Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jarosław

...literatura dotycząca budowy i konstrukcji zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich raz jeszcze w tym dziale tematycznym :(

Moje zapytanie kieruję do wszystkich którzy potrafią udzielić wskazówek gdzie znależć lub kupić lub posiadają sami takowe materiały ...dotyczące budowy i konstrukcji zegarów i zegarków naręcznych.

Najlepsza byłaby literatura po polsku jednak może też być i w języku angielskim / niemieckim.

W polskim języku posiadam dwa wydania panów Bartnika i Podwapińskiego.

Szukam też innych.

 

Po co mi to wszystko???!

Mam zadanie do wykonania które ziąże się z moją pracą zawodową.

No może nie do końca. Pracuję w biurze konstrukcyjnym (od niedawna) i dostałem zadanie ...zaprojektowania w AutoCAD-dzie jakiegoś urządzenia mechanicznego w postaci ostatecznej... PEŁNA DOKUMENTACJA!!! :x

Cały problem w tym że po pierwsze nigdy takiego czegoś nie robiłem no i cel jeszcze jeden w tym zadaniu to podniesienie umiejętności budowy i konstrukcji MECHANIKI.

Na zadanie dostałem opracowanie silnika spalinowego o dowolnej ilości cylindrów lub w związku z tym że moje zainteresowania są takie a nie inne ...zaprojektowania zegarka naręcznego!!!

 

Jest to cholernie trudne... tak mi się teraz wydaje.

 

Polecenie mówi że mam opierać się na zasadach i obliczeniach stosowanych przy konstrukcji zegarków ale nie mogę ...zrzynać już zaprojektowanej konstrukcji.

Dodam na koniec że chodzi o zegarek mechaniczny z naciągiem ręcznym bez kalendarza ale z sekundnikiem.

 

Co Wy na to i czy możecie mi coś podpowiedzieć?

 

Pozdrawiam Serdecznie


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać, ale ja wziąłbym jednocylindrowego atmosferycznego dieselka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.