Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Elob500 napisał:

POkaż werk tego niebieskiego no i lepsze zdjęcie tarczy. Ten drugi wydaje się ok, chętnie obejrzę i powiem.

Bardzo proszę. Tarcza w tym nowszym jest czarna.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest chromowana? Przyciski stalowe? Dekiel stalowy? Koronki chrom?

Popatrz na lumę, to luma z lat 1980, Te z katalogu tego nie miały, luma była biała. 

Koło balansowe po 1991 roku, sekundnik niebieski (katalog czarny), zwykle był w szturmanach z lat 1980,

Sekunda chrona, jest prosta, w tym z katalogu ma krzyżyka na końcu. Minutowa chrona lata 1980.

Popatrz na ringi i tarczę, nie są spasowane.

Bardzo rzadki zegarek ... albo go nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wydaje się być chromowana. Przy poruszeniu faktycznie słychać jakiś lekki luz chyba między ringiem i tarczą.

Czyli to zapewne jakiś paskudny składak! A kupiłem go bo był w ładnym stanie, nie miałem takiej widzy żeby zweryfikować na miejscu, ale i tak mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2020 o 22:13, Krokodyl Tik-Tak napisał:

Tak, Twój ma nawet wskazówkę sekundową z pozostałościami czerwonej farby. Niełatwo takiego znaleźć. 

Twój to oryginał, czasem zdarzają się zamienniki tarcz, tak jak czerwony ze zdjęcia (nie ma ich wiele i taki zamiennik bardzo bym chciał kiedyś zdobyć). Wcześniejsza bardzo rzadka wersja czarnej tarczy, bez adnotacji dotyczącej fabryki jest jedną z skatalogowanych tarcz Kirowskich. Możesz być spokojny, masz piękny zegarek.

 

 

Super!! dzieki!!

Kirowskie nigdy nie byly moja specjalnoscia i jak zobaczylem tego to najpierw wygralem a potem zaczalem sie martwic ;)

 

 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, antyp napisał:

 

Super!! dzieki!!

Kirowskie nigdy nie byly moja specjalnoscia i jak zobaczylem tego to najpierw wygralem a potem zaczalem sie martwic ;)

 

 

Nie ma sprawy, serdeczne pozdrowienia.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który sekundnik w pandzie oryginalny?

image;s=1000x700

(chyba za długi)

post-50599-0-48703300-1364062045.jpg

(znowu chyba za długi mimo, że krótszy od poprzedniego. Chyba, że to zdjęcie z profilu mnie zmyliło)

 

No i te dwa z takimi samymi, myślę, że te są oryginalne:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

P110031_1200x.jpg?v=1567884055

 

Poradzi ktoś?

 

PS Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, że użyczyłem sobie zdjęć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Krokodyl Tik-Tak napisał:

Stary, jaki masz stan tej pandy. ?

To nie moje, to cztery różne znalezione w sieci, ja tylko pytam jaki powinien być sekundnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcie mojej sztuki.

 

Wydaje mi się, że wszędzie ten sekundnik jest podobny, tylko znajduje się w różnych miejscach na tarczy i wydaje się przez to różnej długości, bo gdzieniegdzie "jedzie" po indeksach, a czasami nie sięga do nich :) 

20190925_132157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że on ma taką długość jak ten:

d8zLLpt4mpehsvoZJ8cRnV7wxQQiUVoM7u5MfKG4wiIGCn5UrBSiZ0acfpRJo8MGEK9Cd3J6n2HgYSg8Gy9xw7bK4RKSBo3Ubwb0mYbB0-kRWADq8tCM_Fkm4q1jCa7UNdyVz9YU0FivCNzfxwsuY8W4vNG3bgZ6NceR5KsAfo-pwaiPsPtPZAR5aDHjf3Op59LRo_0pCRgX3tOSgOBy2Z5Y-BnmmkcIaXosH4tUbeIfK12RTznZMNakp5NsidJT_8uDUWG16m9jHwoefGTjKp7gpWh-xrUjraYnz2usiqGjcxqd5oETlZtlkBZg6cSzwEEIa4lUPzTLUSsabOf6Hzy0T925Tktxe7rqpq9yv_Z_7to-fLOJrjPQxipRwX4ROLdB9W_gJkOtwo54de2zqDvZkry2zKiLHtmbI_O7jZgkkooL8ozwHrqC1Wez7gUsKYfTI0_xOVdZdFiBhmfHjIbTHISGe-P88t1BaLrpYt-wOedVJpe2k2hvtNtHueWD1aHc3PH_4dBxBKuwBzTFFJT_55Q7HlywNnhvRjxwBH6O33GlGEVM6UJL5M08kbNxVanG87gOUGpheDrqZbQ8CjAPed3ujEPKTSuMX7WEoD8maqqMJRCpmCdXKr0L8tudcZGVH86Fwdr2uPiP2TI9p4tpABAYKPTyY5QDpHxUu0cpcQqpbu8vjotf2L88ag=w803-h903-no?authuser=0

A ta z olx ma chyba taki, który wjeżdża na ring:

