Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Taki znalazłem tu na forum ale koperty nie są identyczne.

f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o ocenę zegarka czy to oryginalny stan , składak czy podróbka. Z góry dziękujęreceived_803575027210937.thumb.jpeg.259b0ddf88fa2a6bf50fbcb885bcfa73.jpegreceived_803575027210937.thumb.jpeg.259b0ddf88fa2a6bf50fbcb885bcfa73.jpeg

received_341921157388048.jpeg

received_489022685700928.jpeg

received_926567084803656.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rintin napisał(-a):

Witam, proszę o ocenę zegarka czy to oryginalny stan , składak czy podróbka. Z góry dziękuję

 

 

 

Składak, powinna być koperta beczka

image.png.65c4847b4e10495d34d70345ed11a568.png

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem bo nie mogłem znaleźć takiego wariantu tarczy i ta koperta, a czy przełożenie jest proste ? Do kopert beczki ?. Jak po kolei to zrobić ?.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Rintin napisał(-a):

Tak podejrzewałem bo nie mogłem znaleźć takiego wariantu tarczy i ta koperta, a czy przełożenie jest proste ? Do kopert beczki ?. Jak po kolei to zrobić ?.

 

Pozdrawiam

Bardzo proste, wystarczy wyjąć wałek, wtedy mechanizm wypada, przekładasz mechanizm do nowej koperty, wkładasz wałek i gotowe. W niedługim czasie będę miał trochę tych kopert jakbyś potrzebował. Co do wyciągania i wkładania wałka czasem coś może nie zahulać/przeskoczyć i wtedy trzeba rozłożyć trochę od strony tarczy. Ja zawsze wyciągam w pozycji nastawiania godziny i jest ok(musisz wcisnąć to zaznaczone na czerwono jednocześnie ciągnąc za koronkę.(wciskaj powoli, jak koronka wyskoczy to już nie wciskaj :D). Przy wkładaniu dobrze złapać za wałek w środku pincetą i pchanie nimi do środka, to pozwoli na obrót koronką żeby dobrze się wałek ułożył. Niektórzy sugerują wciśnięcie tego zaznaczonego na czerwono i wpychanie na siłę, nie pamiętam czy mi się tak kiedykolwiek udało.

image.png.838bf7cea03ada0ba11ea1e78530a012.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź daj znać jak będziesz miał koperty na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dojść czy to jest stalowa koperta jak opisuje właściciel i czy zegarek jest w oryginale?

 

stal p.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie to aż się prosi o kopertę zloconą i to taką małą co ma 16mm między uszami. Zobacz jaka jest szpara między tarczą a kopertą od 6 do 9

 

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koperta może być stalowa? Chyba widać przetarcia..

aaa.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że były takie stalowe. Jak to sprzedaje koleś z Krakowa to znam jego i jego zegarmistrza. Trafiają sié fajne zegarki, ale trzeba być czujnym

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę takiego kształtu koperty dopasować do stalowej o Poljota.

Tak to ta osoba z Krakowa z olx.

Ja nigdy zegarka nie wystawiłbym z takim opisem. Zasugerowałem mu delikatnie, że to składak...

Może wchodzi na forum, może  to przeczyta, może coś dojdzie niego , w końcu ma łeb nie od parady.

Trudno powiedzieć. ;)

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Ten jest ok i wychodził wyłącznie w tej konfiguracji.

Dzięki. Czy to rzadki model? Zainteresował mnie jakiś czas temu ale ciężko go trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kchrapek napisał(-a):

Trudno go trafić bo niemal wszystkie egzemplarze mają mocno ubrudzoną tarczę. Wciąż nie mam choć szukam...

Dlatego pewnie i cena niemała. Ten jest za ok. 450zl 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot tak ze 200 powinien kosztować no może 250, a arbuz 300 reszta to nadmiar alkoholu lub dopalaczy. Rozum tego jżz nie ogarnia w każdym razie.

Sprzedam Arbuza NOS za 800 zł..............................................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 to chyba ta jego poprzednia czarna Sława poszła 😂 i później się dziwić że inni sprzedający rządają krocie, bo jednemu udało się za tyle sprzedać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś usilnie namawiał mnie aby ten zegarek kupić poza aukcją.

Kiedyś wydziałem zamienniki takich tarcz do Rodiny.

Ta tarcza jest raczej oryginalna?

 

rr.jpeg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.