Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

Tak jak pisałem. W Twoim masz wskazówki oki, a w tamtym są 2 podmienione. Ciekawi mnie jeszcze typ koperty. Masz z tyłu uszy okrągłe jak w pdl czy ostre? 

Zaspokoje ciekawość 

16415893532291480913433730305220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jarek08s napisał(-a):

Zaspokoje ciekawość 

Dzięki. Bardzo fajny masz ten zegarek. Jaka tam jest grubość złocenia? Au 20 czy 12,5? Chyba że to chrom, a w tym świetle takie przekłamanie?

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Dzięki. Bardzo fajny masz ten zegarek. Jaka tam jest grubość złocenia? Au 20 czy 12,5? Chyba że to chrom, a w tym świetle takie przekłamanie?

Ja mam w chromie,tarcza przypomina stare zegary z zuka lub Warszawy,ogólnie fajny choć za rzadko noszony przeze mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Ta tarcza jest ori? Wiem, wygląda zbyt ładnie na to żeby była oryginalna ale co Wy myślicie? Sekundnik widać że chyba przełożony.

Screenshot_20220108-222156_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Pytanie za 100 pkt. Ta tarcza jest ori? Wiem, wygląda zbyt ładnie na to żeby była oryginalna ale co Wy myślicie? Sekundnik widać że chyba przełożony.

 

 

Nie ori. Były kiedyś u nas dostępne, wiele powstało wtedy takich wynalazków

 

Edit. Tutaj jest na ten temat

https://www.watchuseek.com/threads/authentic-sputnik.4751195/

 

 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tarczę produkują aktualnie ale właściwie to nie wiem i nie szukałem czy one są takie same jak te produkowane do początku lat 60.

Jakby trochę pobrudzić i zniszczyć tą tarczę to może trudniej byłoby rozpoznać czy to oryginał.

Jakieś dwa lata temu przywieźli taki zegarek z Ukrainy to poszedł za 90 zł lub 170 - już nie pamiętam.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Wiem że pełno jest tych zamienników ale nigdy się im za bardzo nie przyglądałem i nie wiem jak je rozróżnić ale poczytam materiał z linku. Dzięki 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Progfan_87 napisał(-a):

Tak myślałem. Wiem że pełno jest tych zamienników ale nigdy się im za bardzo nie przyglądałem i nie wiem jak je rozróżnić ale poczytam materiał z linku. Dzięki 👍

Wystarczy zestawić z oryginałem i już nie ma żadnych wątpliwości. Są bardzo dobre współczesne tarcze, ale ta do nich nie należy.

SPUTNIK II.JPG

Screenshot_20220108-222156_eBay.thumb.jpg.7cfb9209c5f205373f018be3318e47f6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, renqien napisał(-a):

Reszta nie OK. Koperta od czapy. Pokaż środek.

Niestety nie dysponuje zdjęciami mechanizmu ale odpuszczę go sobie mimo wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem Wostoka Amfibię. Spodobała mi się zwłaszcza tarcza z numerowanymi indeksami, chociaż wydaje mi się, że nie jest to oryginał (nie znalazłem takiej w sieci). Mógłbym Was prosić o ocenę zegarka pod kątem oryginalności? Dzięki z góry.

IMG_20220116_123656.jpg

IMG_20220116_155336.jpg

IMG_20220116_170445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, produkcja późna- raczej już po rozpadzie zsrr na co wskazuje brak kraju produkcji na dole tarczy i logo KGB robione specjalnie pod turystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Oryginał, produkcja późna- raczej już po rozpadzie zsrr na co wskazuje brak kraju produkcji na dole tarczy i logo KGB robione specjalnie pod turystów.

 

No i komandirski, a nie amfibia. Koperta jest chromowana


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest źle, skoro oryginalny 🙂 A o co chodzi z tym logo robionym pod turystów? Ten wzór widziałem na wielu zdjęciach w sieci, wydaje się "normalny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzis3k napisał(-a):

No to nie jest źle, skoro oryginalny 🙂 A o co chodzi z tym logo robionym pod turystów? Ten wzór widziałem na wielu zdjęciach w sieci, wydaje się "normalny".

W tym okresie pamiątki po ZSRR były poszukiwane, więc robiono ich dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy ta tarcza jest ori? Moją uwagę zwrócił brak oznaczeń 1MFZ oraz "zdziełano...".

 

Oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Moim skromnym zdaniem mostek przekładni chodu jest z innej bajki.  Nie wiem jak wyglądają wkręty, ich rozmieszczenie, na kole balansu? Koło bębna nie powinno być gładkie a z trzema gwiazdkami i napisem GS 1MCZ.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.