Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Okeeeej......dzięki.....no to idę myć moje sreberko.....:D


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zwracam się do Państwa z prośbą co można powiedzieć o tym modelu Rakety? Interesuje mnie w jakich latach mogła zostać wyprodukowana. Niestety jej mankamentem jest to, że zatrzymuje się co kilkanaście sekund. Co może być powodem? Czy opłaca się dać za nią 35 zł w tym stanie? 

 

Pozdrawiam

IMG_20200925_145814.jpg

IMG_20200925_145758.jpg

Edytowane przez Frozzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta z lat 70/80, mechanizm 2609 19 kamieni, za 35zł warto, ale miej świadomość ze zegarmistrz weźmie za czyszczenie 70-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Frozzer napisał:

Witam serdecznie,

 

Zwracam się do Państwa z prośbą co można powiedzieć o tym modelu Rakety? Interesuje mnie w jakich latach mogła zostać wyprodukowana. Niestety jej mankamentem jest to, że zatrzymuje się co kilkanaście sekund. Co może być powodem? Czy opłaca się dać za nią 35 zł w tym stanie? 

 

Pozdrawiam

 

 

Zegarek z dużym prawdopodobieństwem ma zabrudzony mechanizm, powinien przejść całkowity serwis. Koperta trochę wytarta od spodu ale mosiądz zlewa się ze złoceniem - mało widoczne. Bardzo dobry, popularny model na rozpoczęcie przygody z zegarkami. Miałem kilka i wszystkie chodziły bardzo dokładnie. Mały ale tarcza bardzo czytelna i rewelacyjne wskazówki. Cena 35 idealna. Warto poszukać kogoś kto zrobi przegląd za 70 - 80 zł. Jakbyś nie znalazł, w co wątpię, to przyślij go do mnie postaram się go zrobić w tej cenie z przesyłkami w obie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedż. Szczerze mówiąc spędziłem wczoraj prawie całą noc przeglądając wątki dotyczące radzieckich zegarków. Być może rzeczywiście będzie to początek kolekcji :) Czy numer na dekielku to numer seryjny?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer na deklu to numer uderzenia prasy w tłoczni. Znaczy tyle, że narzędzie wykonało tyle uderzeń ile tam jest wskazane. Ten numer nic nie znaczy. Taką prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wskazówki w tym Sportiwnym są ori? Bo wydaje mi się że każda tarcza w tym zegarku miała inne wskazówki a te są jakby z czarnego.

il_794xN.2358599969_g1rc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Czarne napisy i indeksy, więc i wskazówki czarne, ale takie:

594bb0_63f088d171e042379fd8a39d060393fb~

Tak myślałem że coś jest z nim nie tak. Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ok. Zólte cyfry na ringu zamiast pomaranczowych to chyba efekt wyblakniecia, patrzac na katalog z 1982 r. Aczkolwiek z katalogu z 1992 jest taki z żółtym ringiem (nr 19811706). Z trzeciej strony tarcza ma napis USSR, wiec powinien byc sprzed 1992 roku. Pasuje mi to na II połowę lat 80tych, 85-87.Chyba, ze tarcza nowa i skladak...

 

http://www.polmax3133.com/guide.html

 

Jakie jest wasze zdanie? I jaka jest realna cena za 3133?

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

Edytowane przez Salahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, może nie do końca w tym temacie: dlaczego Poljot wartowniczy jest "wartowniczy"? Czy ma jakieś rzeczywiste konotacje wojskowe? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Po Bieda napisał:

Pytanie, może nie do końca w tym temacie: dlaczego Poljot wartowniczy jest "wartowniczy"? Czy ma jakieś rzeczywiste konotacje wojskowe? 

Z tego co wiem to był używany w LWP tylko pewnie przez oficerów a nie wartowników. Całkiem możliwe że był również na wyposażeniu armii czerwonej. BTW czy wiesz jakie były w nim werki? Coś na 17 kamieniach o ile dobrze pamiętam. Jednak chyba obecnie jest to dosyć rzadki zegarek.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, kirowski/poljotowski mechanizm na 17 kamieniach, bez udziwnień.