MUkzqKVHVMLCxjULtQiJy7RStosEYO5OO-MkXTdP7iR5v770hpuc6DP9gsU9EolsRmy1Ukf3ccGrUFFlBxHuAwJfOkR59RKjn64F_AuxdMeuj1j97YL_WOd6XQIViggzHSCUdmes1W_NNtpzaB6kKu_3dNP5vvhwA3bTdVLqimyWv4oxYAhWj6F4I5kuE-aEdRq5Y16hN10PO0dHLcD4W9mJzDRRKiKx_uMJvBEUWCyG8PO-ByxDip8hMozv0bdfJ_2dmYxi5YVns94VNrQ8mgvjgmKSR-9vrHpt-V76s52r6Q7Rp7AS7HaWttOSMo7dupCmnzqKGlmpDrjdd-CtPNLpK0KxBA1ronnhPOPKbBojYABGqkD9eek6r8YwmtHXfBjjEQLPgSjvfldYgJNaJeb6-iUd_1orZi_Xmt7d7faJ0HNpEJ-dC0Q6Mp7izT5NT37Zfc2i2VtJeOvnRx230_Rj3BCrG0JOiWgyi-YPunDOwPW6Is7YmMhfAXpSIOupOp31u-90I4me_NQZfnuRhq3nXmdTR6OO2tYd2j9mPBqPfJgCgq5dECOzOZwDpETiO7796NGppsvjxseSm4GyHpabF4rmQzBuNLAG0t0Goqf9omHJlZ3RijQu1tTdLfRnlsnTbBrE9snToC56aqkVApxlXQiLrgZVZE7ZDWQ_Mx_xOfi2MyG9roELNjqmAw=w912-h903-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

cóż to To?

s-l1600.jpg

1.jpg

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jarek08s napisał:

cóż to To

No przecież sputnik :) poszukiwany model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kchrapek napisał:

Tylko tarcza współczesna...

 

I mostek balansu zmieniony na bez zabezpieczenia. O koronce nie ma co pisać 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi,o koronce wiedziałem bo gosc napisał ze zmienił na niby wygodniejszą,ale o mostku juz nie wiedziałem,no cóz będę licytował jak to poszukiwany model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jarek08s napisał:

dziekuje za odpowiedzi,o koronce wiedziałem bo gosc napisał ze zmienił na niby wygodniejszą,ale o mostku juz nie wiedziałem,no cóz będę licytował jak to poszukiwany model

Z podróbą tarczy raczej nie jest poszukiwany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że miałem go kiedyś w ręce, kupił jakiś zegarmistrz z Kielc za 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ostatnio kupiłem zegarek Wostok Komandirski, od tak dla laika do odświeżenia/renowacji.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, na tarczy zegarka przy napisie komandirski jest r w kółku (registered).

Poszperałem trochę w Internecie i na żadnym egzemplarzu nie znalazłem takowego symbolu.

Czy jest to jakiś składak? Albo jakaś specyficzna wersja? Bo podróbka raczej odpada :)

IMG_0131.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mkoch napisał:

 

I mostek balansu zmieniony na bez zabezpieczenia. O koronce nie ma co pisać 

Jesteś pewien że Sputnik miał zawsze Incablok ?

Przecież to jest normalna Kama, koperta, werk, nawet wskazówki takie same są w Kamie.

Jaka jest w ogóle pewność że to nie jest Kama z założoną współczesną tarczą do Sputnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kchrapek napisał:

Tylko tarcza współczesna...

Nie wiedziałem, że te tarczę też podrabiają. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kuba330 napisał:

Witajcie,

ostatnio kupiłem zegarek Wostok Komandirski, od tak dla laika do odświeżenia/renowacji.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, na tarczy zegarka przy napisie komandirski jest r w kółku (registered).

Poszperałem trochę w Internecie i na żadnym egzemplarzu nie znalazłem takowego symbolu.

Czy jest to jakiś składak? Albo jakaś specyficzna wersja? Bo podróbka raczej odpada :)

Raczej chińczyk, albo postsowiecka twórczość. Niestety nie jest to pełnoprawny Komandir, tak jak i ten:)

https://allegro.pl/oferta/komandirski-9271990160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kuba330 napisał:

Witajcie,

ostatnio kupiłem zegarek Wostok Komandirski, od tak dla laika do odświeżenia/renowacji.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz, na tarczy zegarka przy napisie komandirski jest r w kółku (registered).

Poszperałem trochę w Internecie i na żadnym egzemplarzu nie znalazłem takowego symbolu.

Czy jest to jakiś składak? Albo jakaś specyficzna wersja? Bo podróbka raczej odpada :)

 

To nie jest R

Tylko W cyrylicą czyli nasze B - boctok - wostok,

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Enkil napisał:

Nie wiedziałem, że te tarczę też podrabiają. :(

Niestety tak, druga podrabiana tarczą Sputnika jest ta z miedzianym okręgiem.

 

25 minut temu, MadGravediGGer77 napisał:

Raczej chińczyk, albo postsowiecka twórczość. Niestety nie jest to pełnoprawny Komandir, tak jak i ten:)

https://allegro.pl/oferta/komandirski-9271990160

To jest oryginalny Komandir tyle że już noworuski z lat 90 - tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Remi124 napisał:

To nie jest R

Tylko W cyrylicą czyli nasze B - boctok - wostok,

Pozdrawiam

Remi

 

B (W) jest nad osią sekundnika, R na końcu Komandisrkie

 

 

kchrapek napisał:

To jest oryginalny Komandir tyle że już noworuski z lat 90 - tych.

 

A to przepraszam.  Napisałem, że może być "postsoviet", ale  nie sądziłem, że robili Komandiry, przynajmniej zewnętrznie "nie ustępujące" tym Made in China. Może w środku lepiej:) Nie zmienia to faktu, że zegarek pokazany przez Kolegę nie jest osobliwością o co pytał

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.