Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TommyLee

Longines, TAG Heuer czy Baume Mercier

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno ogólne pytanie, ale może dojdziemy do szczegółów.

Zastanawiam się nad 3 zegarkami. Wiem, że są z różnej półki cenowej i w różnym stylu, ale wszystkie 3-4 mi się podobają (co zrobić) no i na któryś wypadałoby się zdecydować, bo jest okazja kupić w Genewie w dobrej cenie.

Nie chcę rozważać kwestii do czego mi potrzebny jest zegarek, bo dla mnie nie jest on narzędziem, ale ma cieszyć oko.

 

Chodzi mi o wasze prywatne zdanie, czy podobają wam się lub nie. Dlaczego byście wybrali lub niewybrali ten zegarek lub inny w danym segmencie cenowym.

 

Założenie jest takie, że chcę w długiej perspektywie czasowej zbudować kolekcję kilku zegarków. Jak na razie dorobek jest taki sobie: Tissot, Oris i Buran oraz Casio i bliżej nie znany Sonic na mechanizmie ETA. Z wyjątkiem Casio wszystkie są mechaniczne.

Zawsze w kolekcji chciałem mieć Omegę Seamaster, oraz TAG`a i Baume Merciera. O IWC nie wspominam, bo to cel na okres przedemerytalny, jak już dziecko się usamodzielni hehehe. Longines jakoś tak się w to wmieszał bo podobny stylistycznie do Carrery, aczkolwiek serce mi nie bije mocniej na widok tej marki (może czas się przekonać).

 

Oto co mi wpadło do głowy:

-Longines Sport GrandeVitesse L3.636.4.50.2

-TAG Heuer Carrera CV2010.FC6205

-Baume&Mercier Classima Executive 8733

 

-Pierwotnie miałem w planach Omegę PO, ale chyba już mi przeszło- sam nie wiem, dla mnie kultowa. Dostałem propozycję cenową ze Szwajcarii na 3.620 CHF (9.774 zł). Taniej niż w kraju, ale planuję ponegocjować, bo to dopiero pierwsza propozycja.

 

-Longines i TAG mają podobny wygląd, ale cenę katalogową całkiem różną - napiszcie proszę dlaczego warto lub nie warto dopłacać do TAG`a? Czekam jeszcze na oferty cenowe. Stylistyka obu bardzo mi odpowiada - troszkę sportowe ale z opcją garniturową.

 

-B&M to zupełnie inna bajka. Zegarki tej marki zawsze mi się podobały. Poza tym ten model przypomina mi wzornictwem IWC Portuguese (podkreślam stylistycznie, bo klasa i kasa całkiem inna). Cena za BM to 2.560 CHF (6.912 zł), czyli też sporo taniej niż w kraju.

 

No cóż zapewne prestiżowo najwyżej Omega, potem odpowiednio Tag, Longines i Baume...?

Cenowo chciałbym się zamknąc w okolicach 8-9 tys. zł.

Ciekaw jestem waszego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszytsko kupiłbym Omegę z marek , które przytoczyłeś. ;) Za 9 k jest co wybrać :)

A z 3 konkretnych propozycji Taga.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeżeli ma cieszyć oko to wg. tylko TAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Tag, B&M czy Longiness sa tak samo prestizowe. Wszytkie zegarki wypozazono w ETE 7750 bez COSC. Trudno wybrac jednoznacznie ten jeden zegarek, bo Longines to inny styl niz Tag czy B&M.

 

Propozycje zegarkow w do 9 K PLN:

Union Glasshute Viro D001.414.16.031.00

Eterna KonTiki Chronograph

Omega Aqua Terra Chronograph 2812.50.37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na przymierzaniu.

U Kruka oglądałem Carrerę (11.300 zł), Longinesa (7.700zł) i Omegę (11.900 zł). Longines odpada - na żywo w ogóle mi się nie spodobał.

 

B&M w Aparcie jest za 10.600 zł, czyli 3.700 zł drożej niż w Szwajcarii. Na chwilę obecną cenowo najciekawszy. Do tego chyba najbardziej mi się podoba.

