Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Wywiad

Ball, czyli strażacy kontra podpalacze

Klimaty kolejowe  

44 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wywiad

Witam

Zapraszam do nowego pojedynku. Zdjęcia pozwoliłem sobie wygrzebać z sieci. Do pojedynku wybrałem modele w wersji na bransolecie oraz w zbliżonej kolorystyce.

 

1) Fireman II - średnica 43, grubość 11

 

NM2090C-SJ-BKWH.jpgnm2090c-sj-bkwhm.jpgh.jpg

 

2) Engineer Master II Classic - średnica 40, grubość 13

 

BL-296.jpgfullsize3-2.jpgClassic2.jpg

 

3) Enginer II Ohio - średnica 38, grubość 13

 

NM1026C_SJ_BK.jpgNM1026C-SJ-BK_2.jpg

 

4) Enginer II Classic - średnica 38, grubość 13

 

NM1016C-L-BK1.jpgfullsize3-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

Engineer Master II Classic za najbardziej sensowna srednice i chyba tez najciekawszy design

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Fireman 2 - najabrdziej mi przypomina Eternę Kontiki a to kultowy model .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engineer II Classic albo Ohio ale raczej Classic. I nie przeszkadza mi zupełnie 38 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej klasowym jest Engineer Master II Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Dwójeczka oczywiście, w miarę elegancki i najfajniej świeci.

 

BTW co to za muzyczka gra na stronie Balla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad
BTW co to za muzyczka gra na stronie Balla?

Hymn to Red October z filmu "Polowanie na czerwony październik" (ponad pół roku temu na shouboxie pytałem, ktoś mi wtedy powiedział), ale dlaczego ona się tam znalazła... nie widzę związku.

 

Moje typy (nie podglądać):

Stylistycznie pomijając rozmiary modeli to: 4, 3, 2, 1. Engineer II Classic jest najbardziej klimatyczny, data dzień tygodnia, duperela, indeksy, fajne wskazówki, nietypowo i ball'owo. Ma najlepszy klimat. No ale czy jego wymiary nie sprawiają, że wygląda beczułkowato? Fireman najnudniejszy, nijaki. Najlepszy kompromis między wyglądem a rozmiarem to chyba 2.

Ciekaw jestem Waszych, proszę zatem o komentarz po oddaniu głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech oddaję głos na 2 czyli Engineer Master II Classic - najciekawszy z trzech przedstawionych. 1 czyli Fireman to nowa wersja tego modelu, IMHO starszy był dużo ciekawszy. Generalnie trzeba powiedzieć że Ball robi super zegarki. Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem głos na Fireman II za lotniczy styl, który lubię. Ciekawe wskazówki dodają mu smaku ;-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:-)

 

Pzdr

Spinner


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Zastanawia mnie moc luminescencji w tych zegarkach. Sprzedawca Ekranoplana, w którym również jest tryt, zapewniał mnie że widać znaczną różnicę w porównaniu do innych. Teoretycznie Ball, który jak niektórzy stwierdzili, słynie z jakości nie powinien być gorszy ;)

 

Tu znalazłem ciekawą wypowiedź właściciela Night Train: "I mean, imagine going to a movie theater and taking your seat and then having five strangers ask you about your watch when the movie is over." Ciekawe czy mówił poważnie czy tylko ma bujną wyobraźnię.

 

EDIT

Ale Night Train posiada każdy z 60 indeksów jako rurkę z trytem a nie co 5 jak w innych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Engineer Master II . Bez dwóch zdań ;)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Myślę, że czas na małe podsumowanie.

 

Zwycięzcą jest, jak widać, Fireman II. Zakładałem, że ten model, jako najprostszy i najbardziej budżetowy zdobędzie niewielką liczbę głosów. Jednak myliłem się. Cóż, nie wiem czym dokładnie kierowali się wyborcy.

Tymczasem dowiedziałem się, że w 3 pozostałym modelach Ball'a jest szkło wypukłe, co bardzo mnie rozgniewało. Z tych tylko Fireman II posiada szkiełko płaskie. To wiele zmienia.

 

I małe sprostowanie...

Fireman - strażak, dlaczego do cholery strażak, co to ma wspólnego z koleją ? Teraz zajarzyłem - nie chodzi o strażaka tylko o pana, który na deklu wrzuca węgiel do pieca, czyli palacza.

 

f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Czerwony czy zielony ?

 

BHAB25-A41094455_4a1d7931af168.jpgBHAB25-A41094066_4a1d7c1845409.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Fireman 2 - najabrdziej mi przypomina Eternę Kontiki a to kultowy model .

 

Nic dodać nic ująć


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos przegapilem to glosowanie ale zaglosowalbym na Firemana. Przymierzalem wszystkie prezentowane i jakos 38mm z 13mm grubosci i z ksztaltem uszu nie lezala mi na rece w ogole (mimo ze explorer I o podobnch wymiarach 36x12mm lezy wysmienicie) . Engineer II mial na prawde smieszna cene i nawet to mnie nie przekonalo.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Jakos przegapilem to glosowanie ale zaglosowalbym na Firemana. Przymierzalem wszystkie prezentowane i jakos 38mm z 13mm grubosci i z ksztaltem uszu nie lezala mi na rece w ogole (mimo ze explorer I o podobnch wymiarach 36x12mm lezy wysmienicie) . Engineer II mial na prawde smieszna cene i nawet to mnie nie przekonalo.

A czy możesz zdradzić coś na temat Firemana. Jakie robi wrażenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz zdradzić coś na temat Firemana. Jakie robi wrażenie ?

 

Raczej nie bede obiektywny poniewaz ja mam slabosc do Balla :)

Nic Ci nie dodam jak tylko ze wykonanie porzadne, rozmiar sluszny, fajny gadzet jak kolorowy tryt, kawalek historii za zegarkiem - jak Ci sie podoba to dlaczego nie.

Ja osobiscie mam innego faworyta w kolekcji TrainMaster Cleveland Express z biala tarcza i niebieskimi cyferkami. Zegarek ze wszystkimi bajerami jak powyzej i do tego z certyfikatem chronometru kosztuje ?1k czyli obecnie jakies 4,6k PLN.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Nic Ci nie dodam jak tylko ze wykonanie porzadne

 

Bardzo Ci dziękuję, ponieważ nie mam możliwości zobaczenia tego zegarka na żywo przed zakupem. Mam nadzieję, że ten Fireman nie przynudza wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez przegapiłem ale z tych modeli wybrałbym palacza ze względu na prostotę. Nie przepadam za przekombinowanymi wskazówkami.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Finałowe starcie

 

Jest jeszcze opcja taka - Fireman II "The First Mile" (wersja limitowana)

 

Fireman_BO_FirstMile.jpg

 

First-Mile-Case-Back-W.jpgNM2090C-LJ-BEWH_ad_r6.jpg_DSC2101_1.jpg

 

Porównując do zwykłego Firemana II jest ciekawszy, ponieważ posiada dodatkowe oznaczenia godzin, rurki świecące na zielono i niebiesko, ale dekiel już mniej ciekawy, no i to badziewne żółte logo.

 

Z podstawowych Firemanów to chyba zielony...

green.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.