Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ilość kamieni była wyjatkowo zróżnicowana, szczególnie gdy sława nie nazywała się sława tylko np. Sekonda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, cheles napisał(-a):

Koperta jest OK ale indexy na tarczy są złote czy chromowe ?

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Jeszcze co do koperty. Teoretycznie to ta sama tarcza tylko w wersji złoconej i w katalogu jest w takiej. Tyle że to nadal nic nie znaczy...

Часы_1983_Page_14.jpg

1 minutę temu, Enkil napisał(-a):

Tak, ilość kamieni była wyjatkowo zróżnicowana, szczególnie gdy sława nie nazywała się sława tylko np. Sekonda 

Niekoniecznie w eksportowych bo w Slavach też pisali co chcieli. Zauważ zresztą że co do Sekondy to "bałagan kamieniowy" dotyczy tylko Sław, a nie np. Sekond/Wostoków Rakiet czy Poljotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do porównania automat i manual. I wybacz Krzysztof ale dalej będę uważał że kolega ma składaka.
Z zdjęciami w katalogach więcej jest wpadek gdzie nawet były krzywe tarcze, braki koronek. Składali byle jak do zdjęcia.

43b0a35f0580845cc5eb22de9c4d6573.jpg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Tak może lepiej 9c113842e848c2bfcc768fe02e5f04dc.jpg

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cheles napisał(-a):

To do porównania automat i manual. I wybacz Krzysztof ale dalej będę uważał że kolega ma składaka.

Wrzucę fotki, jak przyjdzie, to zobaczymy. Jeżeli wszystko będzie działać, to nie będzie mi to aż tak przeszkadzało. Nie ma być o zegarek reprezentacyjny.

8 minut temu, cheles napisał(-a):

Z zdjęciami w katalogach więcej jest wpadek gdzie nawet były krzywe tarcze, braki koronek. Składali byle jak do zdjęcia.

To jest niesamowita cecha ustroju, w którym na rynku jest więcej pieniędzy niż towaru i ludzie kupują "jak leci". Dziś raczej jest odwrotnie - w katalogu czy reklamie super, a w rzeczywistości szajs :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tej slavie ktora kupiles będziesz mógł doprowadzić do porządku czy poprawić kalendarz I wskazówki


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cheles napisał(-a):

Dzięki tej slavie będziesz mógł doprowadzić do porządku

Nie urwało Ci zdania? Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, cheles napisał(-a):

To do porównania automat i manual. I wybacz Krzysztof ale dalej będę uważał że kolega ma składaka.
Z zdjęciami w katalogach więcej jest wpadek gdzie nawet były krzywe tarcze, braki koronek. Składali byle jak do zdjęcia.



Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Tak może lepiej

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 

Ja się bynajmniej też nie upieram że to oryginał , po prostu akurat ze Sławami to naprawdę trudne czasami żeby rozsądzić. Pokazuję różne możliwości.

A co do katalogów to często były puste zegarki z tarczą i wskazówkami na plastelinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Widzisz, jak ty im nie powiesz to nie uwierzą.; nie mam tu żadnego poważania.... 

Chyba się za mało udzielam... :( :(

 

:D

 

Wszyscy myślą, że Ty tylko na rakietach się znasz. Wiesz Rocketman!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się bynajmniej też nie upieram że to oryginał , po prostu akurat ze Sławami to naprawdę trudne czasami żeby rozsądzić. Pokazuję różne możliwości.
A co do katalogów to często były puste zegarki z tarczą i wskazówkami na plastelinie
Krzyś według mnie było kombinowanane z racji odbarwienia na tarczach kalendarza.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Nie urwało Ci zdania? Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi
Poprawiłem

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cheles to odbarwienie to akurat żaden dowód. @Enkil ma rację, ze drugiej moskiewskiej wychodziły wszystkie zmiotki poskładane tak, żeby w miarę się trzymały. A nawet jeśli to składak, to i tak stanowi dobrą bazę dla części zamiennych, biorąc pod uwagę żywotność tych automatów.

 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości tak podpytam skąd info, że z 2 moskiewskiej wychodziły poskładane jak leci.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przerzucenia wiader zegarków, swego czasu zajmowało to pokaźną część mojego życia :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy z tą Pobiedą wszystko ok? 🤔

Screenshot_20210930-001853_eBay.jpg

Screenshot_20210930-001834_eBay.jpg

balans się obraca, zegarek pracuje to chyba wszystko ok 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zadra napisał(-a):

balans się obraca, zegarek pracuje to chyba wszystko ok 😉

A jak z oryginalnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełni szczęścia brakuje stałych uszu i płaskiego dekla w tym roczniku już stalowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, renqien napisał(-a):

Do pełni szczęścia brakuje stałych uszu i płaskiego dekla w tym roczniku już stalowego.

A nie wydaje Ci się że półmostek balansu jest ze starszego mechanizmu? Podziałka mi nie pasuje, bo to końcówka produkcji a wtedy chyba były już proste kreski 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiałbym się. Bardzo często widzę taką konfigurację w tym roczniku, ze śrubami w ten deseń i odwrotnie. Po prostu, jest to element najczęściej uszkadzający się i pewnie ktoś go wymienił. Jak chcesz być wierny oryginałowi, to pewnie każdy starszy majster wynajdzie Ci w swoich zbiorach właściwy mostek. Teleskopy też da się wymienić na drut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy wszystko w porządku z tym Poljotem? Co trzeba by wymienić, żeby wszystko się zgadzało?

IMG_20211001_062548.jpg

IMG_20211001_062651.jpg

IMG_20211001_062744.jpg

IMG_20211001_062810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Chefren napisał(-a):

Cześć,

 

czy wszystko w porządku z tym Poljotem? Co trzeba by wymienić, żeby wszystko się zgadzało?

 

Nic, to populares. I tu raczej wszystko ok, tylko tarcza z deka nieładna. Zobacz tam w okolicach koronki na tarczy masz zabrudzenia i obok wskazówki minutowej też jest brzydka plama. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.