Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Różne werki pokazujecie Panowie... Nie nadążam.

 to akurat na prośbę @zadra 1800.1: 21600 A/h, shock protection, mobile stud carrier (  jeśli się nie mylę bo ma anyshock)

Oryginalnie w  tym Łuczu był 1800 View picture in original size

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niepotrzebnie rozgrzebałem temat. 

Po prostu wydaje mi się, że pokazany zegarek 

ma tak małą kopertę, że 1800/1801 tam się nie zmieści.

Niemniej jednak mogę się mylić bo na 1800 wskazuje również liczba kamieni łożyskujących opisanych na tarczy. 

Nie twierdzę, że wskazany werk to nie 1800/1801 bo zdjęcia kol mkl1 dodatkowo potwierdzają to, że to ja się mylę..

Wydawało mi się, że 1800 jest bardziej prostokątny niż ten z ranfftla.

 

Jak już wcześniej napisałem zdjęcie werku kol @bober z pokazanego zegarka rozwiązałaby sprawę. 

 

w zegarku z mojego zdjęcia na pewno jest cal1509 o czym wiedziałem a wstawiłem to zdjęcie ponieważ wielkość (raczej niewielkość) koperty uznałem za zbliżoną do tej w zegarku @bober .

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 23:29, bober220582 napisał(-a):

ej. Chciałbym zapytać czy ktoś posiada jakieś informacje albo gdzie szukać czegoś o tej zarii z jakich lat pochodzi czy jest złocona czy tylko ma kolor złota i co tam w środku może siedzieć?

Może to?

image.png.fbbe2da0921948b1b1b08a601d37d65f.png

 

Tylko oglądam... takie mechanizmy są zbyt małe .. .... bym je sensownie potrafił naprawić..

NIE lubię ich :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zadra napisał(-a):

tylko że 1509 ma 17j  a na tarczy @bober220582 jak byk 16j...

 no to zagwozdka, bo ratff dla Zari najmniejszy pokazuje tylko 17 cegłowy 1509B1


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.4bc2c07861ec7655d3d7f4e82f54ec5c.png

 

Jakby ktoś miał wątpliwości czemu 1800 mieści si e w kopercie mniejszej niż 18mm to powyżej jest wzór z którego oblicza się średnicę weku prostokątnego, dodatkowo wynik uzyskany należy jeszcze zaokrąglić :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO fajnie ... my tu robimy studia, czy się zmieści czy nie w kopercie , a kolego już nawet nie pokazał  otwartej koperty...

 Du@@a Panowie


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bober220582

Hej. Jeszcze nie jestem w jego posiadaniu więc nie mam możliwości pokazania co tam siedzi jeśli dobrze pójdzie to postaram się wrzucić fotki i rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie myślałem że moje pytanie rozkręci taka burzę za co przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) To mój pierwszy post więc zacznę od krótkiego przedstawienia. Przygodę z rosyjskimi czasomierzami zacząłem niedawno. Zbierałem je co prawda już jako nastolatek w połowie lat 80-tych, inne zegarki w tamtym czasie były raczej trudno dostępne 😉 ale niewiele mi z nich pozostało po ponad 30 latach. Postanowiłem więc stworzyć kolekcję kochanych, starych rusków. Widzę już teraz że łatwe to nie jest - jest mnóstwo składaków. Od zawsze podobały mi się Poljoty i Wostoki. Coś już tam udało mi się nabyć i co do niektórych nie mam wątpliwości ale prawdziwe wyzwanie to dla mnie Amfibie i Komandirskie. Nie łapię w ogóle jaki bezel, koronka, dekiel czy koperta do poszczególnych modeli więc proszę Was  o opinie czy to jest oryginał. Nie potępiające w razie  czego bo nie wiedziałem co czynię 😉

91D07008-3AAF-4326-9783-D8AE1491A62E.jpeg

54FA6846-F8D8-4E87-AA77-1D96F276AED2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, borewicz07 napisał(-a):

Oba zegarki moim zdaniem oryginalne.

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
9 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Mam zastrzeżenia co do tej tarczy. Kolor i napis jakby nie ten. Czyżby malowanka?

 

Sam cyferblat jest trudno przenieść między różnymi mechanizmami nawet tego samego producenta z powodu dosyć unikalnego umiejscowienia kołków mocujących, które pasują jedynie do danego mechanizmu.

