Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

zadziała magia zdjęć

czyżby tylko???

chciałem, ale kurna! nie mogę się do niczego przyczepić... no może dekielek wolałbym z wytłoczonym wschodzącym słoneczkiem :) ale takie również są oryginalne

 

Zegarek wygląda jakby przez 30 lat przeleżał w wyściełanym pudełeczku! niemożliwe aby "magia" była efektem obróbki fotoshopem...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani azjata ani noworus, to popularny, aczkolwiek fajny, model czołgisty. Myślę, że będzie go można trafić taniej niż na tej aukcji, tu zadziała magia zdjęć i cenę wróżę wysoką.

 

Z tą popularnością to chyba jednak przesada, bo od kilku miesięcy poluję na takiego i nigdzie nie mogę go trafić (albo nie wiem gdzie szukać). Ani na forum, ani na alle, ani na olx. Ni ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie foty uda się osiągnąć bez photoshopu nawet dobrą lustrzanką? 

Jak dla mnie to poprawiane tu była intensywność koloru jak i ostrość.

Taki sprzedawca nie jest wiarygodny dla mnie...

 

Żeby później nie było płaczu po odbiorze paczki, że "na zdjęciu lepiej wyglądał"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może faktycznie nie jest aż tak popularny, żebym codziennie gdzieś go widział - skoro tak Ci zależy to licytuj, stan wygląda na bardzo dobry.

 

ed. etz ma rację, zdjęcia mogą kłamać ;)

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie foty uda się osiągnąć bez photoshopu nawet dobrą lustrzanką? 

Jak dla mnie to poprawiane tu była intensywność koloru jak i ostrość.

Taki sprzedawca nie jest wiarygodny dla mnie...

 

Żeby później nie było płaczu po odbiorze paczki, że "na zdjęciu lepiej wyglądał"...

 

Dobra lustrzanka ma tutaj drugorzędne znaczenie, bardziej się liczą umiejętności fotografującego. Jestem przekonany na 101%, że zdjęcie było wyostrzane - zupełnie normalna i naturalna rzecz, po zmianie rozdzielczości do np. 1000 px szerokości one (piksele) się trochę rozpływają, dlatego przed zapisem powinno się wyostrzyć zdjęcie i każdy kto ma jakiekolwiek pojecie o robieni zdjęć, obojętnie jakich, taki zabieg stosuje. Druga sprawa, to na pewno zwiększono kontrast i w zasadzie to wszystko. Zrobić aparatem, choćby najlepszym zdjęcie idealnie zgodne z rzeczywistością, bez potrzeby późniejszej korekty jest praktycznie awykonalne. Do tego dochodzi namiot bezcieniowy, dobre oświetlenie, ewentualnie filtr polaryzacyjny. Jest jeszcze kilka zagadnień które warto by było poruszyć, ale to nie czas i miejsce na tego typu wywody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy @etz i @bahuone - macie rację!!! ...wchodzę pod stół i odszczekuję wpis #252

 

Facio ewidentnie kombinuje przy plikach w fotami! widać to doskonale w galerii, które wkleił do innej swojej aukcji-> http://allegro.pl/vostok-komandirski-komandos-nowy-lata-90-wostok-i5724262717.html

podczas tworzenia swoich fotomontaży tego komandira, popitoliły mu się odcienie i gra świateł, co spowodowało efekt niesłychanego złudzenia optycznego - koperta wygląda tak jakby uszy z jednej strony koperty były wygięte do góry :)

