Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cube

prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Zwracam się z następującą kwestią. Znajomy podczas prac ?wykopaliskowych? napotkał taki oto model zegarka mechanicznego. W związku z brakiem jakichkolwiek napisów i sygnatur miałbym prośbę o pomoc w określeniu marki oraz przybliżonej wartości zegarka. Koperta sądząc po oznakowaniu wykonana jest ze złota, [...]

 

Na wstępie, to proszę moda o przeniesienie tematu do VINTAGE.

 

Mechanizm zegarka jest to tzw. NO NAME o wychwycie cylindrowym, z okolic roku 1900-nego. Na temat zegarków z wychwytem cylindrowym napisano na forum już bardzo dużo, wystarczy użyć opcji wyszukaj. Ja powiem tyle, że mechanizmy takie uznawane są za gorszej jakości, a z wychwytu tego typu zrezygnowano, gdyż był bardzo awaryjny i trudny w naprawie. Jest to zegarek kolekcjonerski, czyli cena się kształtuje na takiej wysokości na jaka zdecyduje się amator takich zegarków, zegarek ma na pewno wartość złota z którego wykonano kopertę... Bardzo ciekawe i dość rzadkie jest natomiast mocowanie tego kieszonkowego zegarka do paska na rękę.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jak już wspominałem na wstępie zamieszczony przeze mnie post ma charakter grzecznościowy. Właściciel zegarka zdecydował się na jego zbycie stąd moje pytanie: czy nie znalazłby się na forum chętny na jego zakup. Nie przenoszę tematu do działu "SPRZEDAM" gdyż nie jestem w stanie podać nawet przybliżonej ceny zegarka, szczerze mówiąc liczyłem na trochę większe zainteresowanie oraz szersze informacje (Panu Piotrowi oczywiście dziękuję).

Ewentualnym nabywcom przypominam adres e-mail: [email protected] (oczekuję propozycji cenowych).

Dziękuję i pozdrawiam. D.Rz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.