Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, cofer napisał(-a):

 

 

raz:    pierwszy raz widzę numerację indeksów obróconą o 180°

dwa:  pierwszy raz widzę raketę 24h  w takiej kopercie

 

hmmm... może jednak coś jest na rzeczy w sugestii @cjareck ??

A 24h w niebieskiej tarczy nie występowała w takiej kopercie? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

A 24h w niebieskiej tarczy nie występowała w takiej kopercie? 🤔

Dobra :) Kończymy ten wątek :)

ПЧЗ 1975 - 6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z rozpędu, bo chciałem mieć automat i datownik z dniami tygodnia, a cena była zachęcająca. Dopiero po fakcie zacząłem się zastanawiać czy były w takiej konfiguracji - tj. tarcza w cyrylicy i do tego angielskie skróty dni tygodnia?

https://allegro.pl/oferta/190-zegarek-slava-automat-okazja-od-1zl-11172245463?utm_source=notification&utm_medium=buyerAuction&utm_campaign=transaction-notifications-buyerauction&snapshot=MjAyMS0wOS0yNVQxODo1OTowMFo7YnV5ZXI7ZGI3MWQzZWFlYzdlNDliOWYxNmRmMTI5NGYwY2EyNWVmNTI0OGIyMWJkOWM4MWYxOWYyY2IzMGIzNTYwNTc5OQ%3D%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wskazówki nie te, datownik też. Składak

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była by prawda gdyby to nie była sława, Sławy wychodziły czasem w takiej konfiguracji z fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny? Wskazówki nie te, tarcza dstownika też. Takie słowa piszą Ci co poskładali i próbują uwiarygodnić sprzedaż, że to niby oryginał.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Enkil napisał(-a):

To była by prawda gdyby to nie była sława, Sławy wychodziły czasem w takiej konfiguracji z fabryki. 

Kurcze gdzieś już to słyszałem ale myślałem że to raczej jakaś legenda miejska. W sumie pod koniec lat 80 panował niezły misz masz tu i ówdzie więc może rzeczywiście tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Enkil napisał(-a):

To była by prawda gdyby to nie była sława, Sławy wychodziły czasem w takiej konfiguracji z fabryki. 

Czyli ma szanse bycia oryginałem?

Teraz, cheles napisał(-a):

 Wskazówki nie te

A co jest z nimi nie tak? Jakie powinny być?

No i zobaczyłem, że nie ma przycisku szybkiej zmiany daty. No nic, droga nie była, najwyżej dam któremuś z synów do noszenia jako pierwszy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to tarcza datowniak drugie wskazówki powinny być srebne a nie złote. A i jeszcze zwróć uwagę na odbarwienia datownika. Dzień tygodnia jest ciemniejszy a dzień miesiąca jaśnieszy. Nie ma opcji żeby jedno się inaczej odbarwiło, a drugie nie.



Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wskazówki nie wnikam, nawet, nie zajrzałem w link. Po prostu wiem, że cyrylica na tarczy i alfabet łaciński na datowniku występowały w sławach. Co do reszty konfiguracji trzeba sobie sprawdzić katalogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze gdzieś już to słyszałem ale myślałem że to raczej jakaś legenda miejska. W sumie pod koniec lat 80 panował niezły misz masz tu i ówdzie więc może rzeczywiście tak było.
Tak panował ale nie robili takiego misz masz. Mogło się zdarzyć, że pomylili koperty nie do tej tarczy poszły ale aż tak to nie było kombinowane.

Ostatnio nawet ktoś próbował mi wmówić, że slava jest oryginalna i taką jego ojciec kupił i to jest oryginał. A ja zapytałem się to czemu w tej slavie są wskazówki od Wostoka z lat 90 a slava była z lat 80.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

We wskazówki nie wnikam, nawet, nie zajrzałem w link. Po prostu wiem, że cyrylica na tarczy i alfabet łaciński na datowniku występowały w sławach. Co do reszty konfiguracji trzeba sobie sprawdzić katalogi. 
Przyjrzyj się datownikowi widać że jest składany. I skąd wiesz, że występowały czy to też ktoś komus powiedział

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cjareck napisał(-a):

No i zobaczyłem, że nie ma przycisku szybkiej zmiany daty.

Czyli możliwe że to nie ta koperta. Wydaje mi się że w mechanizmach 2427 i 2428 przycisk zmiany daty powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cheles napisał(-a):

A i jeszcze zwróć uwagę na odbarwienia datownika. Dzień tygodnia jest ciemniejszy a dzień miesiąca jaśnieszy. Nie ma opcji żeby jedno się inaczej odbarwiło, a drugie nie.

