Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość darosz

Nowa Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darosz

Witam,

od pewnego czasu rozglądam się za porządnym czasomierzem. Chcę go kupić najpóźniej w grudniu, taki "drobiazg" na urodziny. Najpierw myślałem o Longinesach w stalowej kopercie - modele z fazami księżyca oraz retrograde. W tym pułapie cenowym podobają mi się również Omegi: Seamaster Aqua Terra 231.10.42.21.06.001 oraz Seamaster Railmaster Ref. 2802.52.37. Oba o średnicy 42mm.

Nie znam się na mechanizmach, dlatego bardzo proszę o poradę, która z tych Omeg jest lepsza (werk, wykonanie itp.). Różnica w cenie to 5 tyś. więc nie jest to bez znaczenia, jednak jeśli warto tyle dołożyć do Aqua Terra to jestem na tak. Wolałbym zegarek na pasku, jednak przy zakupie ważniejszy jest sam czasomierz, a pasek można ewentualnie dokupić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od pewnego czasu rozglądam się za porządnym czasomierzem. Chcę go kupić najpóźniej w grudniu, taki "drobiazg" na urodziny. Najpierw myślałem o Longinesach w stalowej kopercie - modele z fazami księżyca oraz retrograde. W tym pułapie cenowym podobają mi się również Omegi: Seamaster Aqua Terra 231.10.42.21.06.001 oraz Seamaster Railmaster Ref. 2802.52.37. Oba o średnicy 42mm.

Nie znam się na mechanizmach, dlatego bardzo proszę o poradę, która z tych Omeg jest lepsza (werk, wykonanie itp.). Różnica w cenie to 5 tyś. więc nie jest to bez znaczenia, jednak jeśli warto tyle dołożyć do Aqua Terra to jestem na tak. Wolałbym zegarek na pasku, jednak przy zakupie ważniejszy jest sam czasomierz, a pasek można ewentualnie dokupić.

Pozdrawiam

Railmaster na brązowym pasku to bardzo dobra propozycja w rozsądnej cenie. Mechanizm jest tzw wołem roboczym - dosyć dokładny

ale trzeba pamiętać aby serwisować go u profesjonalistów. Wykonanie zegarka staranne jednak bez fajerwerków. Zegarek nawiązujący

designem do historycznych już modeli Omega.

Nowa Aqua Terra to zegarek bardzo uniwersalny. Aktualnie to najtańszy model z fenomenalnym werkiem manufakturowym 8500. Mechanizm

wyśmienicie wykonany oraz dokładny. Jedyny zgrzyt to przymus serwisowania takiego zegarka u producenta co wiąże się ze sporym wydatkiem.

Niedostępna na pasku. Koperta jak i bransoleta wykonane na najwyższym poziomie - stal polerowana i szczotkowana. Biała SuperLuminowa na

indeksach (z białego zlota!) oraz wskazówkach. Logo Omega na wspaniałej tarczy również z białego złota. Szkło sferyczne z anty-refleksem.

Z Longinesów w tej cenie Retrograde jest ciekawym zegarkiem - na pewno jest to rzadko spotykany i bardzo elegancki model. Jedynie wielkość

zegarka na nadgarstku może rozczarować.

Tak czy siak - każdy z tych czasomierzy to dobry wybór. Zbierz wszystkie zegarki w jednym miejscu i przymierz a wybór będzie ułatwiony.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno warto inwestować w Omegę? Powiedzmy sobie szczerze Omega to typowa masówka. Zegarki są wykonane na dobrym poziomie ale nie zmienia to faktu że to Omega. Każdy dres którego stać kupuje sobie Omegę a jak go nie stać to kupuje podróbkę Omegi. Omega jak na jakość i prestiż jaki sobą reprezentuje ceni się moim zdaniem zdecydowanie zbyt wysoko. Myślę że za takie pieniądze można kupić zegarek jakiejś mniej bazarowej firmy na takim samym bądź wyższym poziomie wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darosz

