Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mislavo napisał:

Dzięki. Tego nie widziałem, a wszystko wyjaśnia.  Ja jak otwarłem, to się bardzo zdziwiłem, bo oczekiwałem 2409. Czasem się zdarza, że jak kupuję przez internet, to nie widzę mechanizmu. Niby ryzyko spore, ale dotychczas miałem tylko 2 wtopy, więc nie jest źle. Mając wybór kupić tanio, ale zaryzykować, lub obejść się smakiem, bywa że ryzykuję.

 

Eksportowe kupujesz na ebay-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebay przeglądam, ale tam ceny są światowe. Mam swoje tańsze źródełko;)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że są takie egzemplarze, ale mnie się nie zdarzają - gdybym zobaczył, pewnie bym kupił ale myślałbym że to składaki ze względu na to,

że mechanizmy nie pasują do marki. W jakimś sensie to jednak składaki, skoro nawet liczba kamieni się nie zgadza...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale z niewłaściwym opisem ilości kamieni, to raczej incydentalne przypadki. Za to same mechanizmy mają sygnowane logo fabryki i wyglądają po prostu szykownie. Ja je bardzo lubię. Wizualnie to majstersztyk dla oka. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym też nie zgadzają się kamienie, więc to takie incydentalne nie było. Wszyscy wiemy dlaczego 😀

IMG_20201006_090949.jpg

IMG_20201006_090504.jpg


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2020 o 20:13, Mislavo napisał:

Nie wiem, ale z niewłaściwym opisem ilości kamieni, to raczej incydentalne przypadki. Za to same mechanizmy mają sygnowane logo fabryki i wyglądają po prostu szykownie. Ja je bardzo lubię. Wizualnie to majstersztyk dla oka. 

 

Ilość kamieni można wybaczyć ale werk od Moskwy w stalowym Poljocie, to brzmi jak żart. Dla siebie dobre robili a na eksport wysyłali buble? To wygląda jak zaplanowany odwet Rosjan, na zgniłym kapitalizmie, z okresu zimnej wojny. 😁

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moskwa to bardzo dobry zegarek tylko w kopercie Moskwy, werk od Moskwy. W Sekondach były werki od wielu zegarków - ale chyba zawsze się zgadzały mechanizmy, koperty  i tarcze.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko te Poljoty to są w kopertach z importu, a werki wkładali wszystkie ze swojej fabryki. W zasadzie co za różnica jakie? Nie przeszkadza mi werk Moskwy, bardziej mi przeszkadza niezgodność kamieni bo to trochę niechlujne. Tylko pewnie tarcze mieli już wyprodukowane i jak trzeba było zrealizować zamówienie a nie było dedykowanych werków to wkładali podobne. W ramach jednego typu mechanizmu tak naprawdę różnica żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba brać pod uwagę, że mówimy o poljotach z początków produkcji, do których nie sposób było upakować werk 2408. Więc, to nie była żadna zemsta, tylko działanie celowe. Skoro zamówili koperty 32 mm, to w zasadzie nie mieli wyjścia i pakowali mechanizmy o mniejszej średnicy. Werki 2409 są pakowane do kopert nieco większych, a zegarki były już chyba nieco młodsze. Dotyczy to zresztą tylko kopert stalowych.

Natomiast pozłacane eksportowe poljoty z początków lat 60-tych były już z mechanizmem 2408 o ile pozwalał na to rozmiar koperty. W koperty 32 mm również ładowali werk z moskwy. 

Dla mnie osobiście frezy mechanizmu moskwy i znakowanie mostka oraz koła naciągu ma bardziej "szlachetny" charakter. Mechanizm jest po prostu ładny, a może to o to chodziło. Werk 2408 lub 2409 już się tak nie prezentuje. To moje może subiektywne odczucie, ale tak to  widzę.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był na tej grupie, nie słyszał waszych wypowiedzi i argumentów to zakwalifikowałbym taki zegarek jako składak.

