Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Szymek26

Pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymek26

Dzień dobry!

Chce sobie kupić zegarek za kwote ok. 500zł. Najlepiej żeby był wodoszczelny. Myślałem nad mechanicznym Z automatycznym naciągiem ale nie wiem czy to jest dobry mechanizm itd Jestem kompletnym laikiem więc proszę o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee..oo...hmmm.. no nie wiem co doradzić..już wiem! radzę poczytać forum. ostatnio było parę takich tematów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Przede wszystkim zajrzyj do poradników które się znajdują w ZAPYTANIA O WSZYSTKO. SUGESTIE PRZED ZAKUPEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26

Własnie jestem po lekturze wiekszości postów i żadna z propozycji mi zbytnio nie odpowiada. może zaczne od początku: mam 16 lat i chciałbym zegarek nie strasznie poważny ale z drugiej strony nie za sportowy taki żeby mozna było założyć i na codzień i do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Ja osobiście polecam zegarki Adriatica np Adriatica 8134 Calendarium All Steel 5 Atm, ma szafirowe szkło( na twoim miejscu chodzi mi o twój wiek wybrał bym zegarek kwarcowy gdyż jedyny koszt jego użytkowania to kilkanaście złotych które wydasz na wymianę baterii w przypadku automatów koszty użytkowania są znacznie wyższe ) za za jakiś czas np na 18-stke kup sobie jakiś automat. Obejrzyj post ADRIATICA NEWS, PREZENTACJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oby napewno przyjrzałeś się dobrze, chociażby ofercie Seiko? Tam masz wiele modeli, które spełniają twoje kryteria, nie wspominając o innych markach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26

Adriatica która proponował mi Duniek przypadła mi do gustu więc dziekuje chociaz wolałbym coś z bransoletką. O co ci chodzilo kiedy mówiłeś o kosztach użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

tutaj przytoczę słowa pana Mirosława odnoszące się do zegarka kwarcowego i automatu ( jeśli się nie mylę z zawodu jest on zegarmistrzem )

 

Koszta zakupu mogą być podobne ale w eksploatacji będą bardzo różniące się od siebie.

 

8140 to nieabsorbujący właściciela chronograf kwarcowy. Co dwa, trzy lata bateria (koszt 20-30 zł) i zegareczek działa bezproblemowo z dokładnością taką, że nie ma potrzeby żadnej regulacji zegarka bo błędy w czasie są niezauważalne i regulowane raz na pół roku wtedy.. gdy ustawiamy zegarek przy zmianach czasu na czas letni lub zimowy. Konserwacje i przeglądy zegarka w zasadzie niepotrzebne. Konieczność taka wystąpi po 8-10 latach eksploatacji wtedy kiedy sam się zatrzyma (koszt konserwacji chronografu 150-250 PLN)

 

1096 to zegarek mechaniczny z automatycznym naciagiem dla osób bardziej majętnych, modnych i mniej nerwowych

Zegarek mechaniczny (pięknie cykający) jest zegarkiem modnym ale trudniejszym i kosztowniejszym w eksploatacji. Zegarek nowy przez pierwsze pół roku bedzie się docierał i jego dokładność chodu może być nieco denerwująca dla właściciela. Bedziemy musieli korygować zegarek o minutę lub dwie w ciągu powiedzmy tygodnia. W poniedziałek rano po wolnej sobocie i niedzieli zegarek prawdopodobnie nie bedzie chodził (rezerwy chodu 36-48 h) i trzeba bedzie ustawiać godzinę od nowa chyba, że kupimy sobie rotomacik. Co dwa trzy lata zegarek do serwisu na tzw przegląd konserwacyjny (koszt 150-250 PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26

To wiele wyjaśnia. Bardzo dziękuje. Ale mam jeszce jedno pytanie: w wypowiedzi kóra zacytowałeś jest napisane że bateria wytrzymuje 2-3 lata a mi wytrzymuje max. pół roku. Od czego to zależy. Dodam jeszcze że nie płace 30zł tylko 10 u zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Przede wszystkim czy robisz to u zegarmistrza który tylko się tym zajmuje czy u osoby która rzekomo jest zegarmistrzem ? ( rzeźnicy co rysują gwoździem dekle od zegarka ) wybieramy tylko dobrych fachowców. A po drugie jaka to bateria ? Sporym zaufaniem cieszą się baterie marki Maxell ( baterie srebrowe SR Maxell ).

 

A wracając do wyboru zegarka to moim zdaniem zegarki Adriatica ( Pilot różne rodzaje niestety wszystkie na pasku ) są idealne do codziennego użytku nie za sportowe nie za klasyczne w sam raz ( podejrzewam że rzadko chodzisz w garniturze ) a takiego pilocika to do koszuli i dżinsów też można śmiało założyć :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26

Pochodze z małej miejscowości więc zegarmistzr jest jeden, z tego zo widze to jest on dokładny i od bardzo dawna się tym zajmuje możliwe że zamawia tandetne baterie bo w takim miasteczku nikt nie da 30zł za baterie do zegarka. A wracając do tematu to co sadzisz o tych SEIKO dużo ludzi o nich mówi i proponuje innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Do 500 zł to kupisz seiko ( seria 5 ) lub kwarcowy chronograf tez tej marki.np

http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=1366.0

 

Marka cieszy się dużym zaufaniem szczególnie Divery ale są one poza twoim zasięgiem ( chodzi o cenę ). Moim zdaniem rozejrzyj się trochę po necie a na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26

Wielkie dzieki za wszystkie porady. Napewno wybiore sobie coś z oferty Adriaticy, Casio, Seiko albo Lorusa( Diesel i Times jakoś nie przypadły mi do gustu). Więc jeszce raz dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

masz prywatna wiadomość ode mnie powinna pomóc sprawdź e-malia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymek26

Już przeczytałem ta wiadomośc i przyjże się ofercie. Wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.