Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bromkur

Nowy Pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna w miarę niedrogiego pilota. w tej chwili moi faworyci to: ADRIATICA 8102 PILOT z mechanizmem UNITAS 6497.2 17 Jewels i ZENO 6001 PILOT Classic Draft z FHF 469-4 17 Jewels. Mam pytanie, który mechanizm jest lepszy tzn. mniej awaryjny, dokładniejszy, bardziej niezawodny. W tej chwili bardziej zdecydowany jestem na Adriaticę, czy ma ona jakąś konkurencję, w tym przedziale cenowym (do 1000) koniecznie z manualnym naciągiem? I jeszcze pytanie odnośnie luminovy, czy Adriatica ją ma, jak długo "świeci" po naświetleniu i jaka jest jej trwałość, tzn. czy np za 10, 20 lat będzie tak samo intensywnie świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica to bodaj najtańsza opcja na unitasie (nie licząc azjatyckiej proweniencji pilotów "no name" bazujących na "klonie" tegoż mechanizmu). Następny kolejny cenowo był Zenek taki jak mój, w czasach taniego franka był nawet po 1250, ale teraz więcej, więc o alternatywę z manualnym naciągiem niezmiernie trudno (notabene ten sam unitas występuje też w zegarkach cenionych po 3k pln i wiecej). Niemniej wydaje mi się, że równie istotne jest, żebyś był do zegarka w pełni przekonany wizualnie. O FHF czytałem gdzieś mało pochlebne opinie, acz bardziej szczegółowo nie poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O FHF było sporo na forum, żeby nie być gołosłownym, porównanie z dwoma innymi mechanizmami przez Majowego - tutaj. A sam temat o tym mechaniźmie, choć co prawda każdy ma jak zawsze inną opinię :lol: - tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to bierz adriatice. Unitas miażdzy dokładnością, jakością i kultowością FHF. (Miałem oba zegarki)

 

PS: Albo kup ode mnie tego Aviatora którego wystawiam na bazarze.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

No i ślicznie cyka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.