Szczerze mówiąc różnica jest na tyle duża, że myślałem, że jest to zabieg celowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli możliwe że to nie ta koperta. Wydaje mi się że w mechanizmach 2427 i 2428 przycisk zmiany daty powinien być.
Koperta jest OK ale indexy na tarczy są złote czy chromowe ?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cheles napisał(-a):

Koperta jest OK ale indexy na tarczy są złote czy chromowe ?

Wydaje się, że są złote. Widać to przy tym od 12. W sumie gość napisał, że "tarcza jest oryginalna" a o reszcie nic i w opisie ogólnym, że może być różnie. Ale nie myślałem, że komuś chce się kombinować przy czymś, co poszło za 60 zł...

I jeszcze napisał "po nakręceniu działa" no to pewnie automat nie działa...

Edytowane przez cjareck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cheles napisał(-a):

I skąd wiesz, że występowały czy to też ktoś komus powiedział emoji6.png

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

 

Widziałem w katalogu, ale nie mów żebym pokazał, bo nie pamiętam w którym. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko koperta powinna być taka jak w Chorągiewce i złocona.

 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były 2 wersje w chromie i złocone

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Wydaje się, że są złote. Widać to przy tym od 12. W sumie gość napisał, że "tarcza jest oryginalna" a o reszcie nic i w opisie ogólnym, że może być różnie. Ale nie myślałem, że komuś chce się kombinować przy czymś, co poszło za 60 zł...
I jeszcze napisał "po nakręceniu działa" no to pewnie automat nie działa...
Kombinują w każdej kwocie i składają co mają a później udowadniają no Panie oryginał taka wyszła z fabryki itd itd

I upewnij się czy na pewno jest tam automat a nie manual.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cheles napisał(-a):

I upewnij się czy na pewno jest tam automat a nie manual.

No, gdyby w środku był manual to można byłoby domagać się zwrotu kosztów. Ale na zdjęciu jest pokazana bez dekla. Wygląda na automat, pytanie tylko czy on działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, gdyby w środku był manual to można byłoby domagać się zwrotu kosztów. Ale na zdjęciu jest pokazana bez dekla. Wygląda na automat, pytanie tylko czy on działa
A ok, nie przeglądałem wszystkich zdjęć tylko pierwsze

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Sławach tak naprawdę niczego nie można być pewnym bo to zakład gdzie burdel był wybitny. I owszem wychodziły niezgodne tarcze z datownikiem. Przykład poniżej. Perełka to ta jasna gdzie datownik jest bokiem, tu nie wiem czy takie g..o wypuścili czy to tylko taki babol do katalogu.

A co do zegarka z aukcji to na zdjęciu od dekla wg mnie widać przycisk zmiany daty, więc raczej jest. A co do wskazówek to chyba tylko sekundowa jest niewłaściwa.

Edit. Chyba jednak jest prawidłowa, a przycisku chyba jednak brak.

Koperta to czort wie bo potrafili wypuszczać tą sama tarczę w różnych kopertach.

Слава 1979 19.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jak ty im nie powiesz to nie uwierzą.; nie mam tu żadnego poważania.... 

Chyba się za mało udzielam... :( :(

 

:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kchrapek napisał(-a):

A co do zegarka z aukcji to na zdjęciu od dekla wg mnie widać przycisk zmiany daty, więc raczej jest. A co do wskazówek to chyba tylko sekundowa jest niewłaściwa.

Edit. Chyba jednak jest prawidłowa.

To mnie uspokoiłeś :) Generalnie kupiłem tę Slavę przy okazji Poljota, ponieważ takiego miał mój Tato. Niestety spadł mi przy przebieganiu przez ulicę i już się po niego nie cofałem. Targany wyrzutami sumienia postanowiłem po latach (pewnie koło 20) kupić taki sam. Tarcza była identyczna, koperty nie pamiętam, ale mam wrażenie że datownik i sekundnik były czerwone. Sekundnik to jestem wręcz pewien.

https://allegro.pl/oferta/191-piekny-unikalny-zegarek-poljot-okazja-od-1-zl-11172250174?snapshot=MjAyMS0wOS0yNVQxOTowMDo0MVo7YnV5ZXI7MzU0YjA3ZmJmZTEyYjhlYzRmODc4ZTBhOGFmZWUxNjNjZjEzYTk5MDJjZDlhNTc0NWMxMDk4NTc5Zjg5YmM1Nw%3D%3D

 

191-PIEKNY-UNIKALNY-ZEGAREK-POLJOT-OKAZJA-OD-1-ZL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Enkil napisał(-a):

Widzisz, jak ty im nie powiesz to nie uwierzą.; nie mam tu żadnego poważania.... 

Chyba się za mało udzielam... :( :(

 

:D

 

Bez przesady Przemek :)

Trzeba by jeszcze napisać o totalnej dowolności w ilości kamieni na tarczy i mamy wtedy systematykę Sławy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.