Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

W porządku, bo siedzi w nim zwykły 3602 bez osi sekundnika. Takie wersje wypuszczali równolegle do 3608 z centralną sekundą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to lepiej, bo ten centralny sekundnik w Uralu chodzi fatalnie... Często nie da się tego poprawić lub naprawić....

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na powyższe. A ten wostok? składak? rzadko widuję tę kopertę

image.png.93941f7077b16e193a6cf87e79f85cdb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. właśnie popatrzyłem sobie na znane internetowe kolekcje rusków i z tą kopertą i tarczą znalazłem tylko bez sekundnika...


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, oszolom napisał(-a):

dzięki. właśnie popatrzyłem sobie na znane internetowe kolekcje rusków i z tą kopertą i tarczą znalazłem tylko bez sekundnika...

To niczego nie dowodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, dlatego pytam Was tutaj, bo sam mam blade pojęcie o tych zegarkach, a mi się podobają. mam jedną sztukę ale mocno zmęczoną (i też troszkę poskładaną). ten wizualnie mi się podoba.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kchrapek, tutaj nie ma żadnych reguł w konfiguracji koperta-tarcza-wskazówki-mechanizm. Ten z aukcji jest w porządku. Jeśli sekundnik nie przeskakuje po obróceniu szkłem do dołu to brać bo cena dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sekundnik to najgorsze dziadostwo jakie jest w radzieckich zegarkach. Nie mam ani jednego Urala choć miałem jak z fabryki, bo do szału mnie doprowadzała ta przeskakująca sekunda. Idzie, stanie, a potem przeskoczy kilka na raz. Nie lubię "martwych" zegarków bez sekundy, a z kolei ten sekundnik tu to totalna porażka. Dlatego już nigdy Urala u mnie nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To efekt zastosowania płaskiej trójpalczastej sprężynki dociskającej koło sekundnika wykonanej z jakiegoś niesprężystego szajsmetalu. Odkształca się toto lub pęka i docisku ni ma.

Szybki zdjęcie moich dwóch złomków.

20220106_212306.thumb.jpg.9b6181d878b16cad260e964dc5dee053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dziękuję Wam, powalczę, tak na lajciku, bo dziś coś niespodziewanego wpadło ;). co ciekawe, to w tym moim trupku sekunda ładnie chodzi, z tego co pamiętam (wskazówka za to nie wiadomo od czego wzięta... no i to dekiel ledwo się trzyma koperty)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo chciałem mieć Urala ale ta sekunda wyleczyła mnie... Sprzedałem Urala, zrobiłem kilka pasówek z Mołni, a potem kupiłem jeszcze starą Mołnie, którą można założyć na rękę - i to był dobry kierunek.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Warzywny napisał(-a):

Składak?

 

 

Wostok - pozłacany garniturowy!Wostok - pozłacany garniturowy!

oryginal juz go mialem brac ale uswiadomilem sobie ze mam takiego w srebrnej kopercie i odpuscilem w opisie jest podana błędna liczba kamieni https://www.olx.pl/d/oferta/wostok-pozlacany-garniturowy-CID87-IDN02r2.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=5

Edytowane przez jarek08s
dolaczenie linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to w tym wostoku oryginalna jest tylko wskazówka godzinowa. Minutowa jest ewidentnie za cienka, sekundnik też nie ori. Natomiast nie jestem pewien czy ta tarcza była w tej kopercie, bo to też może być przełożone.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem. W Twoim masz wskazówki oki, a w tamtym są 2 podmienione. Ciekawi mnie jeszcze typ koperty. Masz z tyłu uszy okrągłe jak w pdl czy ostre? 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Tak jak pisałem. W Twoim masz wskazówki oki, a w tamtym są 2 podmienione. Ciekawi mnie jeszcze typ koperty. Masz z tyłu uszy okrągłe jak w pdl czy ostre? 

Koperta powinna być  z okrągłymi uszami. Co do wskazówek spierałbym się. W Wostokach bardzo często bywały komplety gdzie minutowa była cieńsza

 

WOSTOK 2209-153218.JPG

WOSTOK 2214-443273.JPG

WOSTOK 2409-503310.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieńsza tak, ale nie o tyle. Kolega @jarek08s ma tylko podobny zegarek ale do jego wskazówek nie mam uwag. U Dashiella nie zawsze wszystko pasuje, ale w tym konkretnym przypadku u niego jest akurat ten model ori, ten po prawej. Tego po lewej z ogłoszenia ja bym na pewno nie kupił. Widać jak na dłoni, że wskazówki podmienione.

 

258747226_Zrzutekranu2022-01-072140443.thumb.png.f0010c84d9b15b0fc28dac92ce7ed01f.png


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.