Sprzedawcy byli kompetentni, wyjaśnili że wszystkie z wyjątkiem Omegi są na werkach Eta Valjoux. Zachwalali Omegę - jeden z nich sam nosi Seamster, ale poprzednią wersję.

 

Dowiedziałem się przy okazji, że podobno ETA przestanie od 2011r. sprzedawać swoje mechanizmy poza grupę Swatcha. Czy to prawda?

 

@MichaelD

Z zaproponowanych ewidentnie Aqua Terra w tej właśnie wersji wygląda wspaniale. Pozostałe nie w moim guście.

 

P.S.

Przed salonem Aparta natknąłem się na cwaniaczka, który chciał mi sprzedać Carrerę Day Date i Portugalczyka. Carrerę wyjął z pudełka wyglądającego na oryginalne. Zegarek na prawdę masywny i do złudzenia przypominający oryginał. Legenda była idiotyczna i po kilku podchwytliwych pytaniach koleś zaczął się gubić. Podejrzewałem, że zegarek kradziony ale potem dopatrzyłem się kilku drobiazgów, jak niedokładne wykonanie jednej z tarcz chronografu, zacinające się ogniwo bransolety no i wydawał się troszeczkę za mały (tu mogę się mylić). Carrera Day Date jest chyba troszkę większa od Carrery Chronograf.

O spotkaniu poinformowałem Panów z Kruka, którzy wezwali ochronę. W sumie to powinienem wezwać policję, bo to kwalifikuje się na oszustwo. Za Carrerę chciał.... 3.000 zł a za IWC 5.000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Faktycznie Omega ma cal. 3301 bazujący na Piguet'cie 1285. Czy on taki fajny. Delikatniutki bym powiedział raczej. Wolałbym woła roboczego VJ.

Co do ETY ma być tak jak piszesz, ale czy to im się uda, czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Omega ma cal. 3301 bazujący na Piguet'cie 1285. Czy on taki fajny. Delikatniutki bym powiedział raczej. Wolałbym woła roboczego VJ.

Co do ETY ma być tak jak piszesz, ale czy to im się uda, czas pokaże.

Omegę chwalili głownie za wodoszczelność, certyfikat Chronometer, Co-Axial i zawór helowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Omegę chwalili głownie za wodoszczelność, certyfikat Chronometer, Co-Axial i zawór helowy.

 

Wodoszczelność - ale w jakim sensie, że "wysoka". To ja mam pytanie - jak głęboko się zanurzasz w wodzie ? Certyfikat OK, ale to nie jest domena i wyłączność Omegi, a zawór helowy, taki bajer, którego jak znam życie nigdy nie wykorzystasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność - ale w jakim sensie, że "wysoka". To ja mam pytanie - jak głęboko się zanurzasz w wodzie ? Certyfikat OK, ale to nie jest domena i wyłączność Omegi, a zawór helowy, taki bajer, którego jak znam życie nigdy nie wykorzystasz B)

Chodzi o to, że próbowali wykazać jakość wykonania zegarka i pokazać za co się płaci. Nie chodzi o praktyczne używanie zegarka, bo i tak dokładność chodu mam w nosie, bo będę zakładał go co kilka dni a rotomatu nie mam, nurkować nie będę. Ma to być zegarek typu casual. Jako jedyny ze wskazanych ma takie parametry. Pozostałe za to mają dodatkowe funkcje chronografu, z których jak większość i tak nie będę korzystał.

 

Wygląda na chwilę obecną, że TAG walczy z Omegą i ta druga zaczyna wychodzić na prowadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag, B&M czy Longiness sa tak samo prestizowe. Wszytkie zegarki wypozazono w ETE 7750 bez COSC. Trudno wybrac jednoznacznie ten jeden zegarek, bo Longines to inny styl niz Tag czy B&M.

 

 

Na 7750 są ładniejsze IMO.:

 

7939-C11-dia5.jpg

źródło Archimede

albo

mirageiii27.jpg

Autor P.Cichosz


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.