Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominiczeq

Żeby nie kupić byle czego....prośba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę do Forumowiczów z doświadczeniem - chcę kupić zegarek do 1000zł. nie musi mieć żadnych dodatkowych funkcji, zależy mi żeby posiadał szafirowe szkło. Proszę o 2-3 typy na zegarek mechaniczny. Jeśli w tej kwocie takiego nie ma to jestem zdecydowany na kwarcowy Swiss Military Watch typ Commander. Wiem, że pytanie takie sobie ale na pewno skorzystam z podpowiedzi Kolegów. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Może i doświadczenia nie mam ale zamiast Commandera to ja bym wybrał Seiko SKX007 ( nie spełnia twoich oczekiwań odnośnie szkła ale uważam że zegarek ze szkłem Hardlex Crystal to dobry wybór). Model ten jest idealny jeśli chodzi o konfiguracje z rożnymi paskami tu jest link:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7555-seiko-skx007-lukass/page__p__106936entry106936

Na forum możesz znaleźć również post odnosnie jak zegarek ten wygląda na rożnych nadgarstkach ( niestety nie na wszystkich wygląda ok )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam jakie minusy dla zegarka SWW? czy opisywana niezawodność, dokładność jest tylko reklamą? Czy po prostu odpada dlatego że kwarcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

O SMW nie chce się wypowiadać aby cię w błąd nie wprowadzić.Zacznijmy od początku. Moim zdaniem powinieneś bardziej sprecyzować swój post i odpowiedzieć na 6 prostych pytań np:

1.Pasek czy bransoleta?

2.Obwód nadgarstka ? ( ja mam 16 cm wiec mam ograniczony wybór w zegarkach )

3.Czy to ma być zegarek codzienny ( dla mnie są to Piloty ), elegancki, czy raczej sportowy ( Diver lub chrono )- odpowiedz prosta zegarek dobierz do swojego ubioru i wykonywanej pracy.

4.Czy ma to zegarek szwajcarski , czy zegarek z dalekiego orientu czy rusek?

5.Kwarc czy mechaniczny ? ( warto się zastanowić nad tym pamiętając o kosztach konserwacji zegarka )

6.Wodoszczelność? ( czy jesteś osoba która tak kocha swoje zegarki że nie rozstaje się z nimi pod prysznicem )

7.Szkło które jest istotnym elementem ( na to pytanie już odpowiedziałeś )

 

Potem przejrzyj forum jest sporo postów odnośnie zegarka do 1000 zł ( i chyba umieściłeś ten post w złym miejscu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowy przy założeniu ze ma być swiss made , to jest sporo takich propozycji - niestety nie w sklepach , trzeba śledzić RYNEK na forum - ostatnio był tam za 1000 PLN całkiem niezły Glycine na 2824 ( czy nawet jest jeszcze nie pamietam), w serwisach aukcyjnych mozna nabyć przy odrobinie rozsadku i cierpliwości Candino - rózne modele ( starsze z przed przejęcia i nowsze tez) , Daniel Mink - diverek i inne modele - na VJ nawet w cenie 1500 PLN praktycznie nowy , juz nie wspomnę o firmach typu Orsa etc. Bardzo duzo jest różnosci - Accutron na VJ 200WR dwa szafiry itd w cenie 1550 PLN nowy z foliami - mówię o tym co mi się przypomniało - Revue Tommen - trzeba polować i mozna trafic diverka w tej cenie , Certinę - tez w zaleznosci od samego modelu , Orisa może się udać itd etc.

Eternę mozna np. model Airforce - wszystkie modele automaty na ecie . To wszystko wymaga pewnego zaangazowania i poszukania /śledzenia - najprostszym rozwiązaniem jest zakup Seiko czy Citizena - ale to juz nie swiss - wybor jest prosty i decyzja lezy po stronie kupujacego :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zgodnie z sugestia jednego z Kolegów podaje moje kryteria:

- zegarek nowy do 1000zł

- jeden na wszelkie wyjścia /praca,wycieczka,teatr/

-o nadgarstek się nie martwię, chodzę w wadze półciężkiej :lol:

- szkło musi byc szafirowe lub utwardzane-bo taki charakter pracy

-bez wodotrysków-tylko godzina,datownik

-dokładny,mocny

I dlatego pytanie-mogę nabyc nowego SWW Commander za 799zł. Czy to zły wybór, a jak tak dlaczego? czy mechanik do tysiąca np Seiko Militery czy Pilot są lepsze,wyższej klasy. To moje pytanie. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odnośniki do postu-super sprawa. Teoretycznie jestem przygotowany. Mam nawet sprecyzowany konkretny model jaki kupię z Waszą pomocą. Jest to:

-Seiko Aviator SNK809 w automacie za ok.350zł

- Seiko Pilot w automacie,ok.600zł

- Swiss Military Watch Commander kwarcowy za 800zł.

