Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tski

Longines 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Hejże hola, cześć i czołem.

 

Mam nadzieję, że nie naruszam jakiś przyjętych zasad lub nie łamię regulaminów (linki i szukajka albo mnie nie lubią, albo po prostu nie działają).

 

W każdym razie przyciągnęło mnie tu z problemem. Natknąłem się na ofertę sprzedaży takiego cuda jak Longines 30 L. Sprzedawca (raczej sprawdzony) informuje, że zegarek działa, siedzi w nim 17 kamieni, oryginalna, lecz przemalowana tarcza, oryginalna koronka, nowa szybka. Wygląda tak:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Interesuje mnie to, jaką cenę mogę zaproponować za ten zegarek oraz ile mogłoby kosztować doprowadzenie go do stanu tip-top (zamaskowanie zarysowań widocznych wyraźnie na 2 i 3 zdjęciu). Jeżeli ktoś jest znawcą marki to chętnie bym się dowiedział czegoś więcej o tym modelu.

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj, tarcza jest po prostu tragiczna. Tu masz przyklad, jak powinien wygladac podobny Longines:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?/topic/31829-longines-flagship-kaliber-30-ls/

 

Mechanizm bardzo podobny, roznica to tylko centralny sekundnik zamiast subsekundnika.

 

Swoja droga to wiekszosc Longinesow z tamtych czasow (lata 50-60-te) miala nazwe linii (np. Flagship, Conquest, Admiral).

 

Koperta tez dziwna, wyglada nieomal na chromowana - myslalem, ze Longines "robil w stali".

 

Zdjecia kiepskie, ale wystarczajaco dobre, zeby powiedziec - trzymaj sie od tego zegarka z daleka, chyba, ze cena BARDZO zachecajaca, bo mechanizm wyglada OK.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwe lini mialy niektore, generalnie bylo tez sporo bez nazwy:)

ale masz absolutna racje - pozlacane koperty tak ale nie chromowane, dlatego dobrzeby bylo zobaczyc dekielek

 

generalnie zgodze sie ze najwieksza zaleta to werk


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjecia kiepskie, ale wystarczajaco dobre, zeby powiedziec - trzymaj sie od tego zegarka z daleka, chyba, ze cena BARDZO zachecajaca, bo mechanizm wyglada OK.
Cena jak pisałem pierwszego posta była równowartością 150 złotych. Teraz oscyluje w okolicach 200. Sądzę, że podskoczy jeszcze o 100 przynajmniej.

 

Nie mniej - ten model mi spasował w niemalże każdym aspekcie. Ile więc powinien kosztować taki w dobrym stanie?

 

post-28222-0-18628400-1331242501.jpg

 

Piękny jest B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz - zostaniesz z fajnym mechanizmem w kiepskim opakowaniu. Ja odradzam - szukaj w lepszym stanie, jest ich duzo, Longines tlukl miliony zezegarkow.

 

Za stalowego w dobrym stanie - rzad wielkosci 1000 zl wydaje mi sie realny.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.