Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość gawellus

Zegarek Casio różnice cenowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gawellus

Witam

Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakimś pasjonatem zegarków naręcznych, ale potrzebuję jakiś funkcjonalny zegarek i upatrzyłem sobie model Casio Edifice EF-521SP.

Moje pytanie jest następujące:

dlaczego są takie rozbieżności cenowe między Allegro a normalnymi sklepami?

 

allegro - ok 300zł:

 

http://allegro.pl/item743990067_casio_edifice_ef_521sp_chronograph_karbon_sklep.html

 

a normalnych sklepach ten model zaczyna się od 580zł, a nawet w Poznaniu w autoryzowanym sklepie Casio zakrzyczeli 650zł !

 

Czy w takim razie ten zegarek z Allegro to podróba? Sprzedawca zarzeka się, że oryginał i daje gwarancję autoryzowanego dealera.

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Oryginał (raczej) A co do gwarancji, zapytaj czy to gwarancja jego (dystrybutora) czy Zibi (przedstawiciela Casio w Polsce) Różnica w cenie wynika właśnie z tej gwarancji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie wynika w większym stopniu z kosztów prowadzenia działalności niż z gwarancji.

Taki internetowy sprzedawca nie martwi się czynszem, rachunkami za prąd, opłaceniem 2-3 ekspedientów na sklep, promocją i marketingiem (patrz Netrunner) a często nawet podatkami. Nie musi też rozwijać sieci sprzedaży w wielu miastach. Nawet jeśli kupuje te zegarki od Zibi, w co wątpię (patrz 2-letnia gwarancja bez możliwości przedłużenia a nie standardowa 3+3), to odpada mu większość kosztów. Jedyne co musi zrobić to znaleźć gdzieś opis, kilka fotek, wstawić je do szablonu aukcji, a po sprzedaży wysłać zegarek, zapłacić prowizje allegro i ewentualnie podatki.

 

Żeby było jasne: nie mam nic do takich sprzedawców, im więcej ich będzie ze sobą konkurować tym ceny (w necie) staną się atrakcyjniejsze.

Z drugiej jednak strony, może to doprowadzić do chorej sytuacji, w której autoryzowane salony staną się tylko przymierzalniami do przyszłych zakupów w internecie. I tu znowu objawia się smutna prawda o polskich sklepach, nie tylko zegarkowych zresztą, zmuszonych (bądź nie) do przyjęcia taktyki "mały obrót-DUŻA marża" jeszcze bardziej popychającej klientów w stronę internetu i nieoficjalnych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gawellus

no niestety, gwarancja jest sprzedawcy i w razie czego należy mu odesłać zegarek :/

 

jest taka strona http://casiosklep.pl/ i tam ten zegarek stoi po 585zł, w poznaniu w salonach time trend i euro time identyczny zegarek stoi po 650zł

jeśli chodzi o gwarancję to zarówno w casio sklep jak time trend i euro time jest od zibi czyli 3+3

 

Nie wiem jaka jest awaryjność tych zegarków, więc spytam, czy warto zaoszczędzić te 200zł i kupić na allegro z 2 letnią gwarancją, czy może wydać 585zł w casio sklep z darmową przesyłką i normalną gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z awaryjnością, raczej nie powinno być problemu

ale jeśli już zdecydujesz się kupić z droższego źródła to idź do salonu i poproś o 10% rabatu.

Jeśli się zgodzą (a powinni) wyjdzie Cię tyle samo ile w necie 650-10%=585 pln.

W razie czego będziesz miał fizyczny kontakt ze sprzedawcą i nie będziesz musiał bawić się w wysyłki i mailowanie.

Co do gwarancji to i w salonie i na casiosklep musisz dopłacić 20 zł do 6-letniej za pomocą druku przelewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał ani chwili. Wziąłbym tego z Allegro. Swoją drogą ładny model. Szansa, że się zepsuje porównywalna z 6 w totolotka, więc bez obaw:) Poza tym z korzystaniem z gwarancji różnie bywa. Był niedawno na forum przykład firmy dużo bardziej prestiżowej niż Casio, która przez wiele miesięcy olewała klienta.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gawellus

Ostatecznie kupiłem w Time Trend ze zniżką 12% czyli w rezultacie 572zł.

Fakt faktem, że cena z Allegro jest prawie 2x niższa, ale chyba wole gwarancję i pewność od Zibi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.