Teraz wiem, że występowało takie zjawisko i składali takie zegarki.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się strasznie podobają te werki 2608 i obecnie zbieram Moskwy w każdym stanie (w zimę będę je "remontował")

Aha, no i 2608 jest większy od 2408, o całe 2 mm (tylko że jest też wyższy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dopiero nie zgadzają się kamienie:)

I teraz pytanie czy to fabryczne zestawienie czy składak?

s-l1601.thumb.jpg.f34036c6f124cd018355e1b66b3837cf.jpgs-l1600.thumb.jpg.cfb54de8b7e49faa3c12b60d179c12b3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pabloo_ napisał:

Tutaj dopiero nie zgadzają się kamienie:)

I teraz pytanie czy to fabryczne zestawienie czy składak?

Moim zdaniem składak. Tu nie tylko werk się nie zgadza. 

1 godzinę temu, Rybak1979GSL napisał:

Takie coś widziałem.
Fajny rzadki werk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Adjustments.jpg.c3b199382e0b7f8edcc36fea01267564.jpg

Cacuszko. Jakbym trafił za rozsądne pieniądze, to był brał.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, czy w tym zegarku jest wszystko jak powinno być?

Z tego co się orientuję jest to zegarek Kłos, ale ciężko znaleźć podobny w sieci aby porównać.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Kołos, to Poljus. Dość rzadka rzecz.

Poljus / ПолюсZegarek z kolekcji (nie mojej).

Edytowane przez borewicz07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, borewicz07 napisał:

To nie Kołos, to Poljus. Dość rzadka rzecz.

Poljus / ПолюсZegarek z kolekcji (nie mojej).

Faktycznie, źle odczytałem cyrylicę, przepraszam. I dziękuję za linka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się na aukcjach Catawiki takie egzemplarze opisane jako NOS. Sprzedawcy z Ukrainy. Czy to faktycznie mogą być NOS'y? Czy też Poljoty, podobnie jak Atlantiki doczekały się "reedycji" na nowych chińskich kopertach, tarczach i wskazówkach i tylko mechanizmy są oryginalne?

 

 

obraz.png.992113fd2f3ef608278b91034f7f3f7f.png

 

obraz.png.5941d6df8795bd3c9aebb8b2f5219376.pngobraz.png.6b162cfc1569f01a2e8360fa6cd277e3.png

 

obraz.png.1e8d98cd599cf3aea2bc6765d0e24b63.pngobraz.png.f66acc1503265cc639be7e295c489386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Pojawiają się na aukcjach Catawiki takie egzemplarze opisane jako NOS. Sprzedawcy z Ukrainy. Czy to faktycznie mogą być NOS'y? Czy też Poljoty, podobnie jak Atlantiki doczekały się "reedycji" na nowych chińskich kopertach, tarczach i wskazówkach i tylko mechanizmy są oryginalne?

 

 

To nie są NOS-y, a współczesna twórczość. Tarcze to dzisiejsza produkcja, koperty również (zresztą stalowe chyba), koronki też. W ostatnim poljocie werk od łucza. Poza tym oryginalnie nie było tych modeli de luxów w chromowanych kopertach


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mkoch napisał:

 

To nie są NOS-y, a współczesna twórczość. Tarcze to dzisiejsza produkcja, koperty również (zresztą stalowe chyba), koronki też. W ostatnim poljocie werk od łucza. Poza tym oryginalnie nie było tych modeli de luxów w chromowanych kopertach

 

Dziękuję. Tak właśnie myślałem, że zbyt piękne te zegarki, żeby były oryginalne. Sam mam takiego jednego staruszka. Chociaż jest dobrze zachowany, to jednak od razu widać po nim upływ czasu.

 

DSC01475_3000_2000.thumb.JPG.0163bb523c4eaf0415aa3f4477b6c9b4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Progfan_87 napisał:

Panowie czy z tą Rodiną wszystko w porządku? Można brać?

 

 

Jest ok.

Nawet koronka oryginalna.

 

Edit. Mechanizm sprawdziłeś, tak? Bywały wkładane 2408/09 zamiast automatu

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem sprawić sobie prezent w postaci zegarka "komandirski" czy ten z aukcji wart jest kupna i jest oryginalny? Bardzo proszę o pomoc i dziękuje :)https://allegro.pl/oferta/wostok-komandirski-17-kamieni-spadochroniarz-stan-9781256763 Podoba mi się również ten - https://allegro.pl/oferta/turkusowy-komandirski-zakaz-mo-cccp-nos-9450896112

Edytowane przez Frozzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.