Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

th

Longines HQ auto czy Omega SMP quartz?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Na początku kwestia ceny. Longines HQ w automacie 3720zł. Omega 300M w kwarcu z niebieską tarczą 6140zł i z czarną 6470zł. Omegę nosiłem swego czasu, tak mniej więcej 2 miesiące. Jest to bardzo wygodny zegarek. Bransoleta jednak nie dla mnie - chodzi o ten konkretny typ. Longines - też wygodny, ale tu bransoleta to już w ogóle porażka. Jej zaletą z kolei, a i przewagą nad tą z Omegi jest fakt, że ma na zapięciu zabezpieczenie. Omegowaska czasem lubi się wyrobić i wyskakuje, ale to pojedyncze przypadki. Gdybym to ja wybierał to Longines, bo w automacie. Jeśli jednak nie ma dla Ciebie znaczenia, co siedzi w środku to Omega, chociaż przyznam, że płacąc taki pieniądz za kwarca trzeba być niezłym krejzolem :) No, ale z drugiej strony sa i tacy, którzy akceptują tylko kwarce.

Mam też prośbę do kolegów. Jeśli mamy konkretne dwa typy zamknijmy się w nich, a nie doradzajmy "co w tej cenie" można jeszcze kupić. Zrobi się kolejny tasiemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash - dzięki :-)

BTW, dlaczego uważasz branzoletę w Longinesie za totalną porażkę? Jest jakby klasyczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Jash - dzięki :-)

BTW, dlaczego uważasz branzoletę w Longinesie za totalną porażkę? Jest jakby klasyczna...

 

Chodzi mi po pierwsze o jakość wykonania - jest przeciętna, poza tym wolę jak bransoleta delikatnie się zwęża. W Longinesie ma stałą szerokość na całej długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze pomoże mi w wyborze między tymi dwoma konkretnymi modelami?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Longinesie bransoleta ma stałą szerokość na całej długości.

 

W tej Omedze też.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Longinesa, ponieważ w przeciwieństwie do zaprezentowanej przez Ciebie Omegi jest to zegarek mechaniczny. To kwestia podjeścia, nastawienia do zegarków w ogóle. Moje zainteresowanie zegarkami koncentruje się wyłącznie wokół czasomierzy mechanicznych. Jeżeli kwarc, to niedrogi Casio do zadań specjalnych typu kolarstwo górskie.

Żaden zegarek elektroniczny, nawet Omega, nie zastąpi widoku płynącej wskazówki sekundowej czy wrażeń słuchowych których źródłem jest tykanie mechanizmu. Zdaję sobie sprawę, że jest to stanowisko nieco irracjonalne, choćby z tego względu, że zegarki mechaniczne bywają kapryśne i trzeba w nich korygować odchyłkę względem wzorca czasu, która po tygodniu może być całkiem spora.

Sam wiesz najlepiej czy czujesz magię zegarków mechanicznych....

Pozdrawiam serdecznie.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem tak - nie lubie tej omegi (bo jest niebieska - czarna jest ok, ale tylko ok).

HQ znowu to dla mnie porazka (jak lubie kilka modeli Longinesa to od tego jest chyba tylko gorszy aquaracer).

Ale o gustach sie nie dyskutuje, zaden z nich nie ma do zaoferowania niczego i z tych dwoch wzialbym omege.

Za 3 miesiace sie znudzi i na allegro latwo sie sprzeda za 3000 pln.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem tego Longines HQ tylko w czarnej wersji. Zegarek mi się spodobał, tak poprostu przechodząc koło sklepu. Cena 3600 też wydala mi sie sensowna, a do tego jeszcze kilka stówek spadła przy finalizacji. Zegarek jest bardzo ciężki, ale mi to nie przeszkadza. Bransoleta jak dla mnie OK, wykonana z pełnych kawałków stali, z blokadą i możliwoscią szybkiego poszerzenia do ubrania na rękaw jakiegoś ubrania.

