Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Łyski napisał:

Co prawda Ałmaz przyjechał z Germanii a nie znad Zatoki 😉  i kupiony był od Niemca a nie Turka...

Jednak nie do końca jestem pewien - co myślicie na temat tarczy? (Kto ma w podobnym stanie zachowania? Jak to wygląda?)

Oryginalna czy nie?

 

 

 

Pewnie że oryginał. 906192986_AMAZ..JPG.72780a270eff6da2b9e5c1cebab4237d.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chciałabym zapytać o ocenę poniższych egzemplarzy:

1. https://allegro.pl/oferta/zegarek-poljot-de-luxe-perlowy-zlocony-piekny-au20-9816552306

2. https://allegro.pl/oferta/zegarek-rakieta-paketa-baltica-zlocona-ideal-9779917508

3. https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-roxy-anker-zlocony-lata-60-70-piekny

4. https://allegro.pl/oferta/mir-piekny-zlocony-9473149182

 

Zakochana jestem w tej rakiecie i bardzo kusi mnie ta przepiękna tarcza, ale co ma w środku? Warto kupować? Ceny wydają się mocno wygórowane...

Będę wdzięczna za radę

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie w oryginale. Zdjęcia bezsensowne, zamiast zrobić kilka dokładnych to zlepek wielu gdzie nie widać szczegółów. Ale zegarki raczej ok.  Niby pisze że na dobrym chodzie ale doświadczenie uczy że różnie z tym jest. Jeśli chcesz używać na co dzień to załóż  od razu potrzebę wykonania serwisu czyli 80-100 zł. Co do cen? Sama napisałaś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oryginalności i cen wypowiedział się Krzysiek.

Zważ natomiast, że te zegarki z ofert nie są pozbawione mankamentów (ukrytych np. przez wypolerowanie kopert, odpowiednie zrobienie zdjęcia) i na żywo nie będą miały tak zachwycającego wyglądu. Z drugiej strony są to już dosyć stare zegarki i mają prawo nie być idealne. Musisz sobie to rozważyć, żeby nie było rozczarowania 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki, które wybrałaś mają mankamenty, a za te pieniądze moim zdaniem nie powinny. Raketa jest chyba w najlepszym stanie, ale tarcza również nie jest idealna. Zdjęcia są zrobione po prostu tak, że wszystkiego nie można łatwo dostrzec. Jeżeli nie musisz na już to moim zdaniem nie powinnaś kupować. Jeżeli dobrze i cierpliwie poszukasz, to taki zegarek bez przetarć, z piękną tarczą spokojnie do 300 zł kupisz, a jak będziesz miała szczęście to i sporo taniej.

Jeżeli zegarek nie musi być pozłacany to zobacz sobie to ogłoszenie:

https://www.olx.pl/oferta/eksportowy-zegarek-vintage-poljot-sekonda-de-luxe-cccp-CID87-IDH8tEk.html#bcac6b67c8

To również nie jest tanio, ale koperta stalowa w stanie chyba idealnym, a tarcza również wydaje się być bardzo dobra. Oryginał 100%. Tyle, że ja ostatnio taki zegarek sprzedałem za 300 zł, a i tak stratny nie byłem. Nie znam sprzedającego, ale konto z 2016 roku więc wydaje się być ok. Może się da dogadać.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, spotkał się ktoś z opracowaniem oznaczeń fabryki na werku 2209 w 23 kamiennym Poljocie de lux ? Chodzi mi o to jakie oznaczenia w jakich latach i do jakich tarcz były nabijane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wypełnienie wskazówek w tym Starcie jest oryginalne? Bo jak do tej pory spotkałem się z zielonym kolorem a to jest brązowe. Czy raczej straciło kolor przez lata czy może wskazówki są po renowacji?

Screenshot_20201025-093926_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego ciekawego wostoka, no i zacząłem szukać czegoś wiecej na jego temat w sieci, nie znalazłem zbyt dużo, ale znalazłem podobnego, inny bezel i brak ringu w środku  je różni. Ten drugi jest taki jak ma być? Jeśli tak to czy ten bezel jest do dostania?

image.thumb.png.d3e8bd63839e1f1a1a08f1ce18e61060.png

image.png.8f7d18300bdab330ad395504427f2b69.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy Wostok, ja też takiego nigdy nie wiedziałem. W logo jakiś trójząb i na tarczy fale co sugeruje, że zegarek może mieć jakieś morskie konotacje? Czy to wyrób radziecki czy już noworus. Jedyna recz, która by mi nie leżała to ten zaczep na branoletę, w zasadzie wymusza stosowanie oryginalnej bransoletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wostok Neptun

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mercel napisał:

