Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Massai

Atlantic Worldmaster 51650.41.60

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chodzi za mną od dłuższego czasu zegarek...

wymarzyłem sobie klasyczny, elegancki zegarek, z ręcznym naciągiem. Raczej do noszenia od czasu do czasu (na codzień mam kwarcowe Casio), ot raz w tygodniu żeby się lepiej poczuć ;-).

 

I ta seria, nazwana Art Deco - najbardziej mi stylistycznie pasuje.

W polskim sklepie: http://www.zegarki.com.pl/516504160-atlantic-p-9584.html

Niestety Atlantic ma fikuśną stronę we flaszu, i nie da się zlinkować.

 

Producent podaje że wersje z mechanicznym naciągiem mają mechanizm: ETA 2824-2 hms, ale niewiele mi to mówi.

 

To pierwszy mój "poważniejszy" zegarek. Jakieś krytyczne uwagi? Typu "wadliwa konstrukcja, daruj sobie, zbieraj na omegę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Eta 2824-2 jest mechanizmem automatycznym.Jezeli odpowiada Ci wyglad zewnetrzny zegarka,to z podanego mechanizmu napewno bedziesz zadowolony.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Eta 2824-2 jest mechanizmem automatycznym.Jezeli odpowiada Ci wyglad zewnetrzny zegarka,to z podanego mechanizmu napewno bedziesz zadowolony.

 

Hm, wygląda że nie do końca dobrze zrozumiałem to co producent podaje na swojej stronie:

"MOVEMENT

Hand Winding ETA 2824-2 hms, date

Automatic Claro 888 hms, date"

 

Taki zapis jest przy modelu 51750.41.60, on rzeczywiście jest oznaczony jako automat.

Natomiast porównując kod produktu tego który wypatrzyłem w sklepie (51_6_50.41.60) sądziłem że wersje automatyczne mają w kodzie 7, a te z ręcznym naciągiem - 6.

 

Na a ten zapis rozumiałem tak że w ręcznych jest "Eta 2824-2" a automatach - Claro 888.

Nie kumam teraz...

 

Edit:

wyglada że mi się wyjasniło:

Najwyraźniej producent nie wie co sprzedaje ;-) Popatrzyłem na katalog ETA, i jak byk - wygląda że to co jest wersjach z ręcznym naciągiem to 28_0_4.2. Niższy o ponad milimetr, włożony zwyczajnie do tej samej koperty. Pewnie dlatego od dekielka wygląda jakby była duża szpara ;-)

Natomiast co do wersji z naciągiem automatycznym - to jest ciekawostka. Producent podaje wprost - Claro 888. Sklepy twierdzą że "2824.2", pewnie sugerując się tym zapisem przy ręcznym naciągu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - zrecznym naciagiem byla/jest ETA 2804.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.