Zegarek jest chyba dokładny jak na mechanika, spieszy się jakieś 5s na dobę.

 

Również uważam, że kwarcowa Omega to nieporozumienie. Podobnie zresztą jak i inne tego typu zegarki za jakieś tysiące PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

CYTAT(Jash @ 1.9.2009 - 07:20) W tej Omedze też.

 

Ale w Omedze nie rzuca się to aż tak bardzo w oczy. Poza tym jakość bransolety Omegi a jakość ten w Lonżinie to przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o konkretnym modelu, ale o firmie:

 

W salonie Terpiłowskich w Szczecinie stoi zawsze na wystawie damski Longines, model nieważny.

Ile razy przechodzę przed szybami sklepu tyle razy mnie wykręca na widok tego zegarka.

Tak krzywo wyciętego okienka na datę jeszcze nie widziałem!!!

Przez ten jeden egzemplarz strasznie się zraziłem do Longinesa.

IMHO firmie, która oferuje wcale nie takie tanie zegareczki, nie przystoi taka "jakość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dziwne, u nas w salonie jest 58 zegarków Longinesa i żaden nie ma krzywego okienka na datę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że taka firma na takie wpadki nie powinna sobie pozwalać. :/

 

EDIT:

nie mieszkam w Szczecinie, ale często w nim bywam.

Jeżeli będę w pobliżu i mój telefon będzie w stanie uchwycić ten defekt, cyknę fotkę i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli na początku masz wątpliwości czy warto wydać 6tyś za kwarca to powinieneś sobie go odpuścić...


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co nie zmienia faktu, że taka firma na takie wpadki nie powinna sobie pozwalać. :/

 

Powinna, nie powinna. Nikt nie jest doskonały. Widziałem już różne inne niedoskonałości w markach wyższej klasy, więc jakoś specjalnie nie robi to na mnie wrażenia. Po prostu zdarza się i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty :-)

Zdecydowałem się na Longinesa Hydro Conquest 41 mm, w wersji blue...moim zdaniem mniej formalna wersja, mniejszy kontrast z branzoletą jest dość ciekawy (przynajmniej dla mnie).

 

Zamówilem go już w niemickim sklepie zegarmistrzowskim, cena wraz z przesyłką 2900

(a więc o 8oo pln taniej niż u Kruka).

Czekam, powienien być za 2-3 dni - jak dotrze opiszę swoje wrażenia, wkleję fotki.

 

Z tego co wiele wyczytałem na temat tego zegarka wśród posiadaczy (choćby na watchuseek) ma bardzo pochlebne opinie, szczególnie w tej cenie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem do wyboru z niebieską tarczą, ale pierścień miał jakiś dziwny szary kolor, jak dla mnie niepasujący.

Tak więc wybrałem czarny, bardziej poważny, w jednolitym kolorze zegarek. Dałem finalnie 3300 w sklepie Gdańsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie posty :-)

Zdecydowałem się na Longinesa Hydro Conquest 41 mm, w wersji blue...moim zdaniem mniej formalna wersja, mniejszy kontrast z branzoletą jest dość ciekawy (przynajmniej dla mnie).

 

Zamówilem go już w niemickim sklepie zegarmistrzowskim, cena wraz z przesyłką 2900

(a więc o 8oo pln taniej niż u Kruka).

Czekam, powienien być za 2-3 dni - jak dotrze opiszę swoje wrażenia, wkleję fotki.

 

Z tego co wiele wyczytałem na temat tego zegarka wśród posiadaczy (choćby na watchuseek) ma bardzo pochlebne opinie, szczególnie w tej cenie.

Pozdrawiam.

 

Zdecydowanie dobry wybór. Tez wybrałbym Longinesa. Obecnosc marketingowa OMEGi wszedzie woklo dziala na nerwy i ma swoj udzial w cenie......... Automat to automat a i zegarek znacznie ladniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.