Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Dokumenty przy zakupie nowych zegarkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno zakupilem w autoryzowanym salonie zegarek z kolekcji JLC Reverso Squadra. Razem z zegarkiem otrzymalem

papierowa torbe producenta, pudelko (co ciekawe od HOME Time'a - moj model to Chronograph GMT - pudelka sa uniwersalne

tyle ze na moim byla na dole naklejka z kodem kreskowym i sygnatura producenta wskazujaca na HOME TIME) Naklejke

mozna zerwac Na moje pytanie dlaczego tak jest uslyszalem ze zegarki przychodza w kartonowych pudlach na ktorych

sa wlasnie te naklejki i oni je przeklejaja na kartoniki zegarkow. Ciekawe jak to robia skoro usuniecie mozliwe

jest tylko po jej zniszczeniu i nie mogli mi zaproponowac pudelka z naklejka od Chronograph GMT

W pudelku byly: instrukcja obsługi w jednej ksiazeczce do calej serii SQUADRA w wielu jezykach ale nie w Polskim - to w kontekscie ostatniej

dyskusji na forum oraz Guarantee Certificate mala biala "ksiazeczka a raczj kartka A4 zlozona na pol

wydrukowana na papierze kredowym okolo 200 gram gdzie wpisano mi dlugopisem dane zegarka wbito pieczatke sklepu

i date sprzedazy. Zdziwiło mnie ze tak znakomita marka jak JLC nie daje zadnego certyfikatu z numerem zegarka, ktory mialby

jakis hologram lub cos co uniemozliwiloby jego latwe podrobienie. Skontaktowalem sie z JLC i mailowo

dostalem potwierdzenie ze wszystko jest ok i to wszystko co powinienem otrzymac.

A teraz do sedna. Zastanawiam sie jakie macie doswiadczenia przy zakupie nowych zegarkow? Na rynku jest cala

masa podrabianych zegarkow. Niektore sa tak dobrze zrobione ze sklepom zdaza sie przyjmowac je do reklamacji

a dopiero serwis wskazuje ze sa to podroby - wiem to bezpośrednio od sprzedawców. Skoro robione sa tak dobre

falsyfikaty to sprzedawane sa za duze pieniadze nie zadko jako zegarki nowe. Wtedy razem z nimi sa dokumenty,

ktore łatwiej podrobic niż sam zegarek. Jakie macie doświadczenia? Co dostawaliście razem z zegarkami różnych

marek, ktore kupowaliscie w polskich sklepach. Może warto byloby stworzyc galerie w ktorej beda fotografie

papierow jakich nalezy spodziewać sie przy zakupie zegarków poszczególnych marek? Fajnie byloby miec taka wiedze

co, przy jakiej marce powinno byc w zestawie i jak wygląda?

Złodziejom i fałszerzom nie ułatwimy życia bo jak ktoś podrabia zegarki to robi to na duza skale i wie jakie papiery

powinny byc razem z produktem. Klient - laik nie musi tego wiedziec, czesto nie wie wiec papiery i opakowanie nie musza

byc identyczne jak oryginaly zeby dal sie nabrac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie, faktycznie warto rozwinąc ten wątek. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedziec że bardzo często klienci którzy pytają mnie co dostaną w zestawie z zegarkiem są przekonani że oprócz gwarancji i instrukcji dostaną certyfikat autentyczności, że to taki standard dla szwajcarskich marek, niestety muszę ich wyprowadzic z błędu....większosc marek tego nie stosuje, a może i szkoda. Reasumując standardem jest instrukcja obsługi, książka gwarancyjna i sama gwarancja, ta ostatnia coraz częściej w postaci plastikowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie, faktycznie warto rozwinąc ten wątek. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedziec że bardzo często klienci którzy pytają mnie co dostaną w zestawie z zegarkiem są przekonani że oprócz gwarancji i instrukcji dostaną certyfikat autentyczności, że to taki standard dla szwajcarskich marek, niestety muszę ich wyprowadzic z błędu....większosc marek tego nie stosuje, a może i szkoda. Reasumując standardem jest instrukcja obsługi, książka gwarancyjna i sama gwarancja, ta ostatnia coraz częściej w postaci plastikowej karty.

 

 

Ajakimi markami handlujesz? Wszyskie mają to oczym piszesz i nic więcej? Spotkałeś sie z producentem który stosuje cos wiecej Jakieś bardziej wysublimowane sposoby idntyfikacji zegarka. Wydaje mi sie ze jak ktos wyklada 10000 tys czy 20000 czy 50000 PLN za zegarek to może oczekiwac ze oprocz samego poduktu dostanie cos niepowtarzalnego swiadczacego o oryginalnsci zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.