Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
corten

Policzmy SKX007

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.06.2020 o 18:24, zdanek napisał:

 

Widzę, że kolega w końcu znalazł wymarzonego 009 :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SKX na lato wyskoczył z Jubilee i wskoczył na gumę Seiko. Zastanawiam się jednak na zmianą. Czy ktoś z was próbował nosić ten zegarek na tropicu?

Zastanawiałem się nad zakupem tego z uncleseiko

https://www.uncleseiko.com/store/p83/Uncle_Seiko_TROPIC_STRAP_in_Various_Sizes.html

 

Alternatywnie wafel

https://www.uncleseiko.com/store/p8/22mm_Waffle_Strap_for_Diver_Watch--__V.2.html

 

Macie może jakieś pomysły na dobrą gumę do SKX?

 

 

 

1E87B602-9D95-419C-B572-DF73101CA9BB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś Jubilee? Ja kupiłem zamiennik i jest, że tak się wyrażę mocno średni, bo przy endlinkach się rozciąga... Czy coś oprócz strapcode jest wartego uwagi? Chętnie odkupię ori bransoletę, albo używkę strapcode

Edytowane przez Victusinvictus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubilee mam oryginał Seiko, endlinki puste, ale wygody noszenia nie można jej odmówić. 

Szukaj na e-bay, od czasu do czasu można coś trafić. Z alternatyw brałbym pod uwagę tylko strapcode lub uncleseiko. 

Możesz tez dać ogłoszenie w dziale poszukuję, może ktoś się odezwie :)

Edytowane przez Edge_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie rezerwy chodu w SKX? Po całym tygodniu noszenia zegarek zatrzymuje się po 25-30h. W czym może leżeć problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25h rezerwy to rzeczywiście mało. Pytanie co masz namyśli pisząc „po cały tygodniu noszenia”?

jesli masz tutaj na myśli 8h desk divingu, a po powrocie z pracy odłożenie na półkę do następnego poranka, to imo nie pozwalasz mu odpowiednio się nakręcić. 

Mój SKX lubi być noszony dosłownie cały dzień. Trzyma wtedy ładnie czas ( gubi około 5-7 sek/dzień. Gdy nie użytkuję go zbyt intensywnie precyzja chodu mocno spada od 20-30 sek/dzień 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też wrzucę:

Wiem, że temat wałkowany milion razy i opinie są bardzo różne.

U mnie "made in Japan" się sprawdza. To mój czwarty SKX i dopiero ten jest akceptowalny.

I nie chodzi o samo centrowanie. Tamtych trzech już nie mam, ale wydaje mi się, że koperta jest lepiej wykonana. Wyraźniej odcięte szczotkowanie od polerowanych boków. No i gwint koronki - chodzi płynnie, jak powinien.

Pewnie nie jest to regułą, bo widziałem skopane "Japany", ale prawdopodobieństwo trafienia lepszej sztuki w loterii Seiko jest jednak większe :)

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2020 o 15:25, Butik napisał:

 

Moja daleko idąca modyfikacja poszła jeszcze ciut ciut dalej.

[...]

Czas chyba skończyć już znęcanie się nad tym zegarkiem :D

 

Cóż, życie nie cierpi pustki ;) Pastwiłem się nad moją 009 dużo, najpierw zmieniając niewiele, potem próbując zrobić z niej quasi rolniksa dżiemti, potem trochę niby-omegę smp... Ale to wszystko kicha. Tym bardziej, że prawdziwego rolniksa miałem, znielubiłem i sprzedałem, prawdziwą SMP mam i to udawanie przestało mi się podobać. Wróciłem zatem prawie do oryginalnego wyglądu z lekkimi ulepszeniami:

- niebieska tarcza jest na prawdę niebieska (tę już założyłem dawno temu i tak zostało)

- wróciłem do oryginalnego bezela

- wrzuciłem wkładkę z wyglądu taką samą jak oryginał, tyle że ceramiczną z lumą (Long Island Watches)

- wróciłem do płaskiego szkiełka bez AR, tyle że szafirowego (też Long Island Watches)

 

