Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzesiek

Dzisiejszy spacer po sklepach w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Może liczą te 50% od innej podstawy niż detaliczna cena brutto?

Wszelkie akcje z dniem bez VATu w MM czy Saturnie też mogą mylić klt, bo VAT liczony jest od ceny netto, więc brutto pomniejszamy odpowiednio mniej niż jakbyśmy liczyli od ceny brutto. Więc jeśli 1000 zł brutto pomniejszony jest o VAT to nie jest to 770 zł tylko ok. 813 zł. Mamy 43 zł różnicy.

 

A może po prostu to jest promocja "DO 50% taniej"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak napisał Sphinx, PRZY ZENITHach jest "-50%" to automatycznie NIE oznacza, że dotyczy to wszystkich modeli.

 

Tak robią wszyscy detaliści, gdyż niestety psychologia zachowań konsumenckich uczy, że konsument co ciekawe nie oczekuje promocji na wszystko. Tak już jest wyedukowany, że wie, że promo objęta jest część asortymentu.

 

Co ciekawe, z badań naukowych nad mechanizmem zakupu wynika też, że promocje są praktycznie zawsze na % zaczynające się od nieparzystej cyfry, a kończą na "0" - stąd jakże często stosowane -30%, - 50%, z kolei zdecydowanie rzadsze -20%, -40%.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Iko, SphinX napisał:

na cenie jest napisane -50%

co dla mnie oznacza, że jest to zapis przy konkretnym modelu zegarka, a nie ogół na kolekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, z badań naukowych nad mechanizmem zakupu wynika też, że promocje są praktycznie zawsze na % zaczynające się od nieparzystej cyfry, a kończą na "0" - stąd jakże często stosowane -30%, - 50%, z kolei zdecydowanie rzadsze -20%, -40%.

 

Iko - mechanizm działa tak: obniżki na wyprzedażach są nieparzyste (-30%, -50%, -70%), a gratisy parzyste (np. 20%, 40%, 60% więcej soku).


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko, SphinX napisał:

 

co dla mnie oznacza, że jest to zapis przy konkretnym modelu zegarka, a nie ogół na kolekcję.

 

dokłądnie..przy każdym zegarku jest taka tabliczka: cena; -50%, cena po obniżce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał carlito1 wyczyść skrzynkę bo nie mogę wysłać do Ciebie PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie do kiedy ta obnizka na Zenithy bedzie?moze tak do drugiej polowy marca??? :) dlaczego robia przeceny jak mnie niema w Polsce!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie do kiedy ta obnizka na Zenithy bedzie?moze tak do drugiej polowy marca??? :) dlaczego robia przeceny jak mnie niema w Polsce!!! ;)

Niestety nie wiem ale jak będę przy okazji to zapytam.

Jakbyś chciał wiedzieć wcześniej to dzwoń do sklepów, w Wawie Zenith'y są w dwóch Krukach:

 

Galeria Mokotów

Tel. 661-980-569

 

CH Złote Tarasy

Tel. 661-980-507

 

oraz w jednym w Poznaniu:

CH Stary Browar

Tel. 661-980-545

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Michal.no ja tylko w Wawie moge obejzec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko - mechanizm działa tak: obniżki na wyprzedażach są nieparzyste (-30%, -50%, -70%), a gratisy parzyste (np. 20%, 40%, 60% więcej soku).

 

 

Tak, czytaliśmy jak widać ten sam artykuł pewnie ;)

 

A co do obniżek, skoro obniżka ceny dotyczyła konkretnego modelu, to macie rację, ściema.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba się przejdę do tego Kruka. Po prawie to powinno się odczytać tak: pierwsza najwyższa cena jest przekreślona, więc nie obowiązuje. Druga niższa jest nieprzekreślona - obowiązuje. Do tego obowiązuje oświadczenie sprzedawcy, że od tej ceny (jedynej ważnej, czyli niższej) należy odjąć 50% ;) . Chyba się skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś gdzieś widział przecenionego Zenitha Elite Captain Central Second to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś gdzieś widział przecenionego Zenitha Elite Captain Central Second to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam, Michał.

hehehe ten sam ktory mnie interesuje ;) ladnie Michal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ten sam ktory mnie interesuje ;) ladnie Michal :)

Chłopaki, widzę, że w Irlandii macie takie same gusty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz takie same...mnie Zenithy zawsze sie podobaly.a teraz zonka chce zrobic prezent to moge sobie wybrac.a moz Tag?albo Omega?mam juz bol glowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruk ma promo do -50% na zegarki (zenith chyba 30%)

przecenione Zenithy to stara kolekcja

nowe capitany itd nie łapią się :lol:


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś gdzieś widział przecenionego Zenitha Elite Captain Central Second to bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam, Michał.

 

Michał, dzisiaj byłem w Aparcie i widziałem Zenitha Elite Captain Central Second w cenie 13,9 kPLN ;)

Drogo, tanio?

Zdjęcia tradycyjnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee to normalna cena.jak podaja na necie.ech szkoda.a Omeg nie przeceniaja? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee to normalna cena.jak podaja na necie.ech szkoda.a Omeg nie przeceniaja? :P

Jeszcze nigdy nie widziałem przecenionej Omegi, takich sikorów chyba nie przeceniają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chamstwo i drobno-mieszczanstwo... ;) nie no zartuje.szkoda.coz w marcu popykam po Wawie i obejze co sie da.dzieki Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chamstwo i drobno-mieszczanstwo... ;) nie no zartuje.szkoda.coz w marcu popykam po Wawie i obejze co sie da.dzieki Michal

Odwiedź koniecznie duże centra handlowe, gdzie w jednym miejscu jest sporo różnych marek:

- Złote Tarasy

- Arkadia

- Galeria Mokotów

 

A jak chcesz coś ekskluzywnego to na Pl.Konstytucji masz Kruka z np. Rolex'ami, Omegami itp.

, na Chmielnej "La Boutique Suisse" z np. Piaget, Audemars Piguet, na Pl. Trzech Krzyży ekskluzywnego Kruka z Rolexem :P

 

Miłego pobytu w Wawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Michal.no w Wawie mam tesciow ;) i tydzien bede to sobie poogladam i cos wybiore.Rolek odpada.not my style :P (yet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a czy Mido jest w Polsce?i w Wawie?da rade gdzies obejzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.