Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tom88 napisał(-a):

Czy to jakiś składak? Koperta i tarcza wyglądają na współczesne, trzeba przyznać, że całość ciekawa...

 

Tak na pierwszy rzut oka to jest to koperta od beczki ze współczesnym bezelem i tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była taka tarcza w sportivnym?

Screenshot_20220417-143618.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej kopercie występował zakręcany dekiel? Na moje oko wygląda jak czystopolski 🤔

Screenshot_20220417-234104_eBay.jpg

Screenshot_20220418-092735_eBay.jpg

 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to wydaje się, że ta koperta nie  jest do tej tarczy. Koperta jest raczej do Rakiety ale chyba powinna mieć dekiel wciskany.

A ten dekiel wygląda na dekiel od Kamy albo pochodnego modelu.

To jest ta sama koperta?

 

22 (3).jpg

22 (2).jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te same koperty czyli dekiel nie ori jak myślałem tylko jak to się trzyma skoro jest zakręcany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Tak, to są te same koperty czyli dekiel nie ori jak myślałem tylko jak to się trzyma skoro jest zakręcany?

Wygląda jak dekiel ze Sportiwnego i pewnie ktoś go zeszlifował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Wygląda jak dekiel ze Sportiwnego i pewnie ktoś go zeszlifował

W sportivnym raczej nie było takich dekli, bardzie to już od kamy


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, art_69 napisał(-a):

W Sportiwnym dekle bardzo podobne.

dek — kopia.jpg

Wręcz przeciwnie, jak by były bardzo podobne to by różniły się małym szczegółem a to są tak naprawde całkiem inne dekle


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do zakończonej aukcji

https://allegro.pl/oferta/pobieda-z-dolna-sekunda-od-kirova-mechaniczny-12064620502

 

Koperta od Pobiedy hermetycznej z deklem "wcześniejszym" (zaokrąglone frezy), mechanizm z niskim mostkiem i antywstrząsem 1 MCzZ, tarcza i wskazówki 1 MCzZ. Ale tą tarczę i wskazówki widziałem w kopercie z deklem zwykłym, wciskanym. Składak?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Link do zakończonej aukcji

https://allegro.pl/oferta/pobieda-z-dolna-sekunda-od-kirova-mechaniczny-12064620502

 

Koperta od Pobiedy hermetycznej z deklem "wcześniejszym" (zaokrąglone frezy), mechanizm z niskim mostkiem i antywstrząsem 1 MCzZ, tarcza i wskazówki 1 MCzZ. Ale tą tarczę i wskazówki widziałem w kopercie z deklem zwykłym, wciskanym. Składak?

Składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, Nairi nie miały własnych werków, lecz sprowadzane z innych fabryk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tarcza chyba jest oryginalna? A reszta? To są lata 80?

Chyba gdzieś kiedyś widziałem takie nowe tarcze...

 

wew — kopia.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Tarcza chyba jest oryginalna? A reszta? To są lata 80?

Chyba gdzieś kiedyś widziałem takie nowe tarcze...

 

 

To współczesna tarcza, indeksy idealnie kwadratowe, oryginały miały ręcznie malowane i nie trzymały kształtu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym kupić, bo kiedyś miałem w Maranomie nabyć z taką samą tarczą Amfibię SE, ale kosztowała z 700 zł....  Ale chyba odpuszczę, to nie to samo, ani oryginał ani  nowa SE....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Mam prośbę o odpowiedź na pytanie, jak w tytule.

IMG_1736.thumb.jpeg.87315dd6ff90631796bec13b75af861b.jpegimage000000.jpg.5d0a1de445d8142c371e8cff4de61f1b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłaby szansa na jakieś informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hecke napisał(-a):

Byłaby szansa na jakieś informacje?

 

6 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Teraz jak się kolega @Elob500 nie wypowie to nikt inny nie śmie...:)

A ja się wyłamię i się wypowiem, jako że się nie znam :D

 

Jako że to cywilny poljot więc koperta chromowana jak należy a nie stal. Tarcza i wskazówki z jednego kompletu, całość wygląda spójnie i wydaje mi się, że zgodnie z fabryką. Werk właściwy, lecz z tą ostrością i moim kiepskim wzrokiem nie widzę czy nie ma jakichś baboli - na pierwszy rzut oka jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.