Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sea wojtek

POMOCY! zakup OMEGI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sea wojtek

Witam wszystkich milosnikow, tak sie skalda ze rowniez mam pociag do zegarkow ale moja wiedza fachowa jest slaba!

jestem uzytkownikiem wspolczesnych modeli Citizena ale postanowilem poszezyc zainteresowania i spojrzec w antyki i tak napotkalem kilka pieknych sztuk na allegro. jedna propozycja niestety na moje niedoswiadczone oko okazala sie replika.

PYTANIE co sadzicie o tym cacku?

 

NIE DAJEMY LINKÓW KOMERCYJNYCH. WKLEJAMY TYLKO ZDJĘCIE. JAK NIE WIESZ JAK. ZAPYTAJ ! :)

 

 

troszke nie podoba mi sie znaczek ale moze 1950r

po rozmowie z wlascicielem bardzo dobre wrazenie ale najlepsi oszusci zawsze robia dobre wrazenie wiec

POMOCY

serdeczne dzieki i prosze o opinie bo nie wiem czy licytowac! a czasu nie zostalo wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginał,po renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sea wojtek

fajnie dziekuje! choc troszke mnie on niepokoji gdyz przeszukalem troche stronek, spedzilem nad tym modelem kilka godzin i o ile znalazlem identyczny (wyglad zewnetrzny) zegarek marki ZENITH, to Omega w tekiej kopercie niestety nie zostala odnaleziona i to mnie troszke niepokoji, ale moze jestem przewrazliwiony! poszukam dalej! no i jesli ktos jest zainteresowany kupnem tego zegarka to jak cos sie dowiem to dam znac! bo ja sam raczej zrezygnuje, no chyba ze znajdzie sie ktos kto udzieli mi naprawde pewnej odpowiedzi na pytanie: czy to jest orginalna Omega? :-) pozdrawiam wszystkich milosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to jest orginalna Omega?

 

To co widać na zdjęciach aukcji to jest oryginalna Omega kaliber 30, albo raczej jakaś jego pochodna (np. kal.265), powinno być to wybite gdzieś na mechanizmie (pod balansem, pod tarczą itp). Numer seryjny mechanizmu wskazuje, że był on wyprodukowany rzeczywiście w 1950 roku, czyli wszystko się zgadza i na tyle ile można ocenić ze zdjęcia, to ja nie mam żadnych zastrzeżeń.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obserwuję ten zegarek, bo model ładny. Pozostaje kwestia ceny. Sprzedawca jest ok - jego zegarki są zawsze przygotowane do sprzedaży, co mozna interpretować jako zaletę, lub wadę :-) Z jednej strony dostajesz zegarek gotowy do gablotki lub użytku, wiec odpada Ci problem przegladu, renowacji, dobierania paska, poszukiwania części itp. Z drugiej zaś - musisz się pogodzić, że zegarek jest po renowacji, że nie znasz jego stanu sprzed odnowienia, no i sprzedawca wkalkulował swoje nakłady w cenę, łacznie ze swoim zarobkiem ;-)

Co do oryginalności, to Koledzy Ci odpowiedzieli - oryginał poddany renowacji. Tarcza odnowiona, koronka nowa, wskazówki wymienione lub odnowione, szkło nowe, pasek oczywiscie nowy i nie-omegowski. Co do mechanizmu, to zeby stwierdzić, co było przy nim robione, musiałby go na zywo obejrzeć doświadczony zegarmistrz. Z pewnością jest na chodzie - masz na to gwarancję.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sea wojtek

dzieki koledzy juz po problemie za niedlugo stane sie jego posiadaczem i z pewnoscia wpadne do zegarmistrza zeby sie wypowiedzial, wiec dam znac:-)

jeszcze jak ktos zna jakiegos fachowca w Sosnowcu to bede zobowiazany za info!!! pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.