To Wostok Neptun

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Tak tyle to ja już wiem, ale bardzo mało informacji na temat tego pierwszego(po wyszukaniu w sieci wostok neptun po polsku czy rusku zwraca noworusy). Zwróciłem uwagę sprzedawcy, że coś nie tak, że bezel nie taki, że nie ma tegi białego ringu z ząbkami w środku, na co on, że to inne zegarki i wszystko jest jak ma być. No i fakt, ten wewnętrzny ring z zębami by się nie zmieścił bo nachodziłby na indeksy. Jeden ma napis 21 kamieni, drugi nie. No to rozwiązuje problem wewnętrznego ringu, a co z bezelem i deklem. W dolnym jest taki jak na poniższym zdjęciu, w górnym(tym, który jest do kupienia) taki jak w zwykłej amfibii. No i znalazłem kolejny bez tego wewnętrznego ringu, ale bezel, dekiel, a nawet koperta trochę się różni(koperta jest wypolerowana, nie ma takich kresek rozchodzących się od środka). Ciekawe czy da się gdzieś dorwać taki bezel i dekiel(dekiel od noworusa już mam namierzony, ale to nie to samo ;])

image.png.c779565203fc8f53f95ef68bdc715e2a.png

image.png.8279c6a2e597158b968e0bda4ce32eff.png

 

Jest jeszcze taki w kopercie, której nigdy nie widziałem, ale dalej nie wiem co z tym ringiem, żółta wersja byłą chyba z czarnym. Może loteria, może nie, nie wiem...Picture

594bb0_fc975ba9f38b4977939501668339968b~mv2_d_2138_3308_s_2.jpg

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie przypadkowo zaczepiłem okiem o cos takiego:

 

00-00-Raketa-WT.thumb.jpg.17137489153155590c68af0dbf6b0f82.jpg

 

Widziałem już u kogoś Rakietę World Time z jasną tarczę a sam nie mam, to wziąłem. Teraz, gdy porównałem z moimi pozostałymi wersjami kolorystycznymi - czerwoną i zieloną - sam już nie wiem...

To jest oryginalna tarcza, czy nie bardzo?

 


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łyski napisał:

Zupełnie przypadkowo zaczepiłem okiem o cos takiego:

 

Widziałem już u kogoś Rakietę World Time z jasną tarczę a sam nie mam, to wziąłem. Teraz, gdy porównałem z moimi pozostałymi wersjami kolorystycznymi - czerwoną i zieloną - sam już nie wiem...

To jest oryginalna tarcza, czy nie bardzo?

 

 

Noestety nie jest


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wskazówki w tej Pobiedzie są ori? Bo szczerze wydaje mi się że chyba powinne być w złotym kolorze 🤔

Screenshot_20201116-200031_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by wskazówki były złote to i cyfry musiały by być złote.

Jak cyfry są czarne, to i wskazówki są czarne.

Ta Pobieda była w wersji "złotej" i w wersji "czarnej" że tak powiem.

Aha, w wersji ze złotymi indeksami, wskazówka sekundnika jest też złota.

W tej na zdjęciu jest ok.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w pencernikach występowały takie sekundniki? Bo do tej pory się nie spotkałem i podejrzewam że to zamiennik. 

Screenshot_20201121-154853_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to tak z fabryki wyszło?

 

jhjhjh.JPG


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do dwóch zegarków Łucz 23 jewels. Czy są one oryginalne? Mechanizm najpewniej tak, ze względu na symbol Łucza, ale czy koperty także? Spotkałem się z Poljotami De Luxe z kopertami, które mają zaokrąglone uszy tak, jak ma zdjęciach. Natomiast takie Łucze widywałem najczęściej z uszami kanciastymi. Więc pytanie, czy Łucze w pewnym okresie miały te same koperty, co Poljot? Proszę o wyjaśnienie lub jakieś „materiały” pozwalające na pozyskanie informacji. Oglądałem wiele zdjęć, ale jest naprawdę różnie i już sam nie wiem, które są oryginalne, a które nie... będę wdzięczny za pomoc! 

652B14D7-9312-495C-982A-4F6C62E2157C.jpeg

908C4B38-C5A9-4B87-9C53-0AD9A635A5E8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin.grabowski napisał:

Mam pytanie do dwóch zegarków Łucz 23 jewels. Czy są one oryginalne? Mechanizm najpewniej tak, ze względu na symbol Łucza, ale czy koperty także? Spotkałem się z Poljotami De Luxe z kopertami, które mają zaokrąglone uszy tak, jak ma zdjęciach. Natomiast takie Łucze widywałem najczęściej z uszami kanciastymi. Więc pytanie, czy Łucze w pewnym okresie miały te same koperty, co Poljot? Proszę o wyjaśnienie lub jakieś „materiały” pozwalające na pozyskanie informacji. Oglądałem wiele zdjęć, ale jest naprawdę różnie i już sam nie wiem, które są oryginalne, a które nie... będę wdzięczny za pomoc!

Koperty w prezentowanych zegarkach są prawidłowe.

Jeśli jest stare logo Łucz'a ( takie jak w prezentowanych zegarkach) to taki typ koperty jest prawidłowy.

Jeśli jest nowsze logo Łucz'a to prawidłowa jest koperta z kanciatymi uszami.

 

ps. Taka koperta byłaby prawidłowa w De Luxie jaki zaprezentowałeś w Nowych Nabytkach...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.