Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Grzech76

Mechaniczy Tissot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzech76

Witam!

 

Jestem po zakupie mojego pierwszego mechanika, jest to adriatica (eta 2824.1)

 

adriatica

 

Magia płynącej sekundy i "kół zębatych" podziałała i na mnie. Jak widać kolor zegarka nie jest do końca uniwersalny i szukam czegoś bardziej uniwersalnego w cenie do około 1500zł.

Wybrałem takie modele:

 

Opis:

1.

 

tissot nr 1

 

2.

 

tissot nr 2

 

3.

Le Locle (czarny)

tissot nr 3

 

4.

 

tissot nr 4

 

5.

 

tissot nr 5

 

Wyszukiwarka forumowa mi nie działa. Chciałem się dowiedzieć, który mechanizm z trzech wyżej wymienionych powinien być najdokładniejszy-wytrzymały (najlepszy). Osobiście najbardziej podoba mi się numer 4 i nr 5. Ponieważ obydwa zegarki są na tym samych mechanizmie oraz są podobne skłaniałbym się do wersji tańszej czyli nr 4. Podoba mi się również nr 3. Jednakże nie wiem czy przy cenie różniącej model 3 i 4 100zł, warto iść w 2824-2. Jeszcze jedno pytanie, która tarcza jest bardziej uniwersalna biała czy czarna???

 

Pozdrawiam Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

LeLocle ma werk 2824-2 a 4 i 5 2834-2. Podejrzewam, że to to samo tylko mechanizm w 4 i 5 ma dołożony dzień tygodnia. Pozostaje pytanie czy podoba Ci się z dniem tygodnia czy bez. Moim zdaniem dzień tygodnia zwiększa wizualnie uniwersalność, LeLocle jest mocno garniturowym zegarkiem.

 

Mnie najbardziej podoba się numer 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nad werkami nie ma się co rozwodzić, bo i nie ma nad czym. Wszystkie dobre. Co do wyboru. Ja mam dwóch faworytów. Tissot Le Locle czarny z arabskimi cyframi oraz PRS-516. Zdecydowanie wybrałbym ten drugi dlatego, że jest sportowy. Za klasykami jakoś nie przepadam, ale nie powiem, że nie chciałbym mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzech76

Witam!

 

Szukam zegarka uniwersalnego ponieważ garnitur zakładam tylko w zasadzie na śluby i pogrzeby. Moja Adriatica będzie pełnić role garniturowca (beżowy garnitur). Natomiast często chodzę w koszulach + dżinsy i szukam czegoś pod taki ubiór. Jeżeli werki nie grają roli, to chyba się zdecyduję na pozycję nr 4, wydaje mi się, że ten zegarek będzie pasował do takiego ubioru jak również i do zwykłej koszulki. Zastanawia mnie jeszcze uniwersalność koloru, czarny czy biały cyferblat?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.