Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tomek_ink

Zakupy w Stanach na ebayu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek_ink

Szanowni Forumowicze,

 

czy ktoś z Was kupował na ebay w Stanach ? Ceny są bardzo interesujące, ale nie wiem ile mam doliczyć jeszcze cła i podatku. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Wstępnie zdecydowałem się na nowego Aquaracera Caliber 5, który tam kosztuje ok. 1 600 USD. Co o nim sądzicie. Prosiłbym także o opinie.

 

pozdr.

T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj klubowej wyszukiwarki. Temat był wałkowany kilkadziesiąt razy. Cło ok. 3 PLN. VAT 22% w tym również od kosztów wysyłki.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wziąłeś te 3%.:rolleyes: 3 PLN obligatoryjnie, nie zależnie od wartosci zegarka... z jakimś tam groszem.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wziąłeś te 3%.:rolleyes: 3 PLN obligatoryjnie, nie zależnie od wartosci zegarka... z jakimś tam groszem.

 

Nie spotkałem się ze stałymi stawkami celnymi - ale mam małe doświadczenie, więc...

 

Za to tutaj znalazłem spis kodów TARIC:

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarlist?Lang=PL&DesLang=PL&SimDate=20090926&Offset=1&Goods=zegarki&Day=26&Month=09&Year=2009

 

Natomiast tutaj kalkulator (wpisujemy znaleziony kod oraz wybieramy państwo, z którego importujemy):

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarchap?Lang=PL

 

No i voila!

http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarduty?ProdLine=80&Type=0&Action=1&Lang=PL&SimDate=20090926&YesNo=1&Indent=-1&Flag=1&Test=tarduty&Periodic=0&Download=0&Taric=9101000000&Country=CH%2F0039&Day=26&Month=09&Year=2009

 

Być może Twoje 3 zł wynika z tego: "MAX 0.80 EUR / p/st"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo :rolleyes:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.