Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzesiek

Dzisiejszy spacer po sklepach w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem w Arkadii w Aparcie.

Chciałem obejrzeć Louisy Erardy.

Pytam gościa - trzymając LE GMT - jaki mechanizm ma ten zegarek?

Ten się na mnie patrzy i ze strachem w głosie pyta - "tzn chodzi o to czy eta???"

Jednocześnie obok facet ogląda portugalczyka chrono, pyta się czy to automat. Kobieta woła do "mojego" sprzedawcy, i pyta o to samo, ten potwierdza, klient się pyta czy można nakręcać - kobieta - tak co jakiś czas można. Słyszałem jeszcze strzęp rozmowy - wspomniany klient pyta się dlaczego iwc tak dużo kosztuje - kobieta - nooo na pewno jakość wykonaniaaa... i dalej chyba nie wiedziała.

 

Co za kraj :wink:

 

A ceny jeszcze :D

LE który kosztuje w sieci około 650chf w aparcie jest za ponad 3K zł.

 

Po tej wizycie wyleczyłem się z LE - nie chodzi o ceny - ale wykonanie nie powala, na zdjęciach wyglądają lepiej.

 

Za to jest też sklep który ma Orisy.

Gość z którym gadałem - w miarę zorientowany, miło się gadało.

Orisy na żywo :shock:

Jakość koperty (model F1 day date) mnie powaliła - rewelacja, jak cały zegarek


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik

to fakt - apart w arkadii to tragedia - byłem tam kilka razy i mam takie same doświadczenia - nawet moja, dość uboga, wiedza zegarkowa była przytłaczająca dla obsługi w tym salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj:

Nowogrodzka, znany klubowiczom punkt dystrybucji Zeno - salon niewyględny, obsługa profesjonalna (w dzisiejszym spacerze bezapelacyjnie 1 miejsce), co zaś do samych zegarków: duże, ładne, nie będę już narzekał na samolocik (na żywo mniej się rzuca), jeden minus na łączeniu bezeza ze środkową częścią koperty w jednym miejscu szczelina, jakby na narzędzie do otwierania, więcej wad nie stwierdziłem, dobre ceny.

Jubiler róg Jerozolimskich i Kruczej - wystraszona Pani pokazała mi Certinę DS Podium (w kwarcu, nie mieli automatu), wiedza skąpa, obsługa uprzejma, jest Pan wołany na ratunek. Sama Certina :shock: świetna koperta, wykonanie, wygląd ekstra.

Apart w Jerozolimskich - nie mają Louisów, zegarków mało, obsługa chętnie sprawdziła gdzie są te Louisy.

Excelsior (Arkadia) - czekałem na słowa "ale to drogi zegarek" ale nie padły, Pan był zajęty, Pani pokazała zegarki (musiałem pokazać palcem Orisa Franka i Atelier pointer date) nic nie mówiąc. Zegarki zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, IMO Franek lepiej układa się na nadgarstku.

Apart (Arkadia) - są Louisy! Obsługa miła, średnio zorientowana. O zegarkach: oglądałem kwadraciaka - ładny, proporcjonalny jakość koperty ok - drugi był manual z małą sekundą - patrząć z profilu widać, że cały bezel pdstaje od środkowej części koperty, włożyłbym tam żyletkę, porażka w zegarku za około 3 tysiące.

Time Trend (Chmielna) - oglądałem kwadratowego Atlantica Worldmaster, kaperta bardzo podobna do Wspomnianego Louisa, przeszklony dekiel, fantastyczna tarcza (czarna w promieniste prążki, gra w nich szarość, srebro), kiepski pasek, 1799 zł - dużo tańszy od Louisa a różnic w jakości nie widać (tarcza na korzyść Atlantica). Pani uprzejma, chętna do pomocy, wiedziała jakieszkiełko, nie wiedziała jaka to ETA ale zaproponowała, że spyta zegarmistrza.

Jestem pod wrażeniem Orisa. Certina i Atlantic miło mnie zaskoczyły stosunkiem jakość/cena. Louis Erard jest zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do prezentowanej mizernej jakości wykonania koperty (w jednym przypadku) i konkurencji (w tym wypadku Atlantica).

 

PS. byłem w prowokacyjnie taniej i zmęczonej podróżowaniem w pkp kurtce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - oglądałem w ekscelsiorze Orisy - wspominałem - i powtórzę, jakość wykonania - masakra!!

Gdyby nie to, że teraz kupuję inny zegarek to jużbym miał tego Orisa.

Rewelacja.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa między Orisami (które oglądałem) a Louisami to 500-700 zł, a różnica w jakości to kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już się zasadzałem na Louisa nie mając go nawet w ręce, a tu któraś już niepochlebna opinia... czar prysł :?


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a już się zasadzałem na Louisa nie mając go nawet w ręce, a tu któraś już niepochlebna opinia... czar prysł :?

Też mi się podobały na fotkach. Nawet bardzo. Już wiem, że nigdy nie kupię zegarka bez przymierzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deem, przymierz w Galerii Krakowskiej w Aparcie Louisa, jest wybór 8) Orisy tez tam są.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: nie wiedziałem, że mają tam LE... Orisy już wymacałem, ale Louisy to mają chyba od niedawna... (?)