W dniu 26.09.2020 o 18:25, Frozzer napisał:

Bardzo dziękuje za odpowiedż. Szczerze mówiąc spędziłem wczoraj prawie całą noc przeglądając wątki dotyczące radzieckich zegarków. Być może rzeczywiście będzie to początek kolekcji :) Czy numer na dekielku to numer seryjny?

Pozdrawiam

Ja zwróciłbym raczej uwagę na dodatkowy znaczek na tarczy, ten w pięciokącie. Jest to tzw. "znak kaczastwa", dodatkowy symbol jakościowy, nie każdy to ma (czasem były bite na deklu). Zegarek wcale nie jest mały, mała to jest Moskwa albo Uran :) Ten ma 34 mm, więc normalny zegarek tamtych czasów. Rakiety uwielbiam za ich trwałość i dzielność, zwykle zakurzony trup rusza bez większej pomocy. Jeśli twój nie rusza, to albo totalnie zasechł, albo - co prędzej odstawiłbym - są problemy z balansem, np. wytarte czopy osi. Na szczęście części tanie i powszechnie dostępne. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Salahan napisał:

Wyglada ok. Zólte cyfry na ringu zamiast pomaranczowych to chyba efekt wyblakniecia, patrzac na katalog z 1982 r. Aczkolwiek z katalogu z 1992 jest taki z żółtym ringiem (nr 19811706). Z trzeciej strony tarcza ma napis USSR, wiec powinien byc sprzed 1992 roku. Pasuje mi to na II połowę lat 80tych, 85-87.Chyba, ze tarcza nowa i skladak...

 

http://www.polmax3133.com/guide.html

 

Jakie jest wasze zdanie? I jaka jest realna cena za 3133?

 

Tarcza z lat 81- 87, mechanizm: moduł chronografu z żółtymi kołami - połowa lat 80, reset chronografu dwuczęściowy - zmiana na jednoczęściowy nastąpiła w r. 86/87, logo pod mostkiem - połowa 80. Powiedziałbym, że prawidłowa konfiguracja dla I połowy lat 80-tych. Cena.....i weź tu mądrze odpowiedz :)

 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Po Bieda napisał:

 

Tarcza z lat 81- 87, mechanizm: moduł chronografu z żółtymi kołami - połowa lat 80, reset chronografu dwuczęściowy - zmiana na jednoczęściowy nastąpiła w r. 86/87, logo pod mostkiem - połowa 80. Powiedziałbym, że prawidłowa konfiguracja dla I połowy lat 80-tych. Cena.....i weź tu mądrze odpowiedz :)

 

Dzięki wielkie. Też mi się tak składa darowanie na II połowę lat 80tych. Co mnie w sumie bardzo cieszy, bo pachnie oryginałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Salahan napisał:

Dzięki wielkie. Też mi się tak składa darowanie na II połowę lat 80tych. Co mnie w sumie bardzo cieszy, bo pachnie oryginałem :)

Raczej I połowę, tak do tego 86-87 roku, później byłby inny reset chronografu. Prawdę mówiąc, nie wiem, do czego tam się przyczepić, od strony mechanizmu jest OK - prawidłowo dla wersji starszych, ale nie najstarszych. Na tarczy i wskazówkach nic nie wpadło mi rażącego w oko - faktycznie, pachnie oryginałem. W tym linku Polmax, który zamieściłeś, jest dokładnie taka konfiguracja jako typowa dla połowy lat 80-tych. Nie wiem, jaka koperta, chrom czy stal. Co do ceny........sam wiesz, bo pamiętam, że szukałeś :) Ja kupiłem swojego za bodajże 220 zł, balans był do zmiany, i uważam, że to był świetny interes. Nie widziałem drugiego takiego nawet w zbliżonej cenie,  więc pytanie - za ile ten jest do wzięcia?