Teraz już chyba prawie to, przy czym prawdopodon

IMG_8934.jpg

IMG_8935.jpg

IMG_8936.jpg

IMG_8942.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nieracjonalnie wydane 1890zł na chyba ostatniego nowego skxa w sieci.Jednak stwierdzam,że jest to najlepiej wykonany skxiak jakiego miałem a miałem ich 5.Myślę,że chyba coś jest w tym,że wersje J są ciut lepiej dopasowane od swoich koreańskich braci.Wszystko mi w nim gra ,a to dobrze rokuje na naszą wspólną mam nadzieję długą przyszłość😄

FE310B31-5270-4585-BA84-415C4ABBBE51.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet za pierwszego bym tyle nie dał ;)

Mocno zaszalałeś.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przedstawić "półkownika" mam go od ponad roku i jeszcze ani razu nie opuścił pokoju. Wiem że irracjonalne. Czasami myślę, że go kupiłem "bo mogłem"b44bd2b5696d601759ce23d5c2fd30c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
8 godzin temu, surovy77 napisał:

Kompletnie nieracjonalnie wydane 1890zł na chyba ostatniego nowego skxa w sieci.Jednak stwierdzam,że jest to najlepiej wykonany skxiak jakiego miałem a miałem ich 5.Myślę,że chyba coś jest w tym,że wersje J są ciut lepiej dopasowane od swoich koreańskich braci.Wszystko mi w nim gra ,a to dobrze rokuje na naszą wspólną mam nadzieję długą przyszłość😄

 

 No lejce puszczone, mocno przepłacony zakup. Niemniej niech się nosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, surovy77 napisał:

Kompletnie nieracjonalnie wydane 1890zł na chyba ostatniego nowego skxa w sieci.Jednak stwierdzam,że jest to najlepiej wykonany skxiak jakiego miałem a miałem ich 5.Myślę,że chyba coś jest w tym,że wersje J są ciut lepiej dopasowane od swoich koreańskich braci.Wszystko mi w nim gra ,a to dobrze rokuje na naszą wspólną mam nadzieję długą przyszłość😄

FE310B31-5270-4585-BA84-415C4ABBBE51.jpeg

Nie żałuj. Kupowałem rok temu za 1050 i też mówili, że przepłaciłem, a nosi się pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, CerDarek napisał:

Nie żałuj. Kupowałem rok temu za 1050 i też mówili, że przepłaciłem, a nosi się pięknie

I tej wersji się trzymam.Pjona👊😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę, to musi się nosić, żeby serce nie krwawiło ;)

Ale faktycznie wersja J na mnie zrobiła dobre wrażenie i wierzę, że masz najlepszego z dotychczasowych, czyli tak jak u mnie.

Niech się nosi. W końcu pieniądze są po to (także) by sprawiać sobie radochę :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, walczę ze sobą. Jedna połówka mówi mi żeby wrzucić zegar na bazarek, druga, żeby zostawić. 

 

Za pozbyciem się - bardzo mało czasu na nadgarstku, właściwie tylko na urlopie.

Przeciw - no fajny i kultowy sikor jest.

 

Co zrobić? Panie Premierze! Jak życi? :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, walczę ze sobą. Jedna połówka mówi mi żeby wrzucić zegar na bazarek, druga, żeby zostawić. 
 
Za pozbyciem się - bardzo mało czasu na nadgarstku, właściwie tylko na urlopie.
Przeciw - no fajny i kultowy sikor jest.
 
Co zrobić? Panie Premierze! Jak życi?
Trzy razy sprzedawałem SKX-a, a potem znowu kupowałem. Za każdym razem coraz drożej. Nie popełniaj tych błędów
A zegar rzeczywiście jest kultowy, ze świecą takich szukać w aktualnej linii Seiko.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 godziny temu, Butik napisał:

Jedna połówka mówi...

...druga, żeby...

Proste- do podjęcia decyzji potrzebujesz trzeciej połówki. Rozłożone w czasie 1,5l jest do zrobienia, chociaż jutrzejszy dzień może być ciężki ;)

 

comment_1593707581q2vdVsrLnNeipatN3OOCZ8,w400.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.