Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Gizbern123 napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź. Po kupnie dowiedziałem się że godziny na tarczy w podróbkach mają kształt łódki. To teraz muszę dokupić tarczę od łucza.

A czy ten mechanizm który kupiłem jest trwały

Z pewnością są lepsze mechanizmy od 2209, ale te zegarki mają bardzo dobry wygląd, bo są płaskie więc coś za coś. Każdy zegarek mechaniczny co kilka lat będzie wymagał serwisu, więc jeżeli nie będziesz tego robił sam, a zegarek zaniesiesz do zegarmistrza, to jest Ci to bez różnicy.

9 godzin temu, Gizbern123 napisał(-a):

Czyli ten też nie jest oryginalny bo ta koronka nie pasuje

 

Fakt. Koronka jest nieoryginalna co w automacie w zasadzie nie powinno mieć miejsca, bo teoretycznie nie powinna ulegać zużyciu. Trzeba by jeszcze zwrócić uwagę na werk, czy jest kompletny. Niektórzy sprzedają automaty bez rotora, ze złamamą osią wahnika itd, itp. Data w tym egzemplarzu też nie pokazuje równo, więc albo zaczął się przerzut daty, albo co jest bardziej prawdopodobne kalendarz stoi.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy to oryginał? Co tam w środku może siedzieć? Czyżby eksportowy Poljot 2409A?

 

 

To jest bardzo mała koperta - nie ma możliwości aby mechanizm Poljota zmieścił się do takiej koperty,

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy to oryginał? Co tam w środku może siedzieć? Czyżby eksportowy Poljot 2409A?

 

To jest Zaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

To jest Zaria.

Ale to jest damka? Niestety nie mam informacji o rozmiarze koperty choć rzeczywiście wydaje się mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Ale to jest damka? Niestety nie mam informacji o rozmiarze koperty choć rzeczywiście wydaje się mała.

 

Maluteńka. Rozstaw uszu 10 mm (najwyżej 12)

s-l1600.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Ale to jest damka? Niestety nie mam informacji o rozmiarze koperty choć rzeczywiście wydaje się mała.

 

To jest zwykły damski zegarek jakich pełno na rynku. W Twoim jest tarcza sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Panowie. Myślałem że to jakiś nowszy model Poljota Wartowniczego, bo zmyliła mnie trochę ta tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Leningradzie wskazówki  są chyba nieoryginalne ? Czy  czerwony sekundnik jest w porządku?

 

len.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, art_69 napisał(-a):

W tym Leningradzie wskazówki  są chyba nieoryginalne ? Czy  czerwony sekundnik jest w porządku?

 

 

Sekundnik kształt ten i czerwony chyba też mógł być, a główne jak na foto

LENINGRAD ЧН-1129К.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  Waszym zdaniem to oryginał? Moją wątpliwość budzi fakt, że nazwy miast pisane są cyrylicą, a na tarczy jest napis "MADE IN USSR". Dotychczas wszystkie modele które widziałem, jeśli miasta na obwodzie pisane miały cyrylicą, to na tarczy było "zdiełano w CCCP", a jeśli pojawiało się "MADE IN USSR", to automatycznie miasta na obwodzie pisane były "normalnymi" literami...

 

Czy ktoś spotkał się z takim "mieszańcem"? Może w fabryce składali jak popadło :)

(pasek to wiem że nie jest oryginalny)

 

)IMG_20211125_223008.thumb.jpg.0304ed2f881a5fb87db3bff2ea1c1d0d.jpg

IMG_20211125_223708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy ta tarcza to malowanka? Wskazówki rozumiem że nie ori?

 

Ori, właśnie będę taki wystawiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy ta tarcza to malowanka?

Wyglada jak z papieru ;)

BTW mam takiego jednego destrukta „wynalazka”. Koperta z szajsmetalu, na dole były dwa uszka ale jedno ulamane a na górze otwór po jakimś mocowaniu :(

Tarcza jak i tutaj jak z papieru i wskazówki też - barwione termicznie na niebiesko. W sumie może i kwalifikowałby się do wyrzucenia do kosza, ale ... po nakręceniu dziarsko cyka a na werku napis Swiss Made. Znajomy zegarmistrz odmówił współpracy w zakresie wymiany koperty, a bo to średnica, a bo to wysokość werku, a bo to otwór na wałek, a bo to ....

Co byście Koledzy doradzili w zakresie pomysłu na darowanie mu drugiego życia ?

Zegarkowi oczywiście a nie zegarmistrzowi :wub:

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy ta tarcza to malowanka? Wskazówki rozumiem że nie ori?

 

 

To moja ulubiona Pobieda, a wskazówki rewelacyjnie zaprojektowane.... Ale bardzo mała wielkości czerwonej 12.

 

2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Ori, właśnie będę taki wystawiał :)

 

Wydaje mi się. że  rk7000 takiej poszukiwał.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym Wostoku? Koperta jakaś wyoblona, tarcza dziwna, z płaskim indeksem na 12 i kanciaste wskazówki. Mam tylko to zdjęcie.

Resized_20211204_102137.jpeg.0486558a39a60eeefbe7c0eedb1ed0f3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś błękitny, ale teraz to trzeba niestety uwierzyć na słowo. Mam taki i jak wyjmie się ring to pod "zębami" jeszcze pozostałości o lekko niebieskofioletowej barwie są.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

Kiedyś błękitny, ale teraz to trzeba niestety uwierzyć na słowo. Mam taki i jak wyjmie się ring to pod "zębami" jeszcze pozostałości o lekko niebieskofioletowej barwie są.

A nie czasem czerwony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.