Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko jest w porządku z tym zegarkiem?

zero uwag! świetny czistopolski K-43 w dobrej cenie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zero uwag! świetny czistopolski K-43 w dobrej cenie

Dziękuję! Zupełnie nie znam się na radzieckich zegarkach, stąd obawy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów , czy zegarek na zdjęciach poniżej jest w oryginalnym stanie ? czy coś było zmieniane ?. Pozdrawiam.

post-109074-0-39294600-1587230601_thumb.jpg

post-109074-0-86737400-1587230608_thumb.jpg

post-109074-0-57749300-1587230616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów , czy zegarek na zdjęciach poniżej jest w oryginalnym stanie ? czy coś było zmieniane ?. Pozdrawiam.

 

Witam serdecznie,

 

pierwsze co się rzuca w oczy o wymieniony półmostek balansu (pasy nie zgrywają się). Moim zdaniem sekundnik jest nie od tego modelu - trochę za długi. Tarcza chyba współczesna - tego rodzaju tarcze miały srebrną obwódkę na której były cyfry godzin lub srebrny, cienki pasek po zewnętrznej stronie cyferek godzin. Tyle ja widzę ale może Koledzy znawcy to zweryfikują . Co do oryginalności dekielka do tego modelu również.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rintin - pokazujesz niską mołnię po rewitalizacji. Tak jak pisze kolega @AWG ewidentnie wymieniony jest mostek balansu (bez zgrania pasów szlifów) oraz tarcza.

Tarcza jest współczesną repliką dość swobodnie nawiązującą do oryginału - ale jak dla mnie, prezentuje się świetnie :)

Sekundnika bym się nie czepiał - wydaje się ciut za duży ale to nie jego wina, tylko współczesnej tarczy!

Dekielka też bym się nie czepiał, choć jak na stary zegarek wygląda jak nówka-sztuka

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ujdzie choć przy oryginalnej wygląda jak kiepska produkcja z drukarki. Wskazówki na moje oko też są współczesne. Reszta opisana wcześniej. Normalnie powiedziałbym że jak do noszenia na co dzień to może być, tylko kto nosi kieszonkę? No w każdym razie raczej rzadko. A pochwalić się tym zegarkiem jako "antykiem" no sorry ale wg mnie się nie da.

tak dla przykładu oryginał, też 3-54.

post-49869-0-87876700-1587373669_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie o kirowskiego, czy tu wszystko ok?

Gdzies czytalem, ze czarne tarcze w kirovach to nie sa oryginaly...

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

kirov-02.JPG

kirov-3-done.JPG

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Konduktor napisał:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-zlocony-poljot-de-luxe-29-kamieni-papiery

 

Witam

Od dawna szukam poljota de luxe automata w dobry stanie, czy ten na w/w aukcji to oryginał?

Jest ok, ładny egzemplarz. Ceny nie oceniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kchrapek napisał:

 

Jest ok, ładny egzemplarz. Ceny nie oceniam :)

Dzięki.Czyli za drogi? Oglądając różne poljoty, praktycznie każdy z nich ma jakieś uszczerbki na tarczach. Ten wydaje się nie mieć nic uszkodzonego. Jeśli to oryginał, to chyba się zdecyduję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wypowiadać się o cenie bo po pierwsze zawsze znajdzie się ktoś kto powie że za drogi, a po drugie cena za ładny stan z papierami (jeśli zgodne) wg mnie jest akceptowalna. Wcale nie tak łatwo znaleźć PDLa w idealnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kchrapek napisał:

Nie chcę wypowiadać się o cenie bo po pierwsze zawsze znajdzie się ktoś kto powie że za drogi, a po drugie cena za ładny stan z papierami (jeśli zgodne) wg mnie jest akceptowalna. Wcale nie tak łatwo znaleźć PDLa w idealnym stanie.

Dzięki jeszcze raz. Zdecydowałem się na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie mam pytanie co do tego czarnego Poljota: czy wszystko z nim ok? na werku jest sygnatura SU ale czy to aby nie jest już wyrób rosyjski? Nie widziałem w sieci takiej odmiany.

Z góry przepraszam za zdjecie ale obecnie mam tylko takie.

poljot.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, etz napisał:

Cześć, Panowie mam pytanie co do tego czarnego Poljota: czy wszystko z nim ok? na werku jest sygnatura SU ale czy to aby nie jest już wyrób rosyjski? Nie widziałem w sieci takiej odmiany.

Z góry przepraszam za zdjecie ale obecnie mam tylko takie.

 

Zapewne oryginał. W połowie lat 90-tych wychodziły takie Szturmańskie, czarnego chyba nie widziałem ale niebieskie były dość popularne. Werki mogły być jeszcze ze starych zapasów. Tu masz fotkę niebieskiego i szarego z katalogu z 1996 roku

Poljot Catalogo1 1996-Gennaio1997_Page_05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli oryginał, produkcji już rosyjskiej, ze starym radzieckim werkiem :) heh niezły mix :) dziękuję za info i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Remi124 napisał:

Koperta wygląda jak z Czajki, a tarcza i mechanizm z tego:   https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-jn02mqw11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.04.2020 o 20:57, etz napisał:

Cześć, Panowie mam pytanie co do tego czarnego Poljota: czy wszystko z nim ok? na werku jest sygnatura SU ale czy to aby nie jest już wyrób rosyjski? Nie widziałem w sieci takiej odmiany.

Z góry przepraszam za zdjecie ale obecnie mam tylko takie.

 

Daj więcej zdjęć. 

To pomogę.

Wskazówki godzinowa i minutowa są starsze lata 80, chyba chrono sekundowe tez, gdzieś ten zegarek widziałem ale nie wiem gdzie.

Tarcza jak najbardziej lata 90, no i były 3 rodzaje SU (1992 było su do 97), o ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki są już u mnie, kupiłem je od znajomego, wstawiał ich foto na jakieś facebook-owe forum więc może stamtąd kojarzysz?

Oba są w stanie prawie NOS ale niestety bez pudełek i papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 20:18, etz napisał:

Oba zegarki są już u mnie, kupiłem je od znajomego, wstawiał ich foto na jakieś facebook-owe forum więc może stamtąd kojarzysz?

Oba są w stanie prawie NOS ale niestety bez pudełek i papierów.

POkaż werk tego niebieskiego no i lepsze zdjęcie tarczy. Ten drugi wydaje się ok, chętnie obejrzę i powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 12:52, antyp napisał:

pytanie o kirowskiego, czy tu wszystko ok?

Gdzies czytalem, ze czarne tarcze w kirovach to nie sa oryginaly...

 

Tak, Twój ma nawet wskazówkę sekundową z pozostałościami czerwonej farby. Niełatwo takiego znaleźć. 

Twój to oryginał, czasem zdarzają się zamienniki tarcz, tak jak czerwony ze zdjęcia (nie ma ich wiele i taki zamiennik bardzo bym chciał kiedyś zdobyć). Wcześniejsza bardzo rzadka wersja czarnej tarczy, bez adnotacji dotyczącej fabryki jest jedną z skatalogowanych tarcz Kirowskich. Możesz być spokojny, masz piękny zegarek.

Czerwony z Rosji.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.