Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czerwone idą nieco w inny odcień brązu i pod ząbkami pozostają, albo i nie pozostają czerwone ślady. Różnica jest dość subtelna w odcieniu brązu, ale jak się przyłoży 2 zegarki obok siebie z kiedyś błękitnym ringiem i kiedyś czerwonym, to widać te niuanse. Musiałbym wyjąć ring, a to zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że spadnie wodzik i trzeba ściągać tarczę więc jak nie muszę, to tego nie robię:)


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z największych kolekcjonerów kirowskich (były, udzielał się jeszcze niedawno na forum) pisał mi, że czerwony, ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć z koperty, pod zębami powinien być kolor, jeśli tarcza nie leżała gdzieś luzem bez koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

Musiałbym wyjąć ring, a to zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że spadnie wodzik i trzeba ściągać tarczę więc jak nie muszę, to tego nie robię:)

Nie trzeba zdejmować cyferblatu. Wystarczy odkręcić trzy śrubki mocujące mostek naciągu plus śrubkę mocującą koło bębna i zdjąć mostek a następnie mając przygotowane specjalistyczne narzędzie albo i nie ustawić wszystko jak trzeba i po założeniu mostka czyli jakieś 7min. później cieszyć się sprawnym zegareczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem takie porównanie:). Oczywiście jest jeszcze kwestia śiatła, ale mniej więcej widać odcień ringu i wnioski mam następujące:

kirowskie.thumb.png.2f03d0beb416c29d6102783054952da2.png

W środku zegarek o którym mowa, po bokach moje. Z lewej i w środku ring kiedyś był czerwony. Z prawej niebieski. Początkowo się pomyliłem, bo ring środkowego zegarka jest w dalszym ciągu dość jasny, ale jak się spojrzy na kilka zegarków to widać, że kolor jest aktualnie oliwkowy, a to bez wątpienia sugeruje, że jednak był kiedyś czerwony. Nie wiem czy w moim z prawej strony ktoś kiedyś podmienił ring, czy też tak wyszedł z fabryki, faktem jest że jest jednak nieco inny. Taki kupiłem i nie zamierzam zmieniać:). Więc proponuję nie wyciągać z kopert, bo Ameryki nie odkryjemy.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ritter napisał(-a):

Nie trzeba zdejmować cyferblatu. Wystarczy odkręcić trzy śrubki mocujące mostek naciągu plus śrubkę mocującą koło bębna i zdjąć mostek a następnie mając przygotowane specjalistyczne narzędzie albo i nie ustawić wszystko jak trzeba i po założeniu mostka czyli jakieś 7min. później cieszyć się sprawnym zegareczkiem.

Dzięki. Będę musiał spróbować:)

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mi na początek nie pasuje ten sekundnik + koperta wymagająca naprawdę sporej renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki radzieckie. Koperta ze stałymi teleskopami? Do tego integralnymi, a nie drucikami (a może nadinterpretuję)? Są jakieś inne zdjęcia? Daj link do aukcji (chyba, że licytujesz :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Tarcza i wskazówki radzieckie. Koperta ze stałymi teleskopami? Do tego integralnymi, a nie drucikami (a może nadinterpretuję)? Są jakieś inne zdjęcia? Daj link do aukcji (chyba, że licytujesz :P).

Spróbuję odszukać i podrzucę link. Ale czy Sportivne pakowali do takich kopert? Jeśli nie to od czego ta koperta? To jest jako Kup Teraz za ponad $1000 😑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Toż to jakiś totalny ulep :)

Od razu tak pomyślałem ale moją uwagę przykuła wyżej wspomniana cena więc już zacząłem się zastanawiać czy to aby napewno składak czy jakiś extra biały kruk. Z czego to może być koperta? Wygląda jak jakiś diver.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie do znawców tematu. Czy w Poljotach 55G występował mechanizm P.2616, czy 2616.2H jest jedynym właściwym? Na zdjęciach znalezionych w sieci spotkałem się tylko z 2616.2H a różny był tylko napis na wahniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.