Mam zamiar wydać max. 14500 i przyznam, że jest to dla mnie spora kasa, dlatego rozglądam się za czymś wygladającym w miarę klasycznie no i jak najlepszej jakości. Za czym zatem warto się jeszcze rozejrzeć, skoro Omega jest oklepana? Mnie to tak bardzo nie przeszkadza, ważne aby sam zegarek był dobrej klasy oczywiście jak za pieniądze, które mogę na niego wydać. Można kupić tańszego Chronoswissa, tylko jest na werku ETY i przy mojej bardzo skromnej wiedzy mam obawy, czy będzie tak dokładnie chodził jak choćby Omega. Zegarek ma mi służyć na co dzień, nie planuję zakładania kolekcji, chyba że w marzeniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za takie pieniądze można kupić zegarek jakiejś mniej bazarowej firmy

 

jesli Omega jest bazarowa to jakie marki ty masz na mysli?


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wydać max. 14500 i przyznam, że jest to dla mnie spora kasa, dlatego rozglądam się za czymś wygladającym w miarę klasycznie no i jak najlepszej jakości. Za czym zatem warto się jeszcze rozejrzeć, skoro Omega jest oklepana? Mnie to tak bardzo nie przeszkadza, ważne aby sam zegarek był dobrej klasy oczywiście jak za pieniądze, które mogę na niego wydać. Można kupić tańszego Chronoswissa, tylko jest na werku ETY i przy mojej bardzo skromnej wiedzy mam obawy, czy będzie tak dokładnie chodził jak choćby Omega. Zegarek ma mi służyć na co dzień, nie planuję zakładania kolekcji, chyba że w marzeniach :)

 

Budżet niemały wiec myśle że wybór także. Wszystko zależy także od tego czy bierzesz pod uwagę zakup poza sklepem firmowym, czy musi to być zupełnie nowy zegarek?

W tej kasie np na serwisach aukcyjnych można trafić naprawdę dużo ciekawych czasomierzy (w wielu przpadkach nówki). Zwróć uwage na Jaegera, Girarda, lub ewentualnie IWC, przede wszyskim szukałbym zegarka na werku in-house.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet niemały wiec myśle że wybór także. Wszystko zależy także od tego czy bierzesz pod uwagę zakup poza sklepem firmowym, czy musi to być zupełnie nowy zegarek?

W tej kasie można trafić naprawdę dużo ciekawych czasomierzy (w wielu przpadkach nówki). Zwróć uwage na Jaegera, Girarda, lub ewentualnie IWC, przede wszyskim szukałbym zegarka na werku in-house.

 

moze podasz przyklady jakie modele z tych marek widziales na allegro w tej cenie? (nówki)


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podasz przyklady jakie modele z tych marek widziales na allegro w tej cenie? (nówki)

 

 

tak na szybko mimo że wcześniej nie wymieniałem to firma równie zacna to Zenith model Elite (za tą kase do dostania bez problemu,a nawet sporo taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko mimo że wcześniej nie wymieniałem to firma równie zacna to Zenith model Elite (za tą kase do dostania bez problemu,a nawet sporo taniej).

 

darosz prosi o porade jaka wybrac Omege, dlaczego warto dolozyc 5k do mechanizmu inhouse a ty podajesz przyklad zenitha( elite to nazwa mechanizmu a nie model), ktory w ogole nie przypomina zadnej z w/w omeg (zreszta bazarowych)

 

zero zrozumienia tematu

 

na zakonczenie dodam ze osobiscie dolozyl bym te 5k. do aquaterry


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darosz

To ma być nowy zegarek z oficjalnego kanału dystrybucji żeby nie było problemów z gwarancją itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to niezłe czasomierze tyle tylko jak napisał kolega Sebasbox potwornie oklepane. Minimalnie przekraczając budżet możesz miec nowego Parmigiani Kalpa z in-housem a to już jest zupełnie inna bajka, to jest poprostu marka z zegarkowej ekstra klasy. Oczywiście nie mam na myśli oficjalnego kanału dystrybucji bo w takowym ten model to pewnie będzie przedział między 35 a 40 tys pln. A tak na marginesie powiem że Parmigiani właśnie przymierza się do wejścia na polski rynek (01.10 będzie prezentacja w Warszawie) więc i autoryzowany serwis powstanie.....robi się ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być nowy zegarek z oficjalnego kanału dystrybucji żeby nie było problemów z gwarancją itp.