post-54348-0-19042700-1444912850_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer mi się wydaje, że tutaj nie było dużej kombinacji, a wszystkiemu jest winne słabe operowanie światłem i niefortunne ułożeni zegarka.. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że choćby najlepsza matryca w najbardziej zaawansowany aparacie, na ten moment nawet nie zbliża się zakresem tonalnym do ludzkiego oka, dlatego powstała taka technika jak HDR. W powyższym przypadku, ewidentnie skupiono się na tarczy, koperta 'schodzi' na drugi plan. Gdyby chciało się uzyskać to, co widział fotografujący podczas robienia zdjęcia, trzeba by było minimum 3 klatki złożyć w jedną, wtedy byłaby szansa, że zdjęcie byłoby bardziej zgodne z rzeczywistością.  Nikt na potrzeby aukcji się z tym nie będzie bawił, przy cenie za przedmiot max. 200 szkoda czasu, bo trochę go trzeba poświęcić. Przy zegarku za 10K już taki zabieg się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się licytowałem i na koniec odpuściłem, ale dopiero teraz coś mi zaczęło świtać i wydaje mi się, że koperta ma dziwny kształt uszu, ajkby nie rakietowy:

http://allegro.pl/zlota-rakieta-z-czarna-giloszowana-tarcza-piekna-i5719509871.html

 

W swojej chromowanej mam inny kształt uszu, ta ma bardziej taką "łuczowską" kopertę, czy były też takie w tym modelu?

 

Ps. Pomijając już ubytki złoceń przy uszach i mocno podkręcone zdjęcia, do czego zresztą sprzedający się szczerze przyznaje w opisie.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się licytowałem i na koniec odpuściłem, ale dopiero teraz coś mi zaczęło świtać i wydaje mi się, że koperta ma dziwny kształt uszu, ajkby nie rakietowy:

http://allegro.pl/zlota-rakieta-z-czarna-giloszowana-tarcza-piekna-i5719509871.html

 

W swojej chromowanej mam inny kształt uszu, ta ma bardziej taką "łuczowską" kopertę, czy były też takie w tym modelu?

 

Ps. Pomijając już ubytki złoceń przy uszach i mocno podkręcone zdjęcia, do czego zresztą sprzedający się szczerze przyznaje w opisie.

To koperta jak najbardziej rakietowa, ale nie od tego modelu, tylko np. od papirusa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koperta jak najbardziej rakietowa, ale nie od tego modelu, tylko np. od papirusa itp.

No i dzięki, czyli jednak przeczucie miałem :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o ta tarczę na watch.ru zobaczymy co napiszą.

 

Widziałem na aukcjach już dwa takie z czego jeden był na allegro kilka miesięcy temu. Wszystkie miały taką samą piękna identyczna "patynę" że uważam że to ładnie zrobiony współczesny produkt. Za pierwszym razem omal się nie skusiłem ale wg mnie jak się przyjrzeć innym to jednak logo na oryginałach jest dużo delikatniejsze, a tu jest grube i niedokładne.Uważam ze na 100% falsyfikat chyba że mnie ktoś zadziwi jakimiś potwierdzonymi informacjami lub przykładami.

 

I dokładnie tak odpisali na radzieckim forum. Tarcza ogólnodostępna z innymi zamiennikami na Ukrainie.

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=3322797&postcount=6


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/budzik-zsrr-slava-design-70-prl-sputnik-i5739725523.html Jakiś szaleniec podjął się eksperymentu dr Frankensteina na 'kultowym' budziku sławy...

 

edit: kuźwa! teraz dostrzegłem, że w zapale ożenił w jednym egzemplarzu dwa różne 'dynksy' do blokowania dzwonka! :)

post-54348-0-45985600-1446025071_thumb.jpg

post-54348-0-30596900-1446025090_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie Szwajcar tylko Francuz.,Cupillard 233 prawdopodobnie rozstaw osi nie pasował i tfurca zrezygnował z komplikacji sekundnika

post-67292-0-35429500-1446236222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwo http://allegro.pl/amfibia-wostok-nurek-i5763609717.html ? Amfibia antymagnetyczna w kopercie komandira? Na odwrót bywało tzn komandiry w kopertach stalowych amfibii. Czyżby nowa linia modeli sprzedawcy?

 

To wbrew pozorom nie jest koperta komandira, już kilka razy pisałem o tej kopercie. Jest ona stalowa.

Niemniej i tak nigdy nie widziałem takiej z taką tarczą, więc i tak pewnie składak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już od jakiegoś czasu takowego poljota, zastanawia mnie ta koperta, jak myślicie składak?

post-43858-0-09751100-1447961135_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.