Na rancie cyferblatu zwykle powinny być kreseczki oznaczające sekundy i zwykle jest to dosyć trudno zrobić na zakrzywionej płaszczyźnie. Nie powinno być przerwy między cyferblatem a wewnętrzną ścianką koperty. Tak to wygląda na zdjęciu.

Ogólnie słabo to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ritter napisał(-a):

Sam cyferblat jest trudno przenieść między różnymi mechanizmami nawet tego samego producenta z powodu dosyć unikalnego umiejscowienia kołków mocujących, które pasują jedynie do danego mechanizmu.

Na rancie cyferblatu zwykle powinny być kreseczki oznaczające sekundy i zwykle jest to dosyć trudno zrobić na zakrzywionej płaszczyźnie. Nie powinno być przerwy między cyferblatem a wewnętrzną ścianką koperty. Tak to wygląda na zdjęciu.

Ogólnie słabo to widzę.

Co do kreseczek to chyba w tej tarczy ich nie było ale przerwa rzeczywiście jest. Dopiero teraz to zauważyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego zegarka jest kilka niezgodności: ta delikatna szpara między kopertą i tarczą oraz krój czcionki. Wydaje mi się również, że koperta powinna być pozłacana. Ja się w każdym razie nie spotkałem we wczesnych poljotach ze starym logo, aby ten typ koperty występował w chromie z tą tarczą. Moim zdaniem wynika, to z tego, że ktoś użył tarczy z nowszej serii, która powinna być osadzona w  innej kopercie. Być może tarcza w nowszych poljotach do innego typu koperty była trochę inaczej tłoczona i stąd ta niewielka przerwa między tarczą a kopertą. Przypuszczam, że gdyby wrzucić werk z tą tarczą do koperty z 2 połowy lat 60-tych to wszystko się spasuje, tylko logo na mostku będzie małą niezgodnością. Co by nie pisać, to ten zegarek wyprodukowano w garażu.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest fatalnej jakości, ale napisy wyglądają na poprawiane. Ta tarcza występowała w obu kopertach złoconej i chrom uszy 16 mm i nigdzie indziej z wyjątkiem siostrzanej Stolicznyje. Pokazywałem ostanio w nabytkach mój złocony egzemplarz a w chromie w bardzo ładnym stanie ma choćby kolega @Ziben86 to może też tu pokaże swój, a póki co egzemplarz Dasha w linku https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-ixpm9smj1

POLJOT 2409-123145.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za informacje. Znalazłem jeszcze taki w niezłych pieniądzach tylko stan trochę nie za bardzo ale to już ori prawda?

Screenshot_20210628-083959_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ori tylko stan do d..., ale jak się go trochę doczyści to będzie całkiem, całkiem.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim też taka koperta i takie napisy, w tym co pokazałeś tarcza niby za mała bo szkiełko tak zniekształca.

e.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Zdjęcie jest fatalnej jakości, ale napisy wyglądają na poprawiane. Ta tarcza występowała w obu kopertach złoconej i chrom uszy 16 mm i nigdzie indziej z wyjątkiem siostrzanej Stolicznyje. Pokazywałem ostanio w nabytkach mój złocony egzemplarz a w chromie w bardzo ładnym stanie ma choćby kolega @Ziben86 to może też tu pokaże swój, a póki co egzemplarz Dasha w linku https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-ixpm9smj1

POLJOT 2409-123145.JPG

Trochę nie w temacie jestem ale zauważyłem ze Krzysztof wzywa 😁

Nie wiem jak mogę pomoc ale jak trza to pokaże swojego Poljota, stan bdb w chromie

IMG_20210205_223217.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Panowie czy z tym Poljotem wszystko ok?

 

 

Sekundnik i koronka zmieniona. Coś mi nie pasuje wskazówka godzinowa (długość jes ok, natomiast powinna być płaska jak minutowa, a na zdjęciu wydaje się wyoblona) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2021 o 10:49, mkoch napisał(-a):

 

Sekundnik i koronka zmieniona. Coś mi nie pasuje wskazówka godzinowa (długość jes ok, natomiast powinna być płaska jak minutowa, a na zdjęciu wydaje się wyoblona) 

Ok dzięki za info, a szkiełko również powinno być z lupką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.