Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Herkules

Który Atlantic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Jak na 20 letniego studenta, aktywnego życiowo, uprawiającego sport i parającego się muzyką wybrałeś sobie dość "statyczny" zegarek.. :lol: (myślę tu o Worldmasterze) Skoro jak sam twierdzisz forum jest kopalnią wiedzy i czynnie z niego korzystasz poświęć jeszcze troszkę więcej czasu na czytanie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wybacz, że nie piszę jaki zegarek będzie dla Ciebie lepszy, ale to Ty sam masz do tego dojść, w końcu Ty będziesz go nosił. Jeśli interesuje Cię tylko nowy zegarek i zakupiony tylko w Polsce masz niewielkie pole manewru, jako alternatywę przejrzyj proszę ofertę Certiny i Tissota. Większy wybór miałbyś decydując się na zakup za granicą, choćby coś z oferty Hamiltona, czy Orisa.

 

Pozdrawiam.

:lol:


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć jeszcze okiem na Eposy :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzuć jeszcze okiem na Eposy

 

Eposy bardzo mi się podobają (szczególnie te z widocznym mechanizmem na tarczy) jednak to nie jest przedział cenowy dla mnie, podobnie jak zegarki Maurice Lacroix (chyba wszystkie bym mógł nosić na ręce). Mam nadzieję, że to będzie kolejny krok w piramidzie, ale na razie przedemna kilka niższych szczebli.

 

 

 

jako alternatywę przejrzyj proszę ofertę Certiny i Tissota. Większy wybór miałbyś decydując się na zakup za granicą, choćby coś z oferty Hamiltona, czy Orisa.

 

Certina ma dużo chronografów (automatów) jednak nie podobają mi się te zegarki, wolałbym coś prostego i delikatnego. Zastanawiam się również nad Tissotem Le Locke, oraz Tissot PRC 200 Ref: T17.1.516.32 ale jeszcze nie miałem okazji mieć ich na ręce. Co do drugiego to niestety też kwarc A kupno zegarka z zagranic (czyli jak rozumie przez Internet) na razie mnie nie interesuje. Przed zakupem chciałbym go mieć na ręce, a sklepu z Hamiltonami nie widziałem (może dlatego, że wcześniej na nie nie zwracałem uwagi) ale z tego co patrzę w Internecie to też, co ładniejsze (czyli te co mi się podobają) przekraczają mój budżet. A wynosi on do 2 tysięcy (zdecydowanie mocno on ewoluował przez ostanie miesiące i na początku gdzie nie miałem pojęcie nic o zegarkach wynosił znacznie mniej)

 

 

 

Wybacz, że nie piszę jaki zegarek będzie dla Ciebie lepszy, ale to Ty sam masz do tego dojść, w końcu Ty będziesz go nosił

 

Wcale nie miałem nadziei, że napiszecie mi kup sobie zegarek ten i ten, bo to najlepszy zegarek dla ciebie. Na razie dużo szukam i sprawia mi to dużo frajdy. Chciałem, żebyści mi napisali czy te zegarki co już wybrałem są warte uwagi, bo szukać będę nadal. Wiem, że o Tissocie Le Locke się wypowiadacie dość przychylnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Jeden mnie już męczy od samego początku ? Atlantic 51751.44.45 Głownie co mi się w nim podoba to to, że nawiązuje do starych zegarków i kolor! Ale z tego co już wiem to odradzacie pozłacane świecidełka, gdyż szybko się niszczą. A mi głównie chodzi o to, że ma piękny kolor, a nie ze jest pozłacany, więc inne modele bez złotka odpadają.

Może i ładny, ale do czego Ty go będziesz nosił? Klasyk ze "złotą" kopertą to nie jest zegarek na co dzień. Jeśli to ma być w najbliższym czasie Twój jedyny zegarek to bardzo zły wybór.

 

Zastanawiam się również nad Tissotem Le Locke (...)

Wiem, że o Tissocie Le Locke się wypowiadacie dość przychylnie

Tu to samo, chociaż stalowa koperta już tak nie razi.