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna, wcześniej nie było. Widziałem jakieś dwa, trzy tygodnie temu. I to sporo modeli mieli :lol:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Louis E. jest za drogi i kiepsko wykonany. Szkoda wielka bo jeden model bardzo mi się podobał.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na którego Louisa się zasadziłeś? Tak sobie myślę, że mogą mieć rozrzut jakościowy i można trafić całkiem dobry - tylko trzeba obejrzeć egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

La sportive day/date II, ewentualnie GMT II, wydawały mi się atrakcyjne cenowo, teraz już sam nie wiem...


I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi.

Danny Kaye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych nie oglądałem. Kwadraciak (Caree czy jakoś tak) miał kopertę wykonaną poprawnie, tylko, że w niczym nie lepiej niż Atlantic za 1799.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
La sportive day/date II, ewentualnie GMT II, wydawały mi się atrakcyjne cenowo, teraz już sam nie wiem...

Oglądałem, bo mi się podobały w internecie.

Przeszło mi po testach na żywo.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum przeliczaliśmy szwajcarskie ceny i były korzystniejsze o jakieś 40% od tych z Apartu :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów ceny detaliczne na rynek szwajcarski mają duzo nizsze niz na EU. Do tego dochodzi kolosalna różnica w VAT.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od Piaseczna "Fashion House Outlet" 2 sklepy (Swiss i Festina) nic ciekawego, same kwarce, ceny niższe niż w stolicy.

Złote tarasy:

Swiss i Zibi - jak zwykle to co zwykle.

Apart - nic szczególnego, dużo Edoxa.

Apart Exclusive - oczy z orbit, Zenith Defy jest śliczny.

OCDC - gratuluję obsługi, pani poproszona o pokazanie Certiny DS Podium Automatic nie pytała "a który to" (na ogół pytają), kolekcja fantastyczna. Jest i o czym pomarzyć i jest co kupić. Wszedłem w lustro :oops: przy zegarkach Esprit.

Kruk - jak to Kruk, mało zegarków.

Teraz dalej: Zibi , Chmielna - świetna Doxa, duża, czarna z czerwonym, 2 koronki, wewnętrzny pierścień, WR 100m, GMT, 1330 zł, niestety kwarc.

Na koniec Creme de la creme, czyli Gold Top. Nie będę tam chodził, bo w końcu coś kupię :wink: Świetny Zenon, ten najtańszy. Widziałem też znane mi już fajne Delbany. Zenon zaczyna mnie drążyć.

 

EDIT: byłem jeszcze w Jubilerze przy pasażu Wiecha, pomimo iż byłem jedynym klientem panienka mnie "nie zauważyła" - dyskwalifikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poprawiałem sobie humor ogladając zegarki :(

-Pracownia czasu: ten Fortis Flieger wrył mi się w pamięć

-oCdC: Eposy :shock: no no świetne zegareczki

-Apart Exclusive: powgapiałem sie jak zwykle w Zenithy i po raz pierwszy w Porsche

-Apart zwykły w ZT: przy trzecim podejściu pani miała czas, bo jej znajomy sobie poszedł :? Chciałem obejrzeć Lorenza Aquitanię, spytała który to. Spytałem o cenę automatu (był kwarc) nie wiedziała (w porządku) ale nie wie jak się dowiedzieć i nie dowie się, bo musiałaby kontaktować się z centralą (jak J-23) :? O cenę Orisa Atelier Small Second Date już nie pytałem (bo i po co).

Aquitania zrobiła na mnie dobre wrażenie (w przeciwieństwie do obsługi). Dobra wielkość, pasek gumowy sprawiający solidne wrażenie, świetnie mi leży (tak dobrze leżał mi dotąd tylko Oris Atelier), w kwarcu 880 zł, nural, pierścień jednokierunkowy, naprawdę warto się z nim zapoznać.

 

EDIT: na stronie Apartu cena Aquitani na bransolecie to 630 zł, a w sklepie leży na pasku za 880 :? :shock:

 

 

Edit2: Casio G Mudman, świetne wrażenie, solidna konstrukcja, idealny do moczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój "ulubiony" Apart :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dzisiaj Edoxa C1, ogólnie ok ale nie chwyta.

Potem był Class 1 w automacie. Bardzo zacny zegarek, szkoda, że pierścień nieruchomy. UWAGA w Aparcie w Galerii Mokotów sprzedawca (bodajże pan Mirosław) wie do czego służy zawór helowy! Brawo! Tak trzymać. A zegarek z całą pewnością wart tych 2,6 kPLNów.

Jednak tytuł najciekawszego macanego dziś zegarka wędruje do Japonii.

cezad001b0%20tar.jpg

Fakt, że w sklepie ponad 400 zł drożej niż w Importerze ale zegarek zacny. Jest dosyć duży, gruby i ma wyjątkowo wypukłe szkło. Aż strach pomyśleć skąd takie wziąć w razie stłuczenia. Z profilu wygląda jak kopuła jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi prostokatne, to bardzo ladny. Rezerwa chodu w automacie za taka cene...fiu fiu


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten Orient, również zwróciłem na niego uwagę u importera. Z białą tarczą też jest fajny.

:D


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z białą tarczą ma niebieskie ramki wskazówek i taką fakturę tarczy, że światło (oglądałem w sztucznym, chyba jarzeniowym) odbijając się wpada w fiolet. Taki efekt "perłowy" bym powiedział. Na zdjęciach nie widać ale z profilu ma z 1,5 cm blachy + szklana bania około 0,5 cm - tak na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) sprzedawca (bodajże pan ...) wie do czego służy zawór helowy! Brawo! Tak trzymać...

 

Grzesiu, zapytałbyś mnie, też bym Ci powiedział...

 

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.