Tym samym Omega staje najrozsądniejszym wyborem... Każdy ma swoje zdanie co do "masówki" jaką

według niektórych jest Omega. Moim skromnym zdaniem Aqua Terra jest zegarkiem doskonałym

w każdym calu - jak wspomniałem: mechanizm, wykonanie, prestiż a z nim jakość (!), cena w przypadku odsprzedaży

to argumenty za. Jedynym minusem może być koszt serwisu choć myślę że to się wkrótce zmieni... wszak

ten model ma 7 lat okresu między-przeglądowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darosz prosi o porade jaka wybrac Omege, dlaczego warto dolozyc 5k do mechanizmu inhouse a ty podajesz przyklad zenitha( elite to nazwa mechanizmu a nie model), ktory w ogole nie przypomina zadnej z w/w omeg (zreszta bazarowych)

 

zero zrozumienia tematu

 

na zakonczenie dodam ze osobiscie dolozyl bym te 5k. do aquaterry

 

darosz, jeśli rzeczywiście tak jak sugeruje tomtime jestes już zdecydowany na Omege i tylko chcesz się upewnić który model wybrać to przepraszam za zamieszanie.

 

tomtime "zenith elite" to skrót myślowy chyba każdy zrozumiał o co chodzi...a co do omegi to dla mnie jest bazarowa i niestety nie niesie ze soba prestiżu jakiego można oczekiwac od zegarka za 15k (tak z ciekawości, czy jesteś posiadaczem Omegi?)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darosz

darosz, jeśli rzeczywiście tak jak sugeruje tomtime jestes już zdecydowany na Omege i tylko chcesz się upewnić który model wybrać to przepraszam za zamieszanie.

 

tomtime "zenith elite" to skrót myślowy chyba każdy zrozumiał o co chodzi...a co do omegi to dla mnie jest bazarowa i niestety nie niesie ze soba prestiżu jakiego można oczekiwac od zegarka za 15k (tak z ciekawości, czy jesteś posiadaczem Omegi?)

 

pozdrawiam

 

Od ponad 10 lat mam Atlantica Worldmastera :) i też jest dobrze więc proszę się nie dziwić, że Omegę uważam za bardzo dobry sprzęt. Zegarek chcę kupić najpóźniej na początku grudnia. Ma to być zegarek na dłuższy czas, który będzie noszony na co dzień i który ma nie tylko wyglądać, ale i dokładnie odmierzać czas. Dlatego radzę się doświadczonych w tej branży żeby nie podjąć pochopnej decyzji a potem żałować. Nawiązując do tematu bazarowego, to w czasie gdy kupowałem swojego Atlantica ok. 1997r., królowały wśród kolegów podróbki Rolexa w złotym kolorze :)