 

Zacząłbym od czegoś uniwersalnego. Garniturowiec kupisz jako następny. Ja kupiłem LeLocle jako swój pierwszy, dwa dni później zorientowałem się, że trzeba na gwałt zbierać kasę na kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Tylko pamiętaj aby zegarek nie wyglądał śmiesznie na nadgarstku, skoro ma być klasyczny to warto pamiętać aby średnica zegarkach była odpowiednia do nadgarstka :) Zaprezentowane przez ciebie zegarki firmy Atlantic maja 41 mm i 45 mm średnicy, wiec jeśli dysponujesz dość wąskim nadgarstkiem to lepiej sobie odpuść tego drugiego. Ale jeśli już naprawdę chcesz coś z chronografem To ja polecam tańszy zegarek kwarcowy Certina DS PODIUM Ref. C536.7029.42.65 40 mm lub droższy i większy ( ale cały czas tańszy od atlantica ) Certina DS Podium Big Size Ref.: C001.617.26.057.00 ( 42 mm ) również kwarcowy, oba idealnie pasują do dżinsów i koszuli. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Atlantic z chronografem na mój 18cm nadgarstek jest za duży? Mierzyłem go i wydawał mi się całkiem przyzwoity. I do chodzenia na co dzień z jeansami i koszulą też nie będzie się gryzł. Popatrzę jeszcze na ofertę Certiny, ale muszę się wybrać do sklepu, a nie tylko ofertę ze zdjęć znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Na 18 cm będzie super wyglądał, wiesz gdybyś miał 16 cm to by na 100 % nie pasował. :) udanych łowów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie mi powiedzieć o zegarkach Orienta. Znalazłem kilka modeli które bardzo mi się podobają.

Pierwszy Orient Power Reserve CEX0P003W. Cena ponad 600zł chociaż na allegro znalazłem poniżej 500zł. Czytałem na forum to całkiem dobre opinie (o mechanizmie) chodź ktoś się tam skarżył.

 

CEX0P003W.jpg

 

 

Rozglądałem się jeszcze za innymi orientami i znalazłem coś takiego (na Google obrazki) i nic poza zdjęciem nie mam. Bardzo mi się ten zegarek podoba, ale nie mogę nic na jego temat znaleźć.

 

Ching_OrientOpenHeartPowerReserve.jpg

Znalazłem dwa podobne na bransolecie ( ale ona odpada) Orient CFH01001D i CFH01001W

 

 

CFH01001D.jpg

 

 

Te zegarki raczej też są garniturowe, ale co ja poradze takie mi się właśnie podobają. Jakoś nie mogę się przekonać do tych certin. Dalej mam sentyment do tego Atlantica (ale wolałbym mechanizm) wiec na razie jestem bardziej przychylny Orientowi (cena też tutaj przemawia za Orientem). Najbardziej zależało by mi jednak na jakiś informacjach na temat tego open Harta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Orienta Orient Power Reserve CEX0P003W z niebieską tarczą, noszę go na co dzień i jestem z niego bardzo zadowolony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Orienta Orient Power Reserve CEX0P003W z niebieską tarczą, noszę go na co dzień i jestem z niego bardzo zadowolony :P

 

 

 

A jak wygląda dokładność tego zegarka na dobę? W tych pieniądzach nie mam co liczyć na jakiś dory wynik chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt mi nie pomoże w związku z tym Orietem:(

 

Może nawet i dobrze. Im bardziej ogladam zegarki tym bardziej precyzuję swój gust.

 

Zależało by mi żeby to był automat na skórze i żeby był duży i raczej by był to szwajcar. Podobają mi się zegarki w takim stylu, ale niestety to kwarce:

Atlantic 55460.41.21, Adriatica 8177 i Jackques Lemans 1.1120

 

Dwa ostatnie są opisane tutaj

ten Jackques Lemans jest nieco niżej i nie jestem pewiem czy to jest jego numer. Nie mogę też go nigdzie znaleźć w internecie

 

Nieudolnie szukam czegoś podobnego z mechanizmem, ale nic nie mogę znaleźć, a fertę Certiny i Tissota już chyba cała przepatrzyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.