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Po Bieda napisał:

Raczej I połowę, tak do tego 86-87 roku, później byłby inny reset chronografu. Prawdę mówiąc, nie wiem, do czego tam się przyczepić, od strony mechanizmu jest OK - prawidłowo dla wersji starszych, ale nie najstarszych. Na tarczy i wskazówkach nic nie wpadło mi rażącego w oko - faktycznie, pachnie oryginałem. W tym linku Polmax, który zamieściłeś, jest dokładnie taka konfiguracja jako typowa dla połowy lat 80-tych. Nie wiem, jaka koperta, chrom czy stal. Co do ceny........sam wiesz, bo pamiętam, że szukałeś :) Ja kupiłem swojego za bodajże 220 zł, balans był do zmiany, i uważam, że to był świetny interes. Nie widziałem drugiego takiego nawet w zbliżonej cenie,  więc pytanie - za ile ten jest do wzięcia?

1000 bez grosika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan, na ile pozwalają stwierdzić zdjęcia, jest świetny. Sprzedając coś takiego, wyceniałbym 1300 - 1800. Sama koperta w chromie (z ringiem i koronkami) to jest ok. 220zł jak się trafi. Koledzy, którzy są wczuci w aukcje za granicą, niech powiedzą, jak to wygląda w ich odczuciu, pewnie można tam znaleźć coś tańszego - ja takich aukcji nie śledzę.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Po Bieda napisał:

Stan, na ile pozwalają stwierdzić zdjęcia, jest świetny. Sprzedając coś takiego, wyceniałbym 1300 - 1800. Sama koperta w chromie (z ringiem i koronkami) to jest ok. 220zł jak się trafi. Koledzy, którzy są wczuci w aukcje za granicą, niech powiedzą, jak to wygląda w ich odczuciu, pewnie można tam znaleźć coś tańszego - ja takich aukcji nie śledzę.

Dziś po południu jadę zobaczyć jak to wygląda. Dostałem za to info, że koperta stalowa, nie chromowana. A z tymi kopertami to też, cyrk, co znawca to opinia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Salahan napisał:

Dziś po południu jadę zobaczyć jak to wygląda. Dostałem za to info, że koperta stalowa, nie chromowana. A z tymi kopertami to też, cyrk, co znawca to opinia :D

Chromowana na 100%

Niech Ci Adam choć prowizję allegro opuści 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paweł Bury. napisał:

Chromowana na 100%

Niech Ci Adam choć prowizję allegro opuści 80zł

Dokladnie taki jest moj plan na godzine 16:15 :D

 

Stalowy jest dekielek, wiec pewnie tym tropem poszedł. Też mi się tam widzi chrom, ale na żywo będzie sensowniej to rozpoznać. 

Edytowane przez Salahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść sobie chrono niech chodzi przez kilka minut - bo często lubi stawać np na 2-3 minucie i tak za każdym razem - czy zeruje itd.... to ważne bo cena wysoka a jak Ci dojdzie jeszcze serwis za 2-3 stówki to będą koszta

Zegarek fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paweł Bury. napisał:

Puść sobie chrono niech chodzi przez kilka minut - bo często lubi stawać np na 2-3 minucie i tak za każdym razem - czy zeruje itd.... to ważne bo cena wysoka a jak Ci dojdzie jeszcze serwis za 2-3 stówki to będą koszta

Zegarek fajny

Dzięki za wskazówkę, przetrzymam go trochę na chrono. Własnie głównie dlatego chcę go na żywo przed zakupem obejrzeć, bo cena spora i nie chcę wtopić. A z drugiej strony, stan wskazuje, że warto by się zainteresować, pod warunkiem, że sprawny i nie poskładany z kilkunastu.  Ale kto go zaniósł do lombardu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do serwisu: mógłbym historie o tym opowiadać :) Ostatecznie smarowanie zrobił mi p. Kowal w Krakowie na Basztowej, coś tak 70 - 80 zł + przesyłki. Nie jest to dużo, ale jak dostałem zaserwisowany mechanizm w brudnej kopercie, to odczucia miałem mieszane. A jak okazało się, że moduł chronografu sam muszę wyregulować, bo zegarmistrz tego nie zrobił (czyli dostałem chrono w pełni sprawne mechanicznie, ale nie działające) - to do dziś nie wiem, co o tym myśleć. Chyba tyle, że jaka cena, taka usługa. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.