Właśnie wysypał mi sie Citizen którego z 8 lat temu kupiłem za 300-350zł. To było dla mnie niemało. Przestał chodzić i okazało się, że wszystko co tylko może jest w środku plastikowe...Nie chce już tego przerabiać ponownie. Czy mechanizmy wymienionych przeze ,mnie modeli bedą żywotniejsze? Myśle że teraz otrzymam juz komkretne odpoweidzi-te modele pewnie są Wam znane z praktyki. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizmy w seiko swoje pożyją pod warunkiem ich serwisowania co 3-5 lat (proste mechanizmy, więc i koszt serwisu nieduży), ale skoro jednym tchem jako alternatywy wymieniasz autoamty i kwarca, to chyba jednak nie poczytałeś dokładnie i nie wiesz, czego chcesz. Przecież pierwsze pytanie brzmi: kwarca czy mechanik (vel automat)? Jak sobie na nie odpowiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano w ten sposób że nie patrzę na mechanizm kwarcowy czy mechaniczny w zegarku naręcznym w kategoriach "transcendentalnych" jak wielu Kolegów z postów które wyczytałem zanim zadałem to pytanie....Nie jest dla mnie ważne czy ten zegarek /mechaniczny/automat/ kiedyś trafi do mojego wnuka, że ma duszę itp a kwarc to nowoczesność, brak klasycznego sznytu. Dla wnuka mam BECKERA na ścianie po moim dziadku, ma prawie 100 lat więc opowieści przleję na ten zegar. Nikt mi natomiast nie może jasno odpowiedzić czy ten SWW Commander to dobry zegarek czy tani szwajcar nie warty kasy. Ale nie z powodu że kwarc beee. Noż chyba jacyś żołnierze ich na świecie używają??? Podoba mi sie bo jest prosty, ma szafirowe szklo i pewnie "Trzyma" czas. Seiko Aviator to sprawdzona konstrukcja, też prosta, z alternatywnym mechanizmem, niedroga...Tylko to szkiełko Hardleź crystal jest dla mnie niewiadomą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMW to dobra firma. Jakość wykonania powinna być ok. Można założyć z dużym prawdopodobnieństwem, że kwarc SMW pochodzi Ci minimum 10 lat, później jak Bóg da, może i 20 lat... Ale jednak kwarc to jest kwarc, to jest elektronika. Nikt Ci nie da gwarancji na 100%. To jest tak jak z każdą elektroniką. Jak będziesz miał pecha to Ci może paść po miesiącu. Po miesiącu, to pół biedy, bo na gwarancji Ci wymienią, ale jak siądzie po okresie gwarancji np po 3 latach, to zegarek zazwyczaj idzie do kosza... naprawa (czytaj wymiana bebechów) przeważnie jest nieopłacalna.

Mechanik, wiadomo.. nigdy sie nie zepsuje tak, żeby nie można go było naprawić.

 

Hardlex. Utwardzone szkło mineralne. Dużo twardsze niż standardowe mineralne, ale nie tak twarde jak szafir. Coś pomiędzy. Z drugiej strony, w razie potrzeby wymiany, jest dużo tańsze od szafirowego. Mniej boli.

 

Przy ewentualnym wyborze militarnego Seiko zwróć uwagę na wymiary koperty (pisałeś że masz dużą rękę). Seria SNK to stosunkowo małe zegarki. Natomiast seria SNZG to z kolei duże zegarki.

Zdjęcie porównawcze:

SNZG15Jcomparison_s.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego Taktic-to jest dla mnie konkretna odpowiedź.Gdyby ta Ronda ze SMW miała pochodzić tylko kilka lat to by był lekka żenada, a żona to by mnie chyba zabiła :lol: No to muszę Kolegów prosić o swoje typy mechaników /pewnie automatów/ do max.1000zł. Ten Seiko Aviator musze skreślić-ma niestety najniższą wodoszczelność. czy jest szansa za tę kwotę na mechanika z szafirem? Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Certina DS Podium lub DS Tradition w automacie? Jest szafir, wodoszczelność, cena do 1300zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciężko jest znaleźć zegarek mechaniczny z szafirem.

 

 

 

 

Wybór bardzo dobry.:

 

T25.15.35.11_A.JPG

 

 

popatrz też na.:

 

6256M-1_A.JPG

6270M-2_A.JPG

4421_max.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.