koronki do ustawienia czasu, wyszło całe. Nie przykładałem wielkiej siły, chociaż fakt miałem zmarźnięte dłonie. Na szczęście trafił w życzliwe ręce i wrócił do sprawności - ale się buja. Pamiętam, że już kilkanaście lat temu miałem problem ze znalezieniem sprężyny do niego. Martwię się na przyszłość o części. Nie wiem czy nie poszukać takiego werku, kompletnego lub kilku uszkodzonych. Schować w szufladzie i mieć na części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

@grzesiek

Zapasu części nigdy za dużo, ale ze sprężyną to raczej problemu nie ma bo po latach należy założyć nową. Przejdż do hurtowni zegarmistrzowskiej ze strą by wymiar zobaczyli. Stara sprężyna ma zmęczenie materiałowe i może zegarek krótko chodzić.

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawienia dla Wszystkich - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Pozwolę sobie na impertynencję i zwrócę Ci Władysawie uwagę: jak możesz wklejac takie małe zdjęcia :twisted: ;) :?:

 

Przecież oczy mi rozwalisz... na przyszłośc poproszę duże zdjęcia ale w formie miniaturek :!:

 

Wracając do zegarków:

Grzesiek - kapitalny egzemplarz... co tu dużo mówic - prawie zazdroszczę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Władysław

Witaj @panikuj

No nie wiem czy takim zdjęciem można rowalić wzrok?

A może takie zdjęcia?

post-318-0-65556200-1330502701.jpgzmianarozmiaru43criterion1ik.jpgzmianarozmiaru49criterion29sb.jpg

Zegarek: kieszonkowy duży:„CRITERION

- Nr mechanizmu: brak. Nr koperty: 259435, (pozłacana).

- Z podwójnym szkiełkiem na tarczy.

- Koperta firmy: Dennison Trade Mark – Englis’h.

- Średnice: mechanizm:40,5mm, tarcza:42mm.

- Grubość (wysokość) mechanizmu:7,5mm, razem wysokością wskówek:9mm

Jest to piękny mechanizm i doskonale zachowany. Moje zastrzeżenie budzi tylko koperta, szkoda że nie jest z lepszego kruszcu.

Jak również ma słabą emalię cyfr, bo po latach użytkowania wyciera się. Moim skromnym zdaniem cyfry powinny być inkrustowane, ale jest jak jest.

 

 

Jest zegarkiem produkcji szwajcarskiej na 15 kamieniach rubinowych, z wychwytem kotwicowym szwajcarskim i balansem kompensacyjnym.

Koperta z podwójnym szkiełkiem, jedno w ramce bezpośrednio na tarczy o średnicy:41,8mm, i drugie szkiełko oprawione w dekielku zamykającym kopertę o średnicy:17,5mm. Na tym samym dekielku umieszczono dodatkowo inkrustację cyfr rzymskich symbolizującą tarczę, co pozwala odczytać wskazania zegarka bez potrzeby otwierania dekielka. Wewnątrz jest tarcza emaliowana w doskonale zachowanym stanie z cyframi arabskimi. Całość jest znanej z jakości firmy Denison Trade Mark English. Wzór koperty jest patentem firmy i bardzo rzadko spotykany. Koperta jest pozłacana i ma wytłoczoną gwarancję, która brzmi „ENGLISH MAKE THIS CASE GUARANTEED, To WEAR 10 YEARS z roku 1938.

 

Wymiary zewnętrzne:

-Średnica (kaliber):50,5 x 70,5 mm

-Grubość zegarka: z małym szkiełkiem:15 mm.

 

Mam nadzieję że Ci wzroku nie popsułem, tymi zdjęciami.

Świat zegarków to nie tylko zegarki na rękę.

pozdrawienia dla Wszystkich - cześć

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj
Wzór koperty jest patentem firmy i bardzo rzadko spotykany.

 

Jak rozumiem chodzi o wycięcie na deklu? Nie wiedziałem, że to był patent..

 

Mam nadzieję że Ci wzroku nie popsułem, tymi zdjęciami.

Jeśli chodzi o zdjęcia zegarków - lubię je w dużym formacie, a sam zegarek najlepiej w zbliżeniu - taki fetysz ;)

 

Pamiętam też, że wklejałeś nieraz fantastyczne zdjęcia - tylko jako giganty. Wgrywając je w imageschack wklejaj link opisany "Thumbnail for forums (1)"

 

Co do zegarka: pytam jako osoba nieobeznana w temacie, a z ciekawości. Czy często spotyka się zegarki kieszonkowe z koronka "od boku"? Wydawało mi się, że zazwyczaj wieńczyła - jak nazwa wskazuje - "górę" patrząc względem układu indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzór koperty jest patentem firmy i bardzo rzadko spotykany.

 

Jak rozumiem chodzi o wycięcie na deklu? Nie wiedziałem, że to był patent.

Podobne wycięcia widziałem na kieszonkowych zegarkach z 2 poł. XIX stulecia (Cartier, H. Capt i in.). Jak to jest z tym patentem (tym bardziej, że całkiem współczesny PP Star Caliber 2000 ma podobne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

I chyba właśnie po Twoich zdjęciach pamiętam to rozwiązanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.