Jestem prawie zdecydowany na któryś z tych modeli Omegi, bo wyglądają klasycznie ale też elegancko (wg mnie) i chodzą na swoich werkach i z tego co czytałem to mają minimalne odchyłki w mierzeniu czasu. Nigdy nie słyszałem złego słowa o tej marce, oczywiście w porównaniu w IWC czy jeszcze lepszymi i obłędnie drogimi markami wypada bledziutko, ale tak to już jest. Staram się rozglądać za takim sprzętem na jaki mnie stać. Jak pisałem myślałem o Longinesie z fazami księżyca i nadal bardzo mi się podoba, jednak lwia część na jego tarczy (pięknie rozbudowany stoper) nigdy mi się nie przyda i dnerwowała by mnie stojąca w miejscu duża wskazówka sekundnika, natomiast Retrograde jeszcze nie widziałem na żywo i nic właściwie o tym sprzęcie nie wiem. W najbliższą sobotę wyspoczę do W. Kruka i po tej wizycie powinno się coś wyklarować. Bardzo dziękuję za Wasze zdanie w tym temacie i bardzo cenne są dla mnie Wasze porady. Ale się rozpisałem, sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Omega chyba tylko pozostaje w tej cenie z salonu . Co do własnje konstrukcji mechanizmu . Omega cal. 2500 - czyli wcześniej wspomniany bazuje na cal. 1120 a ten na ecie 2892-2 , w 2500 dodano wychwyt współosiowy Danielsa , jednak do pełnej własnej konstrukcji - czysto teoretycznie troszke brakuje :) . Tańsze modele IWC bazują zazwyczaj na 30110 czyli również modyfikowanej ecie 2892-2 ze zmienionymi mostkami , balansem etc. modele chrono cal. 79320, 79230 , 79350 - to wszystko bazujace na Vj 7750 z różnymi zmianami - wyregulowanej i zlożonej w IWC - ale jednak nadal ecie . Zenitha z werkiem 680 , czy El Primero nie dostaniesz w tej cenie w sklepie . Omega to bardzo przyjemne zegarki, fakt- wadą ich jest duzy nakład produkcji - moim zdaniem wadą , ale jakość i przystępność cenowa duzym plusem , popularność - to kolejny minus .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darosz

Witaj Omega chyba tylko pozostaje w tej cenie z salonu . Co do własnje konstrukcji mechanizmu . Omega cal. 2500 - czyli wcześniej wspomniany bazuje na cal. 1120 a ten na ecie 2892-2 , w 2500 dodano wychwyt współosiowy Danielsa , jednak do pełnej własnej konstrukcji - czysto teoretycznie troszke brakuje :) . Tańsze modele IWC bazują zazwyczaj na 30110 czyli również modyfikowanej ecie 2892-2 ze zmienionymi mostkami , balansem etc. modele chrono cal. 79320, 79230 , 79350 - to wszystko bazujace na Vj 7750 z różnymi zmianami - wyregulowanej i zlożonej w IWC - ale jednak nadal ecie . Zenitha z werkiem 680 , czy El Primero nie dostaniesz w tej cenie w sklepie . Omega to bardzo przyjemne zegarki, fakt- wadą ich jest duzy nakład produkcji - moim zdaniem wadą , ale jakość i przystępność cenowa duzym plusem , popularność - to kolejny minus .

 

a w Aqua Terra jest werk 8500 i to też modyfikowana ETA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8500 to własna konstrukcja , nie bazuje na ecie :), chociaz bez współpracy Nivarox , Ety i Fryderyk Pigueta czyli w Swatch Group jej powstanie nie byłoby mozliwe .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś troszkę dołożył to mozesz myśleć o Rolexie , czy Panerai 312 - ale to ceny od 20 k wzwyż nowe w sklepie . JLC - jeszcze wyżej w zasadzie .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze spodoba Ci sie Retrograde

To piekny zegarek i bardzo ciekawy technicznie, duzo ciekawszy od OMEGI. Jesli nie jestes zdecydowany zajrzyj do ostatniego numeru gazety CHRONOS. Tam masz 3 strony opisu tego zegarka. Moze to pomoze Ci w wyborze. Ja zgadzam sie ze OMEGA jest masowka i jest marka zepsuta w Polsce jak BMW jesli wiesz co mam na mysli. Na Twoim miejscu obejrzalbym w tej cenie OKOLO 12 / 16 tys zegarki VULCAIN. Bardzo ladne IN HOUSE werki no i nie masowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.