Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Remi124 napisał:

IMO wskazowka minutowa jest z innej bajki

Tarcza -  czy tam był ring czy wskazówka godzinowa wytarła pół okrąg w górnej części ?

Ta tarcza jest trochę poprzecierana na krawędziach więc podejrzewam że to od wskazówki minutowej. Zresztą ona jest trochę zakrzywiona ku dołowi na samym końcu tak jakby trochę za długa była ale już to widziałem w kilku Kirowskich. A po środku tarczy jest ring. Czyli wskazówka minutowa od kompletnie innego zegarka czy innego Kirowa?

53 minuty temu, Remi124 napisał:

 

 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja proszę o pomoc.

Nie mam lepszych zdjęć.

Sprzedawca twierdzi za to początek 70 lat, czy w tym zegarku wszystko jest ok?

Jak cena powinna być w porządku?

 

 

1wostokIMG_20200805_162305.jpg

wostokIMG_20200805_162305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to "popularniak" wostoka na werku cal.2214 , bardziej z końcówki lat 70-tych

jeżeli sprzedawca wysoko wycenia kilogram brudu (w pakiecie), to należałoby ostrożnie podchodzić do zakupu :) ...szczególnie , że brakuje uszczelki.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam ja taka Pobiede 1-55 od jakiegoś czasu, była w gratisie razem z paroma częściami które były potrzebne w tamtym czasie,

 

zastanawiam sie czy warto reanimować, tarcza dość zmęczona, włos zerwany

 

czy jest w oryginale? tarcza z logiem 2 moskiweskiej na mechanizmie 1 moskiewska.

Przeglądnalem tez temat z Pobiedami i takiej tarczy nie widziałem, na zdj słabo widac ale wewnetrzne koło ma fakture 'w koła'

czy wskazówki, koronka owyginalne?

 

dzięki

IMG_20200810_110457.thumb.jpg.712d6cdd44c0521af91ab8a457fd06c7.jpgIMG_20200810_111937.thumb.jpg.a8441b45dc4e0bec45bb95da57057c53.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kopertę i mechanizm w stanie agonalnym i tarczę ze sprawnym mechanizmem ale bez koronki. Jak myślicie, jak to się w całość połączy to będzie wielki franken z tego? Szkoda, żeby części leżały i patrzyły na siebie.

Poradźcie co robić?

 

Wostok 1.jpg

Wostok 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza z prawej jest "cywilnym" klonem komandirskiego. Wsadzenie jej do tej koperty to podwójna zbrodnia!  raz, że pasowałaby jak pięść do nosa, dwa: zarazi się syfem od tego obszarpańca...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cofer, toś mnie zmotywował do do dalszych poszukiwań. Szczerze? Po czasie uznałem, że pomysł może i dobry ale nie w powyższym przypadku i czekałem na kogoś z większym rozsądkiem niż mój.

Jeszcze oświeć mnie proszę jak powinna być koperta i wskazówka sekundowa bo naoglądałem się  wczoraj cudów z internetów i zgłupiałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takiego wostoka to go pstryknę i podeślę. Póki co komandir w dwóch wersjach kopert (okrągła au20, kanciasta au10) . Widywałem jeszcze okazy (komandiry) w chromowanych kopertach ale to mogły być przekładki

komandir 2234 au20 #2.jpg

komandir 2234 au kostka 02.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, drobnypijaczek napisał:

Właśnie taki chrom mylił moje oczy. Dzięki Cofer.

 

Aha i jakby co to ten też jest ok :)

DSC09325.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedźcie czy ten Wostok jest okej? Ta tarcza w tej kopercie? 🤔

IMG_20200827_104445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma foto z katalogu tego Wostoka dla porównania czy jest okej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzone że oki 👌🙂

Krzysztof dzięki 🤝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłbym kolegów prosić o ocenę tego Wostoka, dokładnie kolega Krzysztof stwierdził że zastanawia go koperta... 

Może ktoś wie czy ta tarcza wychodziła np w kilku typach kopert oraz dlaczego datownik tutaj jest czarny, a w katalogach czerwony... 

IMG_20200921_153601.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu może niedziela ustawiona

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...   przez to, że   quote[ kolega Krzysztof stwierdził że zastanawia go koperta...]/quote   zacząłem przyglądać się uszkom: czy ustawienie do fotki powoduje ukrycie charakterystycznego fazowania? czy jego tam nie ma i jest to inny model koperty??

 

Widywałem takie wostoczki z czarnymi cyframi kalendarza, ale mogły to być "przekładańce"... 

poniżej mój "wzorzec"

wostok_ss_093819.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta kształtem moim zdaniem identyczna tylko właśnie bez tych fazowań na uszach. Teraz pytanie czy ten model szedł tylko w tej jednej kopercie z fazowanymi uszami. 

Cały mój Wostok wygląda idealnie, wzorowa tarcza, wskazówki, koronka, cały wygląda jak szufladowiec więc po co miałby mieć zmieniają kopertę... 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to właściwa konfiguracja, ale jaka tam jest tarcza - srebrna? Biała? Perłowa? Skłaniam się ku srebrnej. Krzysztof, podobno masz kwity na każdego :)

rakieta.jpg


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Po Bieda napisał:

Wiem, że to właściwa konfiguracja, ale jaka tam jest tarcza - srebrna? Biała? Perłowa? Skłaniam się ku srebrnej. Krzysztof, podobno masz kwity na każdego :)

 

A były obie wersje. Ty pokazałeś białą ale była też i srebrna. No i w złoconej kopercie :) Edit. I dwa rodzaje kopert i werków :) 

RAKIETA 2609-653162.JPG

RAKIETA